Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

2 minuty temu, sue napisał:

Tysiu, Puma to kotka, jak zresztą imię wskazuje, została zaszczepiona - pp, koci katar, felv

Chyba że piszesz o Marcelce

Pytałam o płeć Pumy, bo spotkałam się z paroma kocurami o tym imieniu :) Dziękuję.
Pumę też mogę ogłosić, ale czy uda się dorobić jej jeszcze parę zdjęć?

Teraz zaproponowałam ogłoszenie Marcelki i wszelkie pytania były skierowane w jej stronę.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Pytałam o płeć Pumy, bo spotkałam się z paroma kocurami o tym imieniu :) Dziękuję.
Pumę też mogę ogłosić, ale czy uda się dorobić jej jeszcze parę zdjęć?

Teraz zaproponowałam ogłoszenie Marcelki i wszelkie pytania były skierowane w jej stronę.

O to już trzeba dopytać guccio, Puma jest chyba na powyższym zdjęciu z rudym 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Isabel napisał:

Terra, dziękuję bardzo za wstawienie fotek :)

Co do uszek, to są one małe, a jedno jest nieco podwinięte - taka jej uroda. Jej braciszek, rudasek, ma oba uszka zawinięte.

Niestety mała ma świerzbowca w uszkach. Byłam dzisiaj u veta, dostała zastrzyk i miała czyszczone uszka. Ma też więcej miesięcy niż nam się wydawało, bo ma już stałe ząbki, a więc jest w wieku ponad 6 miesięcy. Może być z lutego lub marca, tak myślę.

Isabel, jak będziesz kolejny raz u weta, poproś niech dokładnie przyjrzy się uszkom Marcelki. Może to tylko wada genetyczna, na co mogą wskazywać uszka brata ( gdzie on jest? czy już wykastrowany?) ale może być coś poważniejszego. Oby nie.

 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Jaaga napisał:

To kupuj przebadane i głęboko mrożone jak ja. Również boję się i nie daję zwykłego mięsa ze sklepu. U mnie drugi rok w trzecim tyg. szczeniaki już jedzą i wszystko jest ok. Taurynę dla sportowców mam w postaci takich jakby płatków-kryształków, jak podsypiesz na mokre jedzenie i wymieszasz, to żaden kot nie czuje. Gorzej z mieszanką suplementową do surowego, to koty wyczuwają i wybrzydzają. Wieprzowina i dzik muszą byc przegotowane z powodu choroby Aujeszkyego. Sama dałam dzika głęboko mrożonego, bo nie wiedziałam, że trzeba gotowane. Podpowiedzieli barfiarze.

Kupujac tauryne dla sportowców zawsze trzeba czytać skład, bo bywają dodatki (np  stearynian magnezu czy inne przeciwzbrylacze) - ma być czysta tauryna.

przyjkład takiej z dodatkiem /niepolecany do kupienia https://sklepwiesiolek.pl/pl/p/SWANSON-Taurine-TAURYNA-500-mg-100-kapsulek-SUPLEMENT-DIETY/509

Tauryna 500 mg

Skład odżywki:
tauryna, mikrokrystaliczna celuloza, stearynian magnezu, krzemionka.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, terra napisał:

Isabel, jak będziesz kolejny raz u weta, poproś niech dokładnie przyjrzy się uszkom Marcelki. Może to tylko wada genetyczna, na co mogą wskazywać uszka brata ( gdzie on jest? czy już wykastrowany?) ale może być coś poważniejszego. Oby nie.

 

Pytałam weta o te uszka, powiedział, że taka uroda koteczki, że prawdopodobnie ma coś z kota rasowego. Myślę, że mogą to być geny kota szkockiego zwisłouchego lub manxa, bo znalazłam w internecie taką fotkę manxa - szylkretki, wypisz wymaluj Marcelka. A manxy występują w 3 typach - bez ogona, ze szczątkowym ogonem i z normalnym ogonem.

A braciszek Marcelki jest na DT u dziewczyny w Szczebrzeszynie, nic więcej o nim nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Patmol napisał:

Kupujac tauryne dla sportowców zawsze trzeba czytać skład, bo bywają dodatki (np  stearynian magnezu czy inne przeciwzbrylacze) - ma być czysta tauryna.

przyjkład takiej z dodatkiem /niepolecany do kupienia https://sklepwiesiolek.pl/pl/p/SWANSON-Taurine-TAURYNA-500-mg-100-kapsulek-SUPLEMENT-DIETY/509

Tauryna 500 mg

Skład odżywki:
tauryna, mikrokrystaliczna celuloza, stearynian magnezu, krzemionka.

 

Tak, mam czystą taurynę.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Patmol napisał:

 Jak się boisz surowego mięsa, wiadomo -trzeba najpierw poczytać i przemyśleć,  to można na początek dawać po prostu  gotowane mięso; albo podgotowane albo sparzone,

edit jeśli chodzi o karmę Animonda Carny - no to w twoim linku nie ma składu

i ja tej tauryny nie widzę w składzie

   
   
   
   
 

 

     

Moja gotowanego nie rusza, ale za surowym to aż się trzęsie. Chociaż serduszek z kurczaka nie chciała wcale. 

Co do Animondy - kupiłam jedną puszkę wczoraj na próbę, dałam połowę (100 g) - wpucowała, aż jej się uszy trzęsły. Do rana żadnych sensacji żołądkowych nie było, zobaczymy, co będzie w kuwecie, jak wrócę z pracy... Zamówiłam w zooplusie Wołowina, kurczak i serca kacze i Kurczak, indyk i serca kacze.

Co do zawartości tauryny, to ja tam widzę 0,8 g/kg. 

Postaram się przestawić kota na surowe mięso, z puszkami jako dodatkiem od czasu do czasu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Isiak napisał:

Moja gotowanego nie rusza, ale za surowym to aż się trzęsie. Chociaż serduszek z kurczaka nie chciała wcale. 

Co do Animondy - kupiłam jedną puszkę wczoraj na próbę, dałam połowę (100 g) - wpucowała, aż jej się uszy trzęsły. Do rana żadnych sensacji żołądkowych nie było, zobaczymy, co będzie w kuwecie, jak wrócę z pracy... Zamówiłam w zooplusie Wołowina, kurczak i serca kacze i Kurczak, indyk i serca kacze.

Co do zawartości tauryny, to ja tam widzę 0,8 g/kg. 

Postaram się przestawić kota na surowe mięso, z puszkami jako dodatkiem od czasu do czasu.

ale gdzie ta tauryna jest?  ślepa jestem -jak nie widzę

edit -wiem ona jest w składnikach  analitycznych https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/animonda_rafine_carny/494120 

w tej karmie kitten wołoina z indyczymi sercami

ale w składzie tej karmy jej wcale nie ma https://www.morele.net/animonda-carny-kitten-wolowina-i-indycze-serca-400g-1176781/

Skład:

54% wołowina (płuca, mięso, serce, wątroba, nerki, wymiona), 31% bulion, 14% serca indyka, węglan wapnia

 Dodatki fizjologiczne:
witamina D3 (200 j.m./kg), jod (0,2 mg/kg), mangan (1,5 mg/kg), cynk (10 mg/kg)

 

może oni wyliczają ile jest tej tauryny w mięsie, które dali  do puszki, jak było świeże? (

 

no  bo skąd się bierze tauryna w składnikach analitycznych karmy, jak w składzie karmy  jej nie ma ?

ale jesli załozyć, że a tauryna była w tym mięsie w puszce przed obróbka w ilości 0,8 g/kg , to po obrócę juz jej nie ma w takiej ilości

https://ncez.pl/abc-zywienia-/zasady-zdrowego-zywienia/tauryna-wciaz-tajemnicza

Gotowanie mięsa drobiowego czy baraniego może powodować spadek ilości tauryny nawet o 75%.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, bakusiowa napisał:

U nas Fundacja Roka przestrzegała przed podawaniem kotom surowych serduszek i jeszcze jakiegoś podrobu.

ale w jakimś kontekście?  czy tak totalnie; napisz proszę

pewnie wątróbki - bo jej dużo nie można (7-10 procent całości)  ; i może po niej być biegunka (jak się przesadzi z ilością na raz)  ale jak się da trochę wątróbki, a do tego albo coś z kośćmi czy chrząstki  z indyka czy wołowinę -to wychodzi dobrze

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, sue napisał:

O to już trzeba dopytać guccio, Puma jest chyba na powyższym zdjęciu z rudym 

Próbowałam wczoraj.Tak, z rudaskiem jest Puma.Puma to koteczka.Już wiem,że czarnulka to tzw.kot terapeuta.Przylgnęła do niepełnosprawnego syna wielkiego(I wzrostem i wiekiem).Czeka kiedy się położy i zaczyna kocie leczenie.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, bakusiowa napisał:

Chodziło o to, że mieli kota z jakąś chorobą której może nabawić się przez jedzenie. Pamiętam dokładnie, że chodziło o serca a drugiego nie zapamiętałam.

zawsze sie może trafić trefne mięso, jak i sie trafiają trefne/oszukane  serie puszek/ czy chrupek  (albo takie rzeczy http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=305&Itemid=287 

https://businessinsider.com.pl/firmy/sprzedaz/karma-dla-zwierzat-byla-oszukana-uokik-ostrzega/2lvcqns

https://innpoland.pl/153565,kontrola-inspekcji-handlowej-jakosc-produktow-dla-zwierzat-jest-zla

https://www.hillspet.pl/productlist

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, sue napisał:

f9af7c812369e52e0ad1b95aa33591f6.jpg

2e008e9c6f04841d454361c7b32c8539.png

314e48b3a38b557b77f20533c5aa8e4c.jpg

To sunia wyrzucona przy szosie w lesie.Nazwałam ją Zużka.

Wygląda na młodą.Wazy 7 kg.Bardzo mądra.Potrzeby załatwia na dworze.na kanapach by się tylko wylegiwała,żyje sobie bardzo dobrze z kotami i moimi psami,za dziećmi aż piszczy.

Pilnie domek potrzebny.Przygarnęłam zmarzniętą,mokrą,co miałam zrobić?Mam swoje 2 psy,dwa koty od Dory i Krystyny i swoją koteczkę.

Dziękuję Dora i Sue za wstawienie fotek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, guccio napisał:

To sunia wyrzucona przy szosie w lesie.Nazwałam ją Zużka.

Wygląda na młodą.Wazy 7 kg.Bardzo mądra.Potrzeby załatwia na dworze.na kanapach by się tylko wylegiwała,żyje sobie bardzo dobrze z kotami i moimi psami,za dziećmi aż piszczy.

Pilnie domek potrzebny.Przygarnęłam zmarzniętą,mokrą,co miałam zrobić?Mam swoje 2 psy,dwa koty od Dory i Krystyny i swoją koteczkę.

Dziękuję Dora i Sue za wstawienie fotek.

Przypomina mi bardzo Lalkę z Zamościa, która znalazła szczęśliwie Dom u Nesiowata. Byłaś świadkiem wyrzucenia?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...