Jump to content
Dogomania

Eko metody na psią pielęgnację


minumam

Recommended Posts

czy znacie jakieś naturalne metody pielęgnacji psa, szczególnie długowłosego
chodzi mi o pomysły na własne mikstury, oczywiście naturalne
psie kosmetyki są bardzo drogie i często to zwykłe naciągactwo
na przykład w preparatach do pielęgnacji oczu WIELKICH FIRM w składzie znajdziemy tylko sól fizjologiczną i kwas borny, obie do kupienia w aptece za śmieszne pieniądze
w szamponach wybielających znajdziemy kwasek cytrynowy i sodę itp.
gdzieś na forum był kiedyś wątek o naturalnym usuwaniu przebarwień z białej sierści, szczególnie z brody i z łapek, ktoś pisał o jakiejś miksturze z octem czy cytryną
ktoś pisał też że mąka ziemniaczana świetnie się sprawdza w rozczesywaniu kołtunów
podobno w książce "soda 500 zastosowań" jest cały rozdział poświęcony pielęgnacji zwierząt, czy ktoś czytał ?
czekam na pomysły
ja na razie do kociej kuwety wysypałam pod piasek BORAKS, aby chłonął zapach kociej uryny, świetnie się sprawdza
BORAKS świetnie się sprawdza także do usuwania plam z moczu zwierząt, polecam

Link to comment
Share on other sites

To dobrze, że nic się nie dzieje; niemniej jednak bor w dużych dawkach jest szkodliwy, a i przy kąpielach nużycowych trzeba uważać, żeby pies nie wsadził go sobie do oczu, pyska. Dla mnie to mimo wszystko ryzykowne sypać czysty boraks jako podkład pod żwirek.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

zapach octu i cytryny jest dosc niemiły dla psa ( sok z cytryny jest w obrozach antyszczekowych ) . Jezeli wiec miały byc użyty to pewnie w niewielkiej ilosci . Ja osobiscie kiedyś używałam mąki ziemniaczanej do rozczesywania moich kudlaczy i nawet z dobrym efektem bo przy okazji mąka dzialala jak suchy szampon .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...