Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje kundelki?


coztego

Recommended Posts

skoro mowa o przepisach to robie tak:

najpierw woda , do wody zagotownej wrzucam ozorek lub kawałki wołowe, jak sie troche podgotuje, wyjmuje mięcho, do tej wody (raczej rosołu :lol: ) wsypuje ryż i ważywa, gotuje to , następnie dodaje tte miecho, mieszam i lux obiadek dla psiaka gotowy :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja Karunia je najczesciej ryz z mieskiem, albo makaron, tez z mieskiem i warzywami, a mleko po prostu uwielbia. Czasami nawet w misce w jednej przegrodzie ma jedzenie a w drugiej mleko do popicia i zazwyczaj najpierw wypija mleko. Oczywiscie nie przesadzam z tym mlekiem. Chcialam ja przestawic na sucha karme ale jakos nie jadla tego wiec wrocilam do gotowanego. Karmie ją rano i wieczorem, a Kara moze zjesc wszystko i w dowolnych ilosciach :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja swojej gotuję. Tradycyjnie ryż z mięsem i warzywami> makaronu nie daję bo......ona nie chce go jeść :o Czasami zamiennie za mięso dostanie rybkę Do żarełka dodaję czasami otreby pszenne, albo zarodki

Dostaje też suchą karmę NUTRA, ale to raczej jako danie "kolacyjne".

Dostaje serek biały, kefiry, jogurty i w ogóle nabiał,ale samego mleka nie daję. "Państwową" puszkę dostała tylko 2 razy w życiu i za każdym razem kończyło sie to spacerami co 15 min, więc puchy sobie odpuściłam.

Czasami dostaje tez przetworzone termicznie jajko.

A skorupki z jajek dostaje zawsze, kiedy sobie gotuję jajka na twardo np.

Ja wsuwam jajo, a ona dostaje skorupki w żarełku. :D

Zjada też owoce i warzywa (nie wszystkie, ale większość :D ) Najlepiej jej idzie surowa marchewka. Dostaje taką w całości i sie w królika bawi :D

Oczywiście dostaje różniste gryzaki i zawsze psie ciasteczka na deser po obiadku. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Soma dostaje gotowne mięsko (drób, wołowe, serducha wołowe, itp.) z ryżem, kaszą lub makaronem i oczywiście warzywami. Czasami dostaje suchy pokarm, ale nie za dużo gdyż zdarza się że ma po nim kłopoty trawienne.

Do tego codziennie obdarowuję ją kością - obecnie surową cielęcą lub inną obgotowaną, bo te ze sklepu już ją nie interesują i bardzo często zostawia je lekko nadgryzione w kącie.

Jeżeli chodzi o warzywa i owoce to na razie niczym nie pogardziła - ale uwielbia mandarynki. Czasami dostaje serek, jogurcik lub trochę śmietanki.

Tak naprawdę ona prawie niczym nie pogardzi i wszystko zje. Straszny z niej łakomczuch. Dlatego nie ma możliwości żeby koło mieseczki z wodą stała miseczka z suchym pokarmem gdyż on w kilka sekund znika z tej miseczki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

Chip ma cały dzień suchą karmą w miseczce a jak wracam z pracy daję mu albo puszeczkę albo coś gotuję.
Z suchych karm dostaje Frolic (bardzo lubi ten mini), Royal Canin Mini Adult, czasem Eukanube.
Oraz całe mnóstwo smakołyków typu schmakos (zastąpiony ostatnio karmą Orlando Snacks), markises, kilkoma rodzajami z Frolica, np. Ribos.
Z puszek kupuję wyłącznie Cezara. To jedyna puszka, którą je Chip.
Nie lubi pedigree, chappi itp.
Czasem wsunie kotce karmę, często wypija jej mleko z miseczki.
Gotuję mu kurczaka albo wołowinę z ryżem i marchewką.
Niestety mój pies nie lubi ani owoców, ani jogurtów.
Czasem daję mu serek topiony albo żółty, chyba to byłoby wszystko co zjada. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja Tofcia gdy była malutka (teraz ma 5 miesięcy) jadła Eucanubę. Szło jej bardzo dobrze :wink: aż tu nagle pewnego dnia gdy nasypałam jej żarełko odeszła od miski jakby stwierdziła, że nie jest głodna,. :o
Więc w trybie przyśpieszonym przeszłyśmy na gotowane jedzenie. Gotuję jej wołowinę, drób z podrobów tylka serduszka drobiowe. Wszystko to najcześciej z ryżem, makoron żadziej, żeby psiak nie zamienił sie w kluseczkę :eating: No i oczywiście warzywka. Od czasu do czasu na śniadanko biały ser z żółtkiem, ale wtedy nie dostaje juz ustawowej michy z mięchem. Piszecie, że wasze pieski jedzą tez ryby. Moja jeszcze tego nie dostała. Wasze psy jedzą rybę chętnie, czy tak sobie?

Link to comment
Share on other sites

Moje psiaki obecnie wcinają surowe mięsko, kości i warzywka.
Kiedyś próbowałam z suchym (RC), ale niestety miały przez tydzień biegunkę i w ogóle nie miały ochoty na jedzenie :evil: więc zrezygnowałam...
Dla białego diabełka początkowo gotowałam, ale kiedy dołaczyła do nas ONka... przestałam się wyrabiać (nie te rozmiary garnków)... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłam, że mój ostatnio czyści miseczki z suchym jedzeniem.
Czyżby usłyszał w tv, że idą mrozy i nabiera tłuszczyku. ;)
Nie wiem, w każdym bądź razie proporcja suchego do mokrego jest 2/3 suchego a 1/3 mokrego. Zmiana nastapiła znaczna w tym względzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...