Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje kundelki?


coztego

Recommended Posts

[B]Martens[/B] zaczęłam podawać jej z karmą kefir, od czasu do czasu twaróg chudy. Zauważyłam że jej kupki są miększe, większe i takie podłużne, wcześniej były raczej twarde i takie krótkie (zwykle ok 3 małych). Mam się martwić, czy to oznacza że wcześniej było źle?A teraz dobrze? Jakie powinny być kupki 2 miesięcznego szczeniaka?

No i myślę że jak będzie trochę starsza to może rzeczywiście przejdziemy na dietę BARF, bo podoba mi się, ale teraz strasznie połyka jedzenie, wręcz rzuca się na nie więc, troche poczekam aż jej przejdzie.

Link to comment
Share on other sites

Po prostu kupy są miększe, bo dochodzi do pokarmu kefir. Dopóki zachowują wyraźny kształt, mają normalny kolor, to wszystko jest ok.

Jeśli chodzi o Barf - łapczywość raczej psu nie mija z wiekiem :evil_lol: Przy przechodzeniu na Barf poleca się na początku karmienie z ręki - trzymanie przykładowo skrzydełka, które obgryza, żeby nauczył się mielić, a nie łykać w calości. U mojej suki wystarczyły 2 takie karmienia i załapała o co chodzi, mimo że wcześniej wszystko co dostała, łapała w locie i połykała od razu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[FONT=MS Shell Dlg 2]Mój Kodi rano dostaję na zmianę garstkę suchego ( Brit) lub surową kość, szyję od kurczaka itp. Co 2 dzień raz suche raz surowe...Wieczorem gotowane ( Zwykle kura, z ryżem lub makaronem i odrobiną płatków owsianych oraz siemieniem) z marchewką- Mięso i marchewka zmielone przed maszynkę do mięsa, bo nie chce mi się kroić...Do tego dodaję trochę Can-vitu i łyżkę oleju- codziennie.
Nie wiem jak z jajkiem? Czy mam je dawać całe surowe i czy w ogóle dawać i co ile? A i czy jogurty są konieczne? Bo mój pies nie chce ich jeść...[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Po takiej miksacji raz suche, raz gotowane, raz surowe, pies może po czasie nabawić się niezłych problemów z przewodem pokarmowym...
Jeśli pies jest dorosły, a Ty podajesz i kości, i karmę, to ten Can-vit bardziej zaszkodzi niż pomoże w czymkolwiek.
Jajko surowe, może byc całe; raz w tygodniu albo i rzadziej.
Jogurt naturalny bez cukru czy kefir są zdrowe, ale jeśli pies nie chce ich jeść, tragedii nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mój kundelek ma 40 pare cm w kłębie, dostaje 2-3 razy dziennie zalezy od aktywnosci dnia , od tego jak jest glodny. Ryż, mieszanka mięsna i warzywa - gotowane. Surowa marchewka w całości, jajko (bez białka), jogurt, truskawki czasem wpadną, kości (wiadomo nie z kurczaka), zdarzy się surowe miesko (prócz wieprzowiny), poza tym lubi surowe ogorki, zemniaki, jabłka, jajka gotowane na twardo, witaminki (czasem uda mi sie go oszukac i sypnąć biotynkę ;p) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ursusek']Czasami makaron(Ten dla ludzi) dziś nawet z truskawkami:lol:
Teraz trochę poczytałem ten temat zacznę dawać jajko raz na tydzień.
A ile powinienem dawać tej karmy mięsnej jeśli pies ma wzrost 70-80cm?(Chodzi o mase)[/QUOTE]

Przydałoby się podać psu warzyw, przynajmniej 1-2 razy w tygodniu.
Ile dawać, trudno powiedzieć - ile pies waży? Tyle, żeby nie chudł ani nie tył.

