Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

Proszę udostępniajcie zrzutkę,jeśli macie taką możliwość,kotki bardzo potrzbują szczepień,żeby  nie zachorowały  trzeba zaszczepić

https://zrzutka.pl/9rfxwx

za chwilę trzeba zrobic następną zrzutkę na zakup karmy

mamy do wykarmienia 30 kotów ,w dt i na działkach

a jeszcze trzeba zawieżć karmę na wieś,gdzie są dwie kotki i dwa maluchy /jedna kotka wysterylizwana,maluchy podrosną wysterylizujemy kolejną/

jest nam  bardzo cięzko:( długi,leczenie,karmienie,szczepienia,odrobaczoania,odpchlenia

taki trudny rok:(  kotków do pomocy jest w tym roku dużo,ale nie możemy ich zostawić

a jeszcze sue mówiła,że ktos ze wsi zgłosił sie po pomoc

także jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za pomoc:) bez Waszego wsparcia nie dałybysmy rady pomagać

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mario dostał dziś  (17.09) drugie odrobaczenie (Milprazon 16/40mg) 

Do podawania Kesium 10 tabl na 10 dni, do tego jeśli sobie pozwoli tobradex/dicortineff do oczu, zobaczymy jak z tym będzie. Zapłaciłam 30 zł. 

Wcześniej dostał meloxicam z uwagi na możliwość agresji wywołanej odczuwanym bólem z powodu jakiegoś urazu/dolegliwości oczu/coś i jest pewna poprawa w zachowaniu. 

Kocurek jest coraz fajniejszy, ale tak bardzo chce do domu 😞 Myślę że byłby szczęśliwy w dobrym domu wychodzącym, z opiekunem który pogłaskałby go i mówił do niego, a jednocześnie z opcją wychodzenia np. do ogródka. Ogólnie jest bardzo spokojny, spędza dnie w krzakach albo w misce :) Apetyt ma szalony. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, wiolhelm170 napisał:

A czy Mario jest ciągle na dworze?

No jest, przez większość czasu. Próbowałam go kilkakrotnie przynosić do domu, ale nie mam jak go odizolować, zamknięty w łazience (co i tak by mogło trwać chwilę z uwagi na domowników) dosłownie szaleje.

Może wprowadzony z izolacją/jako jedyny kot/w domu ze swobodną opcją wychodzenia odnalazłby się lepiej, bo jest ogólnie ciekawski i sam próbuje wchodzić. Teraz jak tak leje przesiaduje w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie zrobiłam mu legowisko i chociaż nie moknie, wcześniej było go ciężko przekonać żeby wylazł z krzaków które sobie upodobał.

Nie mogę wytrzymać jak siedzi kot na zewnątrz i ciągle do niego chodzę, ale to niczego nie rozwiązuje 😞 Porobiłam mu mnóstwo ogłoszeń w grupach na FB i poprosiłam o udostępnianie gdzie się da, ma też na olx ale marzenie, żeby w chwili obecnej znalazł dom, jak kociaki nie mogą. 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, wiolhelm170 napisał:

Myślalam żeby go wziąć na tymczas ale ja mam w domu psa i waleczna kotkę no i hałaśliwe dziecko.

Ogólnie to dość spokojny kot i w sumie miły, mruczy, trochę nieokrzesany albo coś go bolało, przez te kilka dni naprawdę jest lepiej. Na koty nie reaguje, jego bójki z moim rezydentem wynikają niestety z tego że jest atakowany właśnie przez rezydenta, ale też jest już lepiej. Inne koty obejrzał i nie jest zainteresowany.

Psa nie lubi, ale możliwe, że to kwestia dogadania.

W kierunku dzieci nie mam jak przetestować, ale o ile dziecko nie męczyłoby go czy coś w tym stylu (oburza się trochę na nadmiar głaskania), myślę że hałas nie byłby żadnym problemem.

Jest jednak kwestia konieczności trzymania w domu jako niewychodzącego, Mario ma tu swój teren od kilku miesięcy i jest już przyzwyczajony, przeniesiony w inny na pewno próbowałby uciekać, więc nie mógłby na początku absolutnie wychodzić. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, wiolhelm170 napisał:

Nie wychodziłby na początku ale nie mam możliwości izolacji od psa ani kotki.A czy załatwia się w kuwetę ?

