Jump to content
Dogomania

komary


Recommended Posts

Ok. 2 tygodni temu zauważyłam, że moja Gajka zębami "drapie" sobie tyle łapy, okazało sie, że ukąsiły ją komary.
Pomijając już fakt dwóch placków, jakie sobie z tego powodu wygryzła, dzisiaj zauwazyłam, ze po jednej stronie psina ma taką ciemną brązową plame. Co to może być? Czy to jakieś uczulenie na komary? (w tym roku u wetki okazało sie ze Gajka ma uczulenie na kleszcze, czy moze to miec związek także z komarami?).
Wiem, że w wątku o kleszczach było wspomniane tylko o komarach.
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Jesteś pewna, że pogryzły ją komary? Jakoś mało prawdopodobne mi się wydaje, żeby komar był w stanie przekopać się przez gajową sierść :hmmmm:

I jeszcze ta brązowa plama, może to jakaś choroba skóry, jakiś grzybek był przyczyną gryzienia łap, a nie komary...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Jesteś pewna, że pogryzły ją komary? Jakoś mało prawdopodobne mi się wydaje, żeby komar był w stanie przekopać się przez gajową sierść :hmmmm:

I jeszcze ta brązowa plama, może to jakaś choroba skóry, jakiś grzybek był przyczyną gryzienia łap, a nie komary...[/quote]


normalnie nie wiem, podgryzanie zaczeło sie po wieczornym jeszcze ciepłym spacerze na polanie, gdzie komary gryzły niemiłosiernie, pozniej gajka miała takie bąbelki, wyglądało mi to na udziabdzianie przez komary
mam w domu szampon jeszcze z zeszłego roku jak gajke ze schroniska wziełam co miała grzybka pod łapkami, taki jakis lesny na rózne bakterie skóry, wykąpiemy i pojdziemy do wetki, zobaczymy co powie...

Link to comment
Share on other sites

Odbarwienie sa skórze/ włosie u psa może by po komarze. Ja przerabiałam to rom temu. Utłukłam komara na psie, ale nachla już sie nachlał. Pies miał gulę wielkosci połowki jabłka. Po kilku dniach zaczeło sie odbarwienie włosa. Kilka miesiecy wracało to miejsce do własciwego koloru..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Odbarwienie sa skórze/ włosie u psa może by po komarze. Ja przerabiałam to rom temu. Utłukłam komara na psie, ale nachla już sie nachlał. Pies miał gulę wielkosci połowki jabłka. Po kilku dniach zaczeło sie odbarwienie włosa. Kilka miesiecy wracało to miejsce do własciwego koloru..[/quote]

karenina a czy stosowałas jakies preparaty zeby psince przeszło?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='karenina'] Pies miał gulę wielkosci połowki jabłka. [/quote]

Wymacałam dziś u mojego psa dwie takie spore gulki pod skórą na szyji. Wydaje mi się, że są właśnie po ugryzieniach komarów, tym bardziej, że pies się tam drapie. Dodam jeszcze, że pies jest generalnie dość wrażliwy na wszelkie ukłucia itp. Tylko nie jestem pewna, czy to od ugryzień.
Gulki są wyczuwalne jak złapię między dwa palce fałdy skóry (której u bernardyna na szyji jest całkiem sporo). Nie są zbyt twarde.
Ale nie ma żadnego odbarwienia sierści (może dlatgo, że na szyji ma białe futro).
Tylko czy komary mogły się przebić przez futro bernardyna długowłosego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...