Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

7 minut temu, rozi napisał:

Dla zachowania wszelkiej ostrożności owszem  :)  właśnie miałam dopisać. Ja własnemu psu bym nie podała, ale cudzemu/tymczasowanemu chyba tak.

Ja bym swojemu tez podała. Lepiej coś robić niż czekać; szczególnie w takiej sytuacji. Czekanie rzadko daje dobre efekty.

Tylko trzeba znaleźć veta, który ma już doświadczenie w podawaniu surowicy, i wie co zrobić gdyby był jakiś problem. Bo ci dotychczasowi veci to chyba nie maja za dużo doświadczenia w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Skołowana jestem,Też wszędzie się dowiaduję.Też różne opinie.Wet dowiezie mi Virkon,że śląska mają wypożyczyć ozonator.I do podania immunoglobulina.Już mi wysłali.

Dziękuje wszystkim za .Jakoś mi lżej trochę jak widzę ile osób pomaga szukając...

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Patmol napisał:

 

Tylko trzeba znaleźć veta, który ma już doświadczenie w podawaniu surowicy, i wie co zrobić gdyby był jakiś problem. Bo ci dotychczasowi veci to chyba nie maja za dużo doświadczenia w tym temacie.

Patmol, nie możesz tak do mnie pisać  :D  nie wiedząc o kim mówię  :D

Śmierć trzech kotków to ogromna tragedia i szok, oczywiste są nerwy i strach, ja to rozumiem.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, rozi napisał:

Patmol, nie możesz tak do mnie pisać  :D  nie wiedząc o kim mówię  :D

Śmierć trzech kotków to ogromna tragedia i szok, oczywiste są nerwy i strach, ja to rozumiem.

 

dlaczego nie mogę?

i o kim mówisz?

podawała juz surowice i cos poszło nie tak?

Link to comment
Share on other sites

w fundacji stosujemy Virkon - woda plus proszek i takim zraszaczem do kwiatów pryskamy klatki i akcesoria, zostawiamy na minimum godzinę i następnie przemywamy wodą; pryskamy też podeszwy butów wychodząc z kociarni; podobno nie zostawia plam na ubraniach; ale generalnie mamy lampy bo wiadomo że wszystkiego Virkonem się nie da; virkon wymieszany z wodą po jakimś czasie traci swoje właściwości (traci różowy kolor), lepiej rozrabiać go na bieżąco (np w pół litra wody, litr, nie cały na raz)

Link to comment
Share on other sites

i generalnie trzymaj się, ten wirus tak jak pisały dziewczyny można nawet na swoich butach z dworu przynieść, w kociarni mamy co jakiś czas go mimo lamp i procedur, a jego ofiarami są głównie małe, nieszczepione i osłabione kociaki. Przykro mi z powodu Twojej kotki. 

Link to comment
Share on other sites

Dług za karmę 261zł

transport Muszki  do Biłgoraja---30zł

kolejna faktura----103zł

------------------------------------------------------------------

razem:394zł

z mojego bazarku----102zł

------------------------------------------------------------------

na chwilę obecna dług wynosi :292zł

Link to comment
Share on other sites

Niestety koci problem nadal istnieje:(

we wsi k Szczebrzeszyna jest 14 kotów,w tym chyba 10 małych,kilka odeszło

z tych co zostały są chore,jedno kocie chyba bez oczka:(

tylko jedna kotka wysterylizowana,jedna chyba w ciąży

ludzie podrzucają chłopakowi koty,bo wiedzą,że ma dobre serce,pózniej śmieją się z niego,że ma 40 kotów

sue tam pójdzie i zorientuje sie w sytuacji

dałam trochę suchej karmy,bo koty tam głodują

mokrej niestety sama nie mam

wykarmić 14 kotów nie jest łatwo:(

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, rozi napisał:

Spojrzałam na faktury. Jest poprzednie zamówienie z 6 października, teraz z 13-go, czyli karma z 6 X wystarczyła na tydzień i trzeba przyjąć, że dokarmianie dzikusów kosztuje około 400zł miesięcznie.

Chyba tak...jak nie więcej

zostawiam tez karmę starszej pani,która wcześniej karmiła koty gotowanymi ziemniakami

przyjdzie zima,kobieta nie wychodzi z domu,żeby nakarmic koty,więc ja będę musiała to robić

daje tez karme sue,która dokarmia bezdomne w drugiej części miasteczka

teraz tez potrzeba pomóc tam gdzie jest 14 kotów

potrzebne mi sa tez budki sterypianowe

kiedys robiłam sama,teraz nie dam rady........