[quote name='Ursusek']Z tego jajka daje się samo żółtko czy białko też można?[/QUOTE]

Można całe, ze skorupką; tylko umyte i ewentualnie pogniecione, np. z twarogiem. Można też dać co jakiś czas kefir albo jogurt naturalny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No u nas jest to RC przynajmniej póki nie skończy 10 m-cy. Nie chcę mieć wyrzutów sumienia, że czegoś nie dopilnowałam... A tu mam zbilansowane to, czego jej potrzeba a cenowo o dziwo jak porównać tak naprawdę, to wychodzi średnio.

Czasami ugotuję kurczaka z ryżem... :) Kupki ma ok, gazów ani wzdęć po karmie nie ma...

Link to comment
Share on other sites

moj Bruno je najchetnie gotowane ,suche kupuje bosch'a lub happy dog-roznie,czasami podjada wieczorami ,bo obiad gotowany dostaje kolo 13stej.Dodaje rozne warzywa do mieska(marchewka pietruszka,zielona natka pietruszki,szpinak,brokuly) i do tego ryz ,makaron ,czasami kasza lub platki owsiane.Raz w tygodniu dostaje rybke (dzisiaj dostal tunczyka z puszki z ryzem i marchewa).Uwielbia sery wszelakie ,zolte ,serek wiejski ,mozarelle.
A jeszcze dodam ,ze Bruno uwielbia zupy i to bezmiesne ,bo ja sama miesa nie jem ,wiec jak gotuje sobie zupe,zanim przyprawie wyciagam warzywka Brunowi ,wcina pomidorowke ,bardzczyk ,ogorowke.... takze u nas z warzywami problemu nie ma,Bruno ma piekna lsniaca siersc i kupki tez ''ladne'':D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Oprócz owczarka,( który musi jeść suche z jagnięciną bo na inne mięsa ma uczulenie- więc gotowanie odpada) mamy w domu 5 letnią sunię kundelka. Wzięłam ją ze schroniska dla córki ,mała ją sobie wybrała i muszę przyznać jest obowiązkowym dzieckiem , które dba o swoją psinkę. Sunia jest prawdopodobnie mieszańcem jamnika z ratlerkiem. I mimo , że kundel to jeśli chodzi o jedzenie - francuski piesek. Od maleńkiego nie przepadała za suchym. Gotowałam dla niej mięsko z kurczaka z ryżem lub kaszą i warzywami , z łaski ale zjadła też czasem acanę junior ( to już bardzo dawno temu ), progeo dog club fitness mini, arion i bosch small breed, brit adult ogólnie wersje karm mini. Nie dajemy jej gorszych karm niż premium, żadnych supermarketowych ( eukanuby choć niby lepsza też nie lubi )- ona tego nie tknie, po za tym czy kundel ma gorszy żołądek niż rasowy pies ?:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

my karmimy nasze dziecię puriną pro plan puppy sensitive salmon +rice, bardzo jej smakuje. Na samym początku jak tylko przybyła ze schroniska dostała royal canin golden retriver junior, chociaż nie ma nic w sobie z retrieverów, ale nie było nic w sklepie ciekawszego. Dostała po tym super rozwolnienie, doktor zalecił rc sensitivity - szybko jej się znudziła i teraz jesteśmy na pro planie :)

Poprzednią kundlice karmiliśmy pedigree i chappy - sunia dożyła 15 lat, ale miała problemy ze skórą/sierścia, nigdy nie przyszło mi na myśl, że mogło to być spowodowane karmą, miała łupież, sierść była matowa i nieprzyjemna w dotyku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anka11']Poprzednią kundlice karmiliśmy pedigree i chappy - sunia dożyła 15 lat, ale miała problemy ze skórą/sierścia, nigdy nie przyszło mi na myśl, że mogło to być spowodowane karmą, miała łupież, sierść była matowa i nieprzyjemna w dotyku.[/QUOTE]

O ile chappy moje mogą jeszcze zjeść i jakiejś masakry nie ma (poza oczywiście znacznym pogorszeniem wyglądu sierści ), o tyle zjedzenie pedigree momentalnie kończy się biegunką, wystarczy jeden posiłek... -.-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...