Jump to content
Dogomania

Royal Canin A Can Vit


niunia_51

Recommended Posts

przeszukałam całe forum ale nic nie znalazłam na ten temat :shake: więc pytam się Was:
czy dając psu royal canin dla szczenią ras dużych dodawać też pełną miarę (zalecaną na opakowaniu) zielonego can vitu??
wydaje mi się trochę tego wszystkiego za dużo :crazyeye: ale tak polecił mi wet

co Wy o tym sądzicie???

Link to comment
Share on other sites

Podając royal zdrowemu psu żadnych suplementów się nie stosuje.Dodatkowe ilości wapnia są niebezpieczne dla ras dużych,możesz tylko zaszkodzić.
Było już trochę na forum o gotowych karmach i dodatkowych suplementach.

Link to comment
Share on other sites

do karmy dodaje sie suplementy jesli pies ma niedobor jakiegos skladnika a stwierdza sie to badaniem krwi..
normalnie sie nie daje nic do karmy.(witaminy)

[B]niunia 51[/B] cos dziwny ten twoj wet..Can vit ci zaleca..arthtroflex odradza..
ja bym sie zaczela zastanawiac nad zmiana weta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2']znam jeden przypadek gdzie ONkowi znajomej wet zalecił do gotowej suchej karmy dodawac pełne dawki witamin - ale Badi ma podejrzenie dysplazji...[/quote]

Przy dysplazji tym bardziej nie podaje się wapnia ale jak to były same witaminy to raczej nie zaszkodzi nie sadzę też,żeby pomogło.
Ja tez bym się zastanowiła nad zmianą weta.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co dziewczyny może i macie rację co do tego weta???
może powinnam go zmienić???
ale on jest najlepszy w mojej okolicy:cool3:
pod koniec będę w innym mieście u babci w szpitalu i tam obok widzialam że jesy lecznica i zajdę tam i się go dokładnie wypytam o wszystko i jak on tez będzie miał takie opinie jak Wy wszyscy to chyba się tam przeniose, choć będzie to trochę uciążliwe bo to ok 30km od miejsca gdzie mieszkam, poczekam i zobacze co dalej bo teraz to sama już nie wiem:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Przy dysplazji tym bardziej nie podaje się wapnia ale jak to były same witaminy to raczej nie zaszkodzi nie sadzę też,żeby pomogło.
Ja tez bym się zastanowiła nad zmianą weta.[/quote]


ja mówię o witaminach...
a wet raczej z najlepszych w Łodzi. Koleżanka trafiła tam po tym jak jej dotychczasowy lekarz po zdjęciu rtg, z którego nie do końca było jak z Badiego dysplazją chciał go kroić:mad: :mad: - tak na wszelki wypadek...


Monika - jak co przebolejesz te 30 km - jak Fred będzie pod dobrą opieką to i wizyty nie będa takie częste bo wszystko będzie oki:)

Link to comment
Share on other sites

Przy podawaniu suchej karmy pełnowartościowej ,nie powinno się podawać witamin ,ale Caniviton forte nie jest preparatem witaminowym .Można go podawać do karmy ,bez szkody dla zdrowia.Witaminy zawarte w karmie są tak wyliczone dla danego psa(wielkośc i wiek ) że wręcz można zaszkodzić dodając do karmy preparaty wapniowe z witaminami .Nie wolno tego robić ,bo nadmiar jest chyba bardziej szkodliwy niż braki.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...