U mnie nie testowałam (mógł wprawdzie zrobić do którejś ze stojących, ale pewności nie mam), natomiast spędził miesiąc ponad w Izbicy i tam bardzo ładnie robił.

Możemy spróbować z tymczasem, gdyby nie dogadał się z psem i kotką, zawsze mógłby wrócić. Nie jest to przecież duża odległość. Dla niego byłoby to super, myślę też że dość szybko załapałby domowe warunki, nie jest też skaczący z tego co widzę - raczej taki przypodłogowy. 

Link to comment
Share on other sites

W porozumieniu z Dora1020 środki zebrane na bazarku cegiełkowym zostały podzielone następująco:

1.  600 zł - hotelik u MURKI

2. 450 zł - Gabinet Weterynaryjny w Izbicy

Przelewy poszły przed chwilą. 

Kiedy pieniądze dotrą do adresatów proszę o potwierdzenie tego na wątku bazarkowym.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, bakusiowa napisał:

W porozumieniu z Dora1020 środki zebrane na bazarku cegiełkowym zostały podzielone następująco:

1.  600 zł - hotelik u MURKI

2. 450 zł - Gabinet Weterynaryjny w Izbicy

Przelewy poszły przed chwilą. 

Kiedy pieniądze dotrą do adresatów proszę o potwierdzenie tego na wątku bazarkowym.

 

Mam już informację z Izbicy, że pieniądze są na koncie.

Dziękuję ❤️

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na dzień 17.09.2021 dług w Izbicy wynosił 630 zł

21.09.2021 - wpłata 450 zł z bazarku zorganizowanego przez bakusiową

630 - 450 zł = 180 zł (pozostały dług)

Od 16.09. bure z działki na dzień 21.09.2021 - 75 zł

Od 16.09. Marysia, na dzień 21.09.2021 - 75 zł ale jutro wraca i pani z DT ureguluje za pobyt. 

Bieżące zadłużenie na dzień 21.09.2021 330 zł

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, bakusiowa napisał:

W porozumieniu z Dora1020 środki zebrane na bazarku cegiełkowym zostały podzielone następująco:

1.  600 zł - hotelik u MURKI

2. 450 zł - Gabinet Weterynaryjny w Izbicy

Przelewy poszły przed chwilą. 

Kiedy pieniądze dotrą do adresatów proszę o potwierdzenie tego na wątku bazarkowym.

 

Ja także już otrzymałam wpłatę 🙂 Dziękuję 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, sue napisał:

Na dzień 17.09.2021 dług w Izbicy wynosił 630 zł

21.09.2021 - wpłata 450 zł z bazarku zorganizowanego przez bakusiową

630 - 450 zł = 180 zł (pozostały dług)

Od 16.09. bure z działki na dzień 21.09.2021 - 75 zł

Od 16.09. Marysia, na dzień 21.09.2021 - 75 zł ale jutro wraca i pani z DT ureguluje za pobyt. 

Bieżące zadłużenie na dzień 21.09.2021 330 zł

22.09. - wróciła Marysia - zapłacone 75 zł za pobyt oraz dodatkowe koszty razem 110 zł 

Bieżące zadłużenie na dzień 22.09.2021 345 zł - 75 zł = 270 zł

W Izbicy jest obecnie jeden nasz kotek, bury kocurek z działki ok. 4-5 miesięcy - Cynamonek, został zaszczepiony przeciwko pp i innym chorobom, nie jest mega dziki, będzie szukał domu. 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, wiolhelm170 napisał:

Myślę ciągle nad Mario ale ostatnio moje dziecko jest takie rozbrykane że nie widze w domu dorosłego kota po przejściach.Ale jakby przyszły duże mrozy a on dalej będzie na dworze to można na mnie liczyc

Dzięki :)

Mam nadzieję, że do zimy znajdzie dom, jest bardzo bardzo ogłaszany, rude niby mają większe wzięcie niż buraski. Do tego okazuje się całkiem spokojny i może wcale nie musi szukać domu wychodzącego. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...