Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

19 godzin temu, jola&tina napisał:

Felek - tak obecnie wygląda
1194042930_zzzzzFelek.JPG.1de8f5b7fcd2fe68fef227282438bd6a.JPG

Dziekuję jola&tina za wstawienie fotki Felka:)

Napewno juz go tak nie swędzi,ale bez zapuszczania kropel wszystko wróci ponownie:(

uszy faktycznie ma malutkie,pogryzione

wydaje mi się,że temu kotu trzeba szukac domu

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tyśka) napisał:

Szopka wiedziała komu się pokazać, spryciula mała :) Oczywiście melduję swoją gotowość do ogłaszania. 

To może zmienić w wyróżnionym ogłoszeniu Pana Skarpety 2? Dom po 11 marca, ale wydaje się pewny. Niby dopóki kot nie pojedzie + 2 tygodnie to nic nie wiadomo, myślę jednak że warto wstawić ogłoszenie Szopki i wykorzystać wyróżnienie jeśli jest. 

 

Biedna Szopka, jaka ona musiała być głodna ze się dobierała do suchej psiej karmy. :(((

Żal bardzo.

 

Link to comment
Share on other sites

A co do mentalności tej patologii o której pisze Dora 1020 - z całym czacunkiem dla niej

Cały czas pamiętam o tej kotce "przybłędzie" ze wsi pod Zamościem, wywiezionej z kilkutygodniowymi kociakami do lasu, która się rzucała na karmę dla kur i ludzie w swoim odczucie byli dobrzy, bo jej pozwalali tą karmę od kur jeść, ziemniaki stare pewnie.

I najpierw koty do lasu, ale potem najładniejszego kilkutygodniowego kociaka chcieli "sobie zostawić" , ciekawe jakie miałby szanse na tych ziemniakach, pewnie żadne. I jaki głód by cierpiał przed śmiercią.

Nie mogę przestać o to myśleć. A to jest po prostu historia o jakiej się przypadkiem dowiedziałyśmy. A ile takich bezimiennych kotów i kociaków przymiera głodem?

Szopka tez jest przecież młodziutką kotką sądząc ze zdjęcia.

Świetnie Murko, że dałaś jej szansę :))

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Isabel napisał:

Śliczna ta Szopka :)

Byłby prawdopodobnie fajny domek dla Aurory i Wafelka, szukamy tylko kogoś do wizyty PA koło Chrzanowa, dokładnie jest to Zagórze. Czy jest ktoś na Dogo z Chrzanowa lub okolic?

Ktoś w okolicy Chrzanowa robił nam raz wizytę PA, potem tam była adopcja, ale nie mogę skojarzyć jaki koty i skąd był namiar na osobę, ale albo z dogo albo z  fb. Będę probówala sobie przypomnieć. A na razie może by na fb napisać?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.02.2021 o 18:04, Murka napisał:

Odrobaczałam całe zoo, więc Aurorze też się dostało. Koszt dla niej to 10 zł. Poniżej faktura za tabletki na robale dla trzech kotków (Aurory, Wafla i kotki, którą dokarmiam przy boksach):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/aaba23652bfaf411

Mureczko, czym Wasz lekarz odrobacza koty?

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Baltimoore napisał:

A co do mentalności tej patologii o której pisze Dora 1020 - z całym czacunkiem dla niej

Cały czas pamiętam o tej kotce "przybłędzie" ze wsi pod Zamościem, wywiezionej z kilkutygodniowymi kociakami do lasu, która się rzucała na karmę dla kur i ludzie w swoim odczucie byli dobrzy, bo jej pozwalali tą karmę od kur jeść, ziemniaki stare pewnie.

I najpierw koty do lasu, ale potem najładniejszego kilkutygodniowego kociaka chcieli "sobie zostawić" , ciekawe jakie miałby szanse na tych ziemniakach, pewnie żadne. I jaki głód by cierpiał przed śmiercią.

Nie mogę przestać o to myśleć. A to jest po prostu historia o jakiej się przypadkiem dowiedziałyśmy. A ile takich bezimiennych kotów i kociaków przymiera głodem?

Szopka tez jest przecież młodziutką kotką sądząc ze zdjęcia.

Świetnie Murko, że dałaś jej szansę :))

U nas w okolicy jest katastrofa jeśli chodzi o koty. Nikt ich nie wpuszcza do domu, wielka dobroć jest kiedy ktoś je karmi (najczęściej resztkami lub psią karmą w postaci kiełbas). Nikt się nie przejmuje jak kot zginie, bierze następnego. 

Na kilkanaście domów dookoła jest tylko jeden dom, gdzie wiem, że koty śpią w domu, są wysterylizowane i karmione normalnie.

Dlatego nawet nie próbowałam rozpytywać czy Szopka do kogoś należy. Bo jak siedzi u nas całymi dniami w szopie, zapchlona i domaga się jedzenia, to znaczy że nikt o nią nie dba.

Przy sterylce dowiem się w jakim jest wieku, ale jest drobna, więc chyba to młody kotek.

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, malagos napisał:

Mureczko, czym Wasz lekarz odrobacza koty?

Tutaj akurat były tabletki Dehinel Kot (dla Aurory i Wafla) oraz Milpro dla Szopki.

 

A 3 kotki wystraszone jeszcze, ale dają się głaskać. Najbardziej płochliwy jest kocurek. Jedzą, korzystają z kuwety:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Baltimoore napisał:

Ktoś w okolicy Chrzanowa robił nam raz wizytę PA, potem tam była adopcja, ale nie mogę skojarzyć jaki koty i skąd był namiar na osobę, ale albo z dogo albo z  fb. Będę probówala sobie przypomnieć. A na razie może by na fb napisać?

Sue skontaktowała mnie z osobą z fb, wizyta umówiona jest na wtorek.

Sue, dziękuję :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Murka napisał:

Tutaj akurat były tabletki Dehinel Kot (dla Aurory i Wafla) oraz Milpro dla Szopki.

 

A 3 kotki wystraszone jeszcze, ale dają się głaskać. Najbardziej płochliwy jest kocurek. Jedzą, korzystają z kuwety:)

I tak dobrze,że udało się je zabrać z tego  miejsca,choć głodne nie były,natomiast  napewno nie byłyby wysterylizowane

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie z lecznicy Izbicy 2.03.2021

Czarny Rademenes ze Szczebrzeszyna pobyt 15.02- 2.03 = 160 zł

leczy cukrzycę

dług z 14.02.2021 640 zł

wpłata - darowizna od Asi (z wątku ślepaczków) 340 zł

zostało do zapłaty 460 zł plus koszty za badania zewnętrzne

Link to comment
Share on other sites

I dobre wieści z adopcji Pana Skarpety z Izbicy, teraz ma na imię Zbyszek. Przypominam, ze był to kot nie nachalny i jako taki został "sprzedany", trochę się martwiłyśmy z wetką, bo kot 2 tygodnie siedział za łóżkiem, ale pan nie wymiękł i dał radę wytrzymać. Od 2 dni kot  jest bardziej namolny od psa wg pana (miał 14 lat jamniczkę)  :)), żąda (nie domaga się tylko żąda)  uwagi i głaskania, śpi w łóżku i chodzi za panem krok w krok :))

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...