Jump to content
Dogomania

Seria "Wszystkie stworzenia duże i małe" - James Herriot


Arlene

Recommended Posts

Seria "Wszystkie stworzenia duże i małe" Jamesa Herriota składa się z dziewięciu książek:[LIST]
[*][I]Jeśli tylko potrafiłyby mówić[/I] ([I]If Only They Could Talk[/I])
[*][I]To nie powinno się zdarzyć[/I] ([I]It Shouldn't Happen to a Vet[/I])
[*][I]Nie budźcie zmęczonego weterynarza[/I] ([I]Let Sleeping Vets Lie[/I])
[*][I]Weterynarz w zaprzęgu[/I] ([I]Vet in Harness[/I])
[*][I]Weterynarze mogą latać[/I] ([I]Vets Might Fly[/I])
[*][I]Szał pracy[/I] ([I]Vet in a Spin[/I])
[*][I]Yorkshire[/I] ([I]James Herriot's Yorkshire[/I])
[*][I]Boże stworzenia[/I] ([I]The Lord God Made Them All[/I])
[*][I]Wszystkie stworzenia[/I] ([I]Every Living Thing[/I])[/LIST]Przeczytałam już kilka i muszę przyznać, że bardzo mnie zainteresowały. Opowiadają o wiejskim weterynarzu (autor opisuje swoje życie), który leczy wiele rozmaitych zwierząt - psy, koty, ptaki, owce, krowy, konie... Powieści te są napisane zrozumiałym językiem, są zabawne, a zarazem w penych momentach wzruszające. Wszystkie czynności weterynaryjne są dokładnie opisane (naprawdę dokładnie! :) )

Może ktoś z forumowiczów już czytał?

Polecam ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Mam wszystkie oprocz Yorkshire - to bylo chyba pozniej wydane?
Nie w serii? Bo na ostatniej stronie okladki Wszystkich stworzen jest informacja, ze to ostatni - osmy tomik z tego cyklu. I wsrod wymienionych poprzednio wydanych - nie ma tomiku zatytulowanego Yorkshire.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

A może to były "Kocie opowieści" ? Nie pamiętam...

Tak - generalnie o kotach tylko, ale ja kociarą nie jestem (nigdy w zyciu kota nie miałam i nie planuję), a książka bardzo mi sie podobała.

Część opowiadań sie powtarza z tymi z serii, ale sa napisane na nowo -Jest tez troche przemysleń i generalnie wszystko to, co piekne u Herriota.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Na poczatku chyba byly wydane - jako calosc - Wszystkie stworzenia male i duze. To byl tomik ot chyba pilotazowy, czy sie przyjmie na rynku i byly tam opowiadania zawarte w wielu pozniejszych. Chyba wkrotce potem w TV emitowano serial. A potem ukazywaly sie juz w serii wszystkie.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o "Yorkshire", to nigdzie nie umiem znaleźć i nawet w spisie w poprzednich książkach z serii "Wszystkie stworzenia..." nie ma wymienionwego tego tytułu... A w większości spisów jakie udało mi się znaleźć w innych źródłach jak widać ów tytuł figuruje. Może rzeczywiście ta książka jest wydana poza serią.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Ja czytałam pierwsze trzy części i baaaardzo mi siepodobały. Z całej serii brakuje mi dwóch tomów, niestety nigdzi enie moge ich znaleźć :( a póki nie będę mieć dostępu do wszystkich, nie zamierzam czytac dalej :(

Ogólnie seria warta polecenia...szczególnie jeśli ktoś chce być weterynarzem- dobrze oddaje klimat pracy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...