Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

Dnia 3.12.2021 o 10:43, Tianku napisał:

Mam trochę nietypowe pytanie..może coś doradzicie...

pewne koty (podobno) mocno dokuczają sie sąsiadowi mojej znajomej. Obsikują elewacje domu i robią ślady na samochodzie .. gościu powiedział że to na pewno koty mojej znajomej (ma kilka wychodzących kotów wszystkie to znajdy i wykastrowane) i jak coś z tym nie zrobi to on sie zajmie tymi kotami 😞

znacie jakies sposoby na odstraszanie kotów ..czy w ogóle takie są ?

Sytuacja dziwna ale znajoma sie martwi że facet coś może zrobić tym kotom. Nie wiadomo czy to jej koty ma tylko kociczki czy one też znaczą teren moczem? Nie znam się na kotach i nie wiem jej doradzić

Szybciej robią to jakieś psy w sensie obsikiwania domu. Ale to prawda, że koty lubią leżeć na samochodach.  Facet po prosu nie lubi kotów i szuka pretekstu  żeby im dokuczyć. I ja niestety czarno to widzę bo wcześniej, czy później zrobi im jakąś krzywdę. Bo raczej nie da sobie udowdnić, że to nie koty obsikują dom.  A ten facet ma może psa , albo psy.  To może poobserwować i zobaczyć czy to psy nie obsikują domu?  Ale żeby to mu udowodnić i żeby w to uwierzył  to trzeba by było mieć twarde dowody, czyli jakieś nagranie.  Ja jakieś 18 lat temu miałam podobną sytuację sąsiadka oskarżyła i zażądała odszkodowania za podrapany  samochód i że to niby moja kocica podrapała cały smochód (taka inteligentna wybrała sobie właśnie jaj samochód tylko), z posród wszystkich  stojących pod blokiem.  Powiedziałam, że niezapłacę  straszyła mnie sądem, ale pozwu  nie złożyła. Kocica niestety wylądowała w zaprzyaźnionym gospodarstwie bo bałam się, żę zrobią jej krzywdę. Kotka w tym roku odeszła, samochód dawno zełomowany, a my do dziś dnia  nawet sobie dzień dobry nie mówmy :(. Sorry że tak się rozpisałam. Może niech sąsiad przedstawi  twardy dowód że to koty wszystko robią, a nie ta na "gębe" tylko i tak moze zrobić krzywdę :(.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.12.2021 o 14:41, jankamałpa napisał:

Nalepiej zrobić zdjęcie jak pies obsikuje dom, ale wtedy i psu może stać się  krzywda :(.

Mocz psi pachnie zupełnie inaczej niż koci. Może facet już przyłapał koty na tym? Ciężko będzie udowodnić, że jest inaczej.

Dla bezpieczeństwa kotków też ostatecznie zdecydowałabym się na zabezpieczenie terenu tak, aby nie wychodziły poza dom/poza posesję.

Link to comment
Share on other sites

Od dwóch dni próbujemy złapać małego czarnego dzikuska wyrzuconego w poniedziałek na mróz:(

Wczoraj bardzo zmarzłam,jeszcze dzisiaj mi zimno,a co mówić ten mały koteczek:(

Dzisiaj kolejna próba. Chcialby do człowieka,ale bardzo sie boi. A w nocy u nas było bardzo mrozno:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.12.2021 o 07:59, DORA1020 napisał:

Jest szansa na dom dla Toma i Jerego. W tym tygodniu Isabel zrobi wizytę.

Isabel bardzo Ci dziekuję:) Jest zimno,jest pandemia,a Ty nieustannie ruszasz w drogę.

Az boję się cieszyć! Trzymam kciuki!!! 

Isabel jest faktycznie niezawodna.

Link to comment
Share on other sites

Przez kilka dni nie miałam możliwości udzielania się. Mogłam tylko czytać.

Skonstruowałam bazarek na spłatę długów.

Ponieważ sue nie może w dalszym ciągu pisać na wątku więc ja zamieszczę rozliczenie które mi przysłała na fb.

DŁUG W IZBICY JEST BARDZO DUŻY.