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, DORA1020 napisał:

 

potrzebne mi sa tez budki sterypianowe

kiedys robiłam sama,teraz nie dam rady........

To mnie zainteresowało. Takie?

https://kicikot.com/pl/domek-dla-kota/

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/56,141635,21044743,zrob-to-sam-zimowy-domek-dla-miejskich-kotow-instrukcja.html

Może pomógłby zrobić ten chłopak od 14-tu kotów?

Tylko materiały potrzebne, machnę bazarek na materiały, powiedz ile budek i jaki koszt. Dodatkowo za zrobienie można chłopakowi kupić jedzenie kocie, byłoby dwa w jednym.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, DORA1020 napisał:

Niestety koci problem nadal istnieje:(

we wsi k Szczebrzeszyna jest 14 kotów,w tym chyba 10 małych,kilka odeszło

z tych co zostały są chore,jedno kocie chyba bez oczka:(

tylko jedna kotka wysterylizowana,jedna chyba w ciąży

ludzie podrzucają chłopakowi koty,bo wiedzą,że ma dobre serce,pózniej śmieją się z niego,że ma 40 kotów

sue tam pójdzie i zorientuje sie w sytuacji

dałam trochę suchej karmy,bo koty tam głodują

mokrej niestety sama nie mam

wykarmić 14 kotów nie jest łatwo:(

Byłam tam z wetem z Tereszpola, bardzo fajny pan, 10 pacjentów (maluchów było więcej, przeżylo 10, dzisiaj znalazłam martwego 11) dostało antybiotyk o przedłużonym działaniu i lek przeciwzapalny. Dostały też 10 tabletek synergalu do podawania w ciągu 5 dni od piątku. Koszt 120 zl

Kotki w większości bardzo biedne, bure, buro białe i marmurkowe. 4 najsłabsze + piąty z brzydkim okiem pojechały do RoyalVetu mam nadzieję że uda im się pomóc, bez tego byłoby z nimi naprawdę źle stąd taka decyzja. 

Poza dziesięcioma maluchami jest kilka dorosłych

- ciemna tri czy tam szylkretka - miziasta

- czarne coś z białym - również

- bury 

- ciemniejszy bury

- bury z białym, kuleje na łapkę chyba

- biały z burym

Nie wiem czy to są wszystkie. W sobotę lub w przyszłym tygodniu wybiorę się tam i na spokojnie pomyślimy o sterylizacji (tę prawdopodobnie w ciąży trzeba w pierwszej kolejnosci).Porobię też zdjęcia w bardziej ogarnięty sposób, dzisiaj próbowałam na szybko zeby nie trzymać weta bo podwiózl mnie swoim autem.

Koty małe były w mieszkaniu + szylkretka i czarno-biały, reszta na zewnątrz, w mieszkaniu mają bardzo ciepło aczkolwiek być może przydadzą się jakieś posłanka (zapytam). Być może przyda się jakieś schronienie typu budka dla tych dorosłych ktore nie chciały podejść, ale w tej chwili nie wiem. 

Zostawiłam 4 kg suchej smilli od Dory (od razu im nałożyłam i większość jadła). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, rozi napisał:

To mnie zainteresowało. Takie?

https://kicikot.com/pl/domek-dla-kota/

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/56,141635,21044743,zrob-to-sam-zimowy-domek-dla-miejskich-kotow-instrukcja.html

Może pomógłby zrobić ten chłopak od 14-tu kotów?

Tylko materiały potrzebne, machnę bazarek na materiały, powiedz ile budek i jaki koszt. Dodatkowo za zrobienie można chłopakowi kupić jedzenie kocie, byłoby dwa w jednym.

 

Zapytam o to w sobotę, on ma mieć więcej czasu w przyszłym tygodniu, więc poruszę ten temat

Link to comment
Share on other sites

Potrzebna karma dla maluszków

ja dałam suchą /mokrej niestety nie mam,karmię koty bezdomne/   Smille

ale dla dorosłych,tylko taką miałam

teraz "moje " bezdomniaki nie będą miały suchej,ale tam też potrzebuja,chyba bardziej

pojechaly do lecznicy te najbardziej chore,ponieważ podanie antybiotyku chyba nie wystarczy

chłopakowi /nie wiem jak ma na imię/ trzeba pomóc

napewno będa potrzebne budki,posłanka do domu,jakies kocyki 

i chyba szukanie domów dla niektórych,oczywiście sterylizacja i kastracja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...