Jump to content
Dogomania

"Pies, który kochał zbyt mocno" Nicholas Dodman


PALATINA

Recommended Posts

  • 1 year later...

Jestem w trakcie czytania książki :) Ale jak na razie wydaje się bardzo fajna ;D
Jak dla mnie ciekawa i wciągajaca, można się ciekawych rzeczy dowiedzieć. Ale dopiero po przeczytaniu całej ksiązki powiem czy warto kupić, bo niestety cena nie jest zbyt niska (32 zł)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DuDziaczek']OO ja ja musze polecic jest poprostu swietna!!!
Ja osobiscie czytalam 2 razy bo za 1 strasznie sie przejmowalam i ja przeczytalam w 1 wieczor i malo zrozumialam:eviltong:
Potem czytalam juz kazdy szczegol :cool3:
Ona jst wciagajaca poprostu SUPER!! :loveu:[/quote]
oo Patrycja pożyczysz? :cool3:

już od jakiegoś czasu zbieram się na jej zakup, słyszałam wiele pochlebnych opinii, więc teraz czas sprawdzić samemu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinka_m']oo Patrycja pożyczysz? :cool3:

już od jakiegoś czasu zbieram się na jej zakup, słyszałam wiele pochlebnych opinii, więc teraz czas sprawdzić samemu ;)[/quote]

Ale ty mnie kontrolujesz :cool3:
Czyzbys sprawdzala co gdzie pisze :diabloti:
penwie przyniose ci na wystawe naprawde super!! :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Opis:
"Pies, który kochał zbyt mocno" to nowatorski poradnik z zakresu psychologii psa. Książka w przystępny sposób ukazuje problemy dotyczące zaskakujących często zachowań, z jakimi mogą spotkać się właściciele psów. Co zrobić, gdy pies rzuca się z zębami na dzwoniący telefon? Jak pomóc psu, który boi się czwartków? Dlaczego niektóre psy obsesyjnie polują na własny ogon? Niektóre z tych zachowań mogą wynikać z błędów wychowawczych popełnionych przez właściciela, a inne z nich mają podłoże psychiczne. W książce znajdziemy również wiele cennych rad na temat postępowania z psami dominującymi i agresywnymi oraz panowania nad ich niepożądanymi zachowaniami. Analizując różnego typu agresywne zachowania, autor docieka do ich źródeł i pokazuje odpowiednie metody pracy z psem. Skuteczne może okazać się odpowiednie szkolenie i wychowanie. Czasem niezbędna jest porada doradcy behawioralnego czy lekarza weterynarii - specjalisty zachowań zwierząt. Dr Dodman w swoim nowatorskim podejściu do diagnozowania i leczenia zaburzeń zachowań u psów, uzupełnia w uzasadnionych przypadkach działanie psychologiczne środkami farmakologicznymi, wskazując różne możliwości niesienia pomocy naszym ulubieńcom.


Tą opinię ściągnęłam z pewnej strony... Sama niestety nie przeczytałam..
Zgadzacie się z tą opinią???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Bardzo dobra pozycja, ale odradzam dla początkujących - albo inaczej: dobrze jest najpierw sięgnąć np po Corena, lub inną dobrą książkę omawiającą szczegółowo zachowania psów, ich przyczyny i sposoby radzenia sobie np. z agresją. Takich podstaw nie znajdziemy w książce Dodmana, nie ma tu opisu typowych problemów.
Acha, książkę tą należy traktować inaczej niż standardowe poradniki, po 1)opisywane przypadki należą do żadkich i najtrudniejszych, z jakimi można się spotkać, po 2) mowa tu o leczeniu farmakologicznym, ktore z pewnością nie powinno być stosowane przy "normalnych" problemach z wychowaniem psa. Szkoda by początkujący czytelnik nabrał przekonania, że na wszelkie bolączki najlepsze są prochy.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...