Na dzisiaj wynosi 2.214zł

dług z października 875 zł - 491 zl (zrzutka) - 384 zł zostaje za październik Listopad, 3 koty - 1350 zł (15 zł x 30 x 3 = 1350 zł) Do dzisiejszego dnia za grudzień 4 koty 480 zł (15 zł x 8 x 4 = 480 zł) razem na dzień 08.12.2021 = 2,214 zł

W lecznicy są: - Pelagia, kotka ze wsi, sterylizacja + pobyt do zdjęcia szwów i przeleczenie - 3 kocurki od Bianki

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.12.2021 o 12:02, Isabel napisał:

Na wizytę dla Toma i Jerry'ego jestem umówiona na piątek. Dom wydaje się w porządku, oby się udało kotkom.

O, trzymam kciuki za czarnuszki 🙂 U mnie cały czas wiszą na olx, więc w razie co będę mogła na coś podmienić.

Rudiego od sue ogłosiłam już jakiś czas temu z telefonem do Dory.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znalazłam takie ostrzeżenie na fb dotyczące Rzeszowa :

"Chciałam Państwa ostrzec przed oddawniem jakich kolwiek zwierzat Tomaszowi Ch. i jego żonie Beata Ch. którzy mieszkają na podwisloczu !! W tym roku przewinęło się kilka psów których juz nie ma kotow które są porzucane ! I biora Non stop od innych to nowe zwierzęta i porzucają zostało poinformowane schronisko przez kilka osób oszukanych przez nich schronisko które wie ale w dalszym ciągu jest za mało miesiąc temu porzucili psa teraz następnego kota .... przerwijmy ten chory proceder i robienia krzywdy zwierzęta ! Jeśli ktoś vos wie jeszcze proszę o kierowanie się do schroniska z dowodami bądź straz miejska..."

parę dni temu kota wyrzucili na ulicę...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2021 o 13:57, Tianku napisał:

Znalazłam takie ostrzeżenie na fb dotyczące Rzeszowa :

"Chciałam Państwa ostrzec przed oddawniem jakich kolwiek zwierzat Tomaszowi Ch. i jego żonie Beata Ch. którzy mieszkają na podwisloczu !! W tym roku przewinęło się kilka psów których juz nie ma kotow które są porzucane ! I biora Non stop od innych to nowe zwierzęta i porzucają zostało poinformowane schronisko przez kilka osób oszukanych przez nich schronisko które wie ale w dalszym ciągu jest za mało miesiąc temu porzucili psa teraz następnego kota .... przerwijmy ten chory proceder i robienia krzywdy zwierzęta ! Jeśli ktoś vos wie jeszcze proszę o kierowanie się do schroniska z dowodami bądź straz miejska..."

parę dni temu kota wyrzucili na ulicę...

To straszne:( dlatego muszą byc wizyty poadopcyjne

My znajdujey domy raczej w Krakowie i Warszawie.

Taka kobietę trzeba ukarać

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.12.2021 o 07:56, DORA1020 napisał:

Od dwóch dni próbujemy złapać małego czarnego dzikuska wyrzuconego w poniedziałek na mróz:(

Wczoraj bardzo zmarzłam,jeszcze dzisiaj mi zimno,a co mówić ten mały koteczek:(

Dzisiaj kolejna próba. Chcialby do człowieka,ale bardzo sie boi. A w nocy u nas było bardzo mrozno:(

No i w końcu dzisiaj...czwartek...udało się:)

Poszłam rano karmic Biankę /cały dzień wczoraj jej nie było:(/ wołałam ja,a odezwał się mały ciciuś.

Potrzebowałam jeszcze jednej osoby do pomocy,pomogła sąsiadka,za co bardzo jej dziekuję

kicia była przy śmietniku,gdzie ciągle ktoś chodził,a maluszek uciekał przerażony

trwało to ponad godzinę,ale w końcu się udało:) I to najważniejsze

Na chwilę trafił do domu sąsiadki,i tam zostały zrobione zdjęcia do ogłoszeń,bo pózniej nie będzie takiej możliwości

pojechał juz do awaryjnego domu tymczasowego

to chyba koteczka,ma może 3 miesiące,jest malutka

sue wstawi fotki

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Z dobrych wiadomości to jeszcze:

że szykuje się dom dla Toma i Jerego, Słoneczka vel Arniki, Sreberka 2

wszędzie wizyty zrobi Isabel

Isabel  bardzo dziekujemy:)

Jeszcze  byc może będzie domek dla kocurka od ala123

wizyte tez zrobi Isabel:)

I wtedy wesoły autobus wyruszyłby do Krakowa

tylko szukamy kogoś kto zawiózby kotki

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...