Jump to content
Dogomania

jak założyć hodowlę?


gooralska

Recommended Posts

Musisz wypelnic taki wniosek [url]http://zkwp.pl/regulaminy/przydomek.PDF[/url]
z którym udajesz sie do swojego oddzialu ZK, płacisz pieniążki (bodajze 50 zł) i wracasz do domu :) a tam spokojnie czekasz kilka miesiecy na informacje z ZK :)
we wniosku podajesz kilka nazw przydomków (czym wiecej tym lepiej, jest mniejsze prawdopodobieństwo ze wszystkie będą zajęte) :)

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za odpowiedz, jakie przydomki? z kąd mam je wziąść? czy chodzi o te przydokmki które bedzie miał zakupiony przezemnie rasowy szczeniak i moge kontynuowac jego linię czy mam wymyśleć jakieś swoje zupełnie od czapy np. gooralska petronela XVI ?

Link to comment
Share on other sites

acha, nazwa ma być polska czy wszystko jedno? raczej POWAZNa czy śmieszna? chyba taka na serio.
acha, jak sądzicie jak jest z yorkami, bede miała kłopot jak sie urodzą małe z chętnymi? nie chciałabym rozmnozyć a potem co? chciałabym zeby miały dobre domy. jak uwazacie są chętni na yorki?
a dwa gdzie kupić suczkę by była "dobra" znaczy rasowa, zdrowa, i żeby był szczeniak zadbany a nie z hodowli jak bydło rozpłodowe. macie takiego dobrego hodowce?

Link to comment
Share on other sites

widzisz, hodowla psów to nie tylko rozmnażanie suczek to raczej praca nad doskonaleniem rasy

a do tego nie wystarczy :Kupić dobrze szczeniaka:

radzę Ci najpierw pojeździć na wystawy, pooglądać pracę hodowlaną innych, zapytać u źródeł, czyli w hodowlach

poza tym nie jest to sposób na zarabianie pieniędzy, raczej na zwrot poniesionych nakładów albo na zarobienie na swoje drogie hobby ( żeby móc hodować trzeba mieć pieniądze i to nie małe)

na Yorkach nie zarobisz

hodowla to wszystko co związane z psami to długie wyjazdy, obecność ze swoimi psami na wystawach, wiedza wiedza i jeszcze raz wiedza

to codzienna praca, a raczej przyjemność i sposób na spędzanie wolnego czasu, to również i kłopoty a czasami tragedie

jak zostać hodowcą ????
1. zapisać się do związku kynologicznego
2. kupić rasową suczkę i wyjeździć jej uprawnienia hodowlane ( dla yorków 3 wystawy z oceną min. bdb. w tym jedna wystawa międzynarodowa lub klubowa) oceny ważne do hodowli po ukończeniu 15 miesięcy
4. złożyc wniosek w oddziale związku o przydomek hodowlany ( czyli nazwisko dla urodzonych u ciebie szczeniąt)
5. wykupic kartę krycia
6. oczywiście mieć cały czas regularnie opłacane składki
7. znaleźć odpowiedniego do suczki reproduktora
8. pojechac w odpowiednim dniu na krycie
9. umieć pomóc suce w czasie porodu lub wiedzieć kiedy wołać weta
10. umieć zajmować się maleńkimi jak myszki szczeniaczkami i znać problemy rasy na tyle, żeby ci wszystko nie wyzdychało
11. mieć dużo gotówki, na wszelki wypadek
12. rozliczyć się z pieniążków z reproduktorem ( a są to niemałe kwoty)
13. umieć tak się zareklamować, żeby wśród powodzi różnych hodowli właśnie na twoją trafili przyszli właściciele szczeniaczków
14. mieć warunki, aby gdzieś chować dalej niesprzedane maluchy

oj i wiele wiele innych ważnych rzeczy które nie przychodzą mi akurat teraz do głowy

ale przede wszystkim trzeba to robić z miłości do zwierząt a nie z chęci zysku bo można się rozczarować i to gorzko

Link to comment
Share on other sites

Jesli sie bardzo kocha rasowe i dobre eksterierowo psy mozna miec same reproduktory ;)
Ja mam jednego, drugi jeszcze "rosnie" w sensie, iz na razie nie licza mu sie oceny z wystaw.

Miec szczeniaki = duzo radosci, ale i masa klopotow nie wspominajac o nerwach.

Osobiscie - mooooze kiedys jak sie z miasta wyprowadze i bede miala wiecej czasu na opieke nad mama i maluchami. Obecnie odpada.

Link to comment
Share on other sites

dzieki, za odpowiedzi. pełnoletnia to jestem i to od dawna :)
nie mam zamiaru "rozmnażać dla kasy". a na samych psach, porodach,k zdrowiu, żywieniu itp. to się nieco znam bo psy mam od kąd pamietam i jakoś wszystkie dobrze się mają. mam nawet sukę 17 letnią z którą postępuję wg własnej zdobytej wiedzy a nie tego co mi wet mówi i za każdą wizytą wet ma wielkie oczy jakim cudem ona jest w tak dobrym stanie. więc chyba najgorzej nie ma :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszynoska']i co jeszcze mi przychodzi do głowy to trzeba być chyba pełnoletnim ;)[/quote]

Hodowcą jest KAŻDY członek ZK posiadający przynajmniej jedną sukę hodowlaną.
A, żeby być CZŁONKIEM ZK nie trzeba być pełnoletnim.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, Ty mi sukę, a ja Tobie użyczę przydomek :cool3: . Po znajomości, jako współmieszkanki jednej okolicy, i ulicy :cool3: .
Dancing with Fire, wprawdzie nie bardzo opisuje puli, ale co tam, nie bądźmy drobiazgowi...:razz: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 years later...

To chyba o to chodzi:
"§ 5
Hodowcą jest [B]członek Związku[/B], prowadzący hodowlę na terenie RP, zgodnie z przepisami niniejszego
Regulaminu, [B]posiadający jedną lub więcej suk hodowlanych[/B] oraz [B]zatwierdzony przydomek hodowlany[/B]."
"§ 7
1. [B]Członek Związku, rozpoczynający prowadzenie hodowli jest zobowiązany [/B][B]wystąpić o zatwierdzenie przez Zarząd Główny przydomka hodowlanego[/B]. (...)
4. [B]Brak zarejestrowanego przydomka uniemożliwia wydanie metryk[/B] dla szczeniąt."
"§ 16
(...)
2. Hodowca ma obowiązek: (...)
d) [B]przed planowanym kryciem suki[/B] (w kraju lub za granicą) [B]wykupić w swoim Oddziale KARTĘ
KRYCIA[/B] (wzór zał. nr 2) [B]i uzyskać na niej, od właściciela reproduktora, potwierdzenie krycia[/B]; przy
kryciu za granicą uzyskać dodatkowo kserokopię rodowodu reproduktora,"
Źródło: [URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_hodowli_psow_rasowych.pdf[/URL]

A więc bazując na powyższym, można stwierdzić, że [B]wystarczy być członkiem Związku[/B] - zostając nim automatycznie uzyskujemy wszystkie uprawnienia związane z prowadzeniem hodowli. Jednak zanim zacznie się hodować i tak trzeba spełnić trochę dodatkowych warunków (przydomek, hodowlanka) ;)


A odnośnie głównego tematu, to takie info można znaleźć w poniższych wątkach:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/5419-hodowla-jak-zalozyc[/url]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/2602-rejestracja-hodowli[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...