Jump to content
Dogomania

Czy mogą ?


Oluśka

Recommended Posts

Bokser, który przy odbiorze do domu nie dostał metryczki nie jest w 100% rasowym bokserem może mieć czegoś domieszkę. Czy sunia ma papiery? Czy jest z zarejestrowanej hodowli? Kto jest jej rodzicami, nazwa i przydomek hodowlany obojga rodziców i czy czy mają jakieś tytuły? Jeśli na wszystkie pytania znajdzie pani odpowiedzi będzie ok.

Jeśli jakikolwiek pies nie ma rodowodu to znaczy, że nie jest rasowy może być jedynie w typie rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oluśka']Moja sunia nie jest w żadnym przypadku jakimś kundlem po jest po rodowodowych przodkach !!

I w 100% jest to bokser tyle że nie ma rodowodu .! Pytałam się o to bo nie byłam pewna .
Z góry dziękuję ..[/QUOTE]

Nie jest kundlem. Jest psem w typie boksera, ale rasowa nie jest - żeby pies był rasowy i mial metryczkę, rodzice muszą mieć uprawnienia hodowlane, zaliczyć trzy oceny na wystawach, żeby upenić się,czy nie mają odstępstw od wzorca rasy, wad anatomicznych, uzębienia, etc. i odpowiedni charakter, oraz u bokserów dodatkowo ojciec szczeniąt musi mieć dobre wyniki rtg pod kątem dysplazji, oraz oboje rodzice muszą zaliczyć z odpowiednim wynikiem testy psychiczne, żeby szczenięta otrzymaly metrykę. Jeśli tego nie zrobiono, szczeniąt nie można uznać za rasowe - bo rasowość nie polega na tym, że mój pies wygląda jak bokser i ma bokserowatych rodziców - to także odpowiednia "jakość" pod względem zdrowia, genów, psychiki.
Polecam:
[URL]http://www.klanbasow.pl/art.php?art=64[/URL]

Btw "jakimś kundlem" - to kundle są gorsze? :roll: Fajne podejście "miłośniczki psów" :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...