Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

Dnia 15.12.2022 o 22:17, Isabel napisał:

Kot nie wypchnie moskitiery, bo na tej ramie są takie uchwyty, które mocuje się do framugi. Oczywiście moskitiera na ramie musi być dokładnie dopasowana do okna, żeby te uchwyty zaskoczyły. Siatka jest z jakiegoś wytrzymałego materiału (chyba to polietylen), a przy tym jest na tyle drobna, że z odległości nawet jej nie widać. Moskitierę można zdjąć, np. na zimę, i umyć pod prysznicem. Widziałam to w wielu domach, gdzie byłam z wizytą przedadopcyjną. Bardzo fajna sprawa.

Mogłabyś wstawić link do takiej, o której piszesz? Tez obawiam się, że jeden kot w zabawie drugiego wypchnie. Ostatnio widziałam u ludzi na balkonie w kamienicy zalozone gęste i delikatne panele jak na ogrodzenie. Takie chciałabym na piętrze, ale nie wiem czy firmy coś takiego zakładają czy wlasciciel mieszkania taki zdolny. Schludnie to wyglądało i widac ze zrobione dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.12.2022 o 10:59, Jaaga napisał:

Mogłabyś wstawić link do takiej, o której piszesz? Tez obawiam się, że jeden kot w zabawie drugiego wypchnie. Ostatnio widziałam u ludzi na balkonie w kamienicy zalozone gęste i delikatne panele jak na ogrodzenie. Takie chciałabym na piętrze, ale nie wiem czy firmy coś takiego zakładają czy wlasciciel mieszkania taki zdolny. Schludnie to wyglądało i widac ze zrobione dobrze.

Na przykład taka moskitiera:

https://moskitiery-metalowe.pl/

Moskitiery, które kupuje się np. na Allegro mają siatkę z włókna szklanego pokrytego PCV i są przeznaczone głównie przeciw owadom, ale przy spokojnym kocie mogą być. Natomiast firmy oferujące różne moskitiery, żaluzje itp. mają w swojej ofercie również moskitiery z siatką metalową, specjalnie dla kotów, i w takich firmach trzeba szukać odpowiednich moskitier. Wpisz do google'a hasło "moskitiery na ramie, kot" i poszukaj takiej firmy w swoim rejonie. Co do paneli na balkonie, to nie widziałam nigdzie czegoś takiego.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.12.2022 o 14:48, Isabel napisał:

Na przykład taka moskitiera:

https://moskitiery-metalowe.pl/

Moskitiery, które kupuje się np. na Allegro mają siatkę z włókna szklanego pokrytego PCV i są przeznaczone głównie przeciw owadom, ale przy spokojnym kocie mogą być. Natomiast firmy oferujące różne moskitiery, żaluzje itp. