Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

9 godzin temu, rozi napisał:

Jeśli nie chcesz usuwać kołtunów (nie zawsze to dobre wyjście), to trzeba je rozcinać ostrymi nożyczkami. Wbijasz nożyczki w kołtun blisko skóry i jedziesz do końca. Taki porozcinany daje się już czesać, najlepiej  małą pudlówką, czyli taką szczotką z zagiętymi ząbkami

Znalezione obrazy dla zapytania pudlówka

Dziękuje bardzo za radę.Tak mi się zdaje,że ten sposób będzie najlepszy.Nie będzie to szybko bo Maciuś to wypłoch.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, DORA1020 napisał:

Napewno trzeba jeszcze z tym troche poczekać,nie narażać go na strs

tymbardziej,że już zaufał człowiekowi

Jeżeli ktoś ma czas, jest spokojny i ma w sobie delikatność, cierpliwość dochodząc kilka razy to na spokojnie rozczesze nie szarpiąc kota.Zaczynając od szczotki z kulkami aby bez bólu przyzwyczaić kota,psa następnie pudlówką taka jaka jest pokazana na zdjęciu albo z kulkami.Sama pudlówka jest dość ostra ale skutecznie rozczesuje.

Ja tak na spokojnie rozczesałam ogon psa a każdy zapewne wie,że ogon jest najwrażliwszą częścią ciała.Był to mały piesek a średnica zbitych,twardych kołtunów ogonka była ponad 10cm.Gdyby trafił do fryzjera to decyzja by była jedna- ogolić do zera.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Anula napisał:

Jeżeli ktoś ma czas, jest spokojny i ma w sobie delikatność, cierpliwość dochodząc kilka razy to na spokojnie rozczesze nie szarpiąc kota.Zaczynając od szczotki z kulkami aby bez bólu przyzwyczaić kota,psa następnie pudlówką taka jaka jest pokazana na zdjęciu albo z kulkami.Sama pudlówka jest dość ostra ale skutecznie rozczesuje.

Ja tak na spokojnie rozczesałam ogon psa a każdy zapewne wie,że ogon jest najwrażliwszą częścią ciała.Był to mały piesek a średnica zbitych,twardych kołtunów ogonka była ponad 10cm.Gdyby trafił do fryzjera to decyzja by była jedna- ogolić do zera.

Maciuś po 5 latach życia na wolności i po 10 miesiącach w klatce dopiero małymi kroczkami zaczyna ufać człowiekowi.To tylko miesiąc jak zabrałam  go  wraz z Czarkiem z lecznicy w Izbicy.Płochliwość pomału przechodzi,Ja też muszę działać po maleńku.

Obie szczotki mam.I jeszcze furminator.

Bardzo dziekuję za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Wstawiam link do zbiórki dla puchatego kotka, znalezionego przez Dora1020 w Szczebrzeszynie.   Jest podejrzenie białaczki, czekamy na wynik testu PCR. Koszt to ok.200zł  + 65zł za test paskowy, który okazał  się pozytywny. Koleżanka z fb założyła zbiórkę, na razie jest 155zł, bardzo proszę o udostępnianie, może też o jakieś drobne wpłaty...

https://zrzutka.pl/fe6byj?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR1olHUO_dag1lkBhlqgfcZxsxnuDqixotOGQicu4Gh4CEKTMUVnwTXjcLg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, ala123 napisał:

Wstawiam link do zbiórki dla puchatego kotka, znalezionego przez Dora1020 w Szczebrzeszynie.   Jest podejrzenie białaczki, czekamy na wynik testu PCR. Koszt to ok.200zł  + 65zł za test paskowy, który okazał  się pozytywny. Koleżanka z fb założyła zbiórkę, na razie jest 155zł, bardzo proszę o udostępnianie, może też o jakieś drobne wpłaty...

https://zrzutka.pl/fe6byj?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR1olHUO_dag1lkBhlqgfcZxsxnuDqixotOGQicu4Gh4CEKTMUVnwTXjcLg

Ala123 dziękuję bardzo za pomoc:)

Koszty będą duże:(  napewno nie 265zł:(

do tego dochodzi drugie odrobaczanie,dwa razy antybiotyk,biochemia,morfologia

ale kotek wychodzi na prosta........

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, DORA1020 napisał:

Ala123 dziękuję bardzo za pomoc:)

Koszty będą duże:(  napewno nie 265zł:(

do tego dochodzi drugie odrobaczanie,dwa razy antybiotyk,biochemia,morfologia

ale kotek wychodzi na prosta........

 

41 minut temu, DORA1020 napisał:

Ala123 dziękuję bardzo za pomoc:)

Koszty będą duże:(  napewno nie 265zł:(

do tego dochodzi drugie odrobaczanie,dwa razy antybiotyk,biochemia,morfologia

ale kotek wychodzi na prosta........

Te 265zł to był rzeczywiście stan na dzień, kiedy została pobrana krew na test PCR. Będę dzisiaj w przychodni, to zapytam ile wychodzi za wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Za kocurka na dzień dzisiejszy do zapłacenia w Vita Wet jest 396zł, łącznie z lekami na biegunkę do 29stycznia, jeżeli się okaże, że biegunka jest nadal -  dojdą kolejne koszty leczenia :(   Na zbiórce do tej pory udało się uzbierać 205zł. Bardzo proszę o udostępnianie na fb.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, guccio napisał:

Dwa dni temu przy jedzonku podczas którego Maciuś też się myział udało się  usunąć kołtuny z grzbietu.

ROZI !!! Twoje wskazówki świetnie się sprawdziły!

Jeszcze raz dziękuję.

O, bardzo się cieszę  :)))

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.01.2020 o 12:13, DORA1020 napisał:

Dzisiaj wpłaciłam u wetki 205zł uzyskane dotychczas ze zbiórki.

paragon-kot-205.jpg

Do zapłaty za kocurka pozostaje jeszcze 191zł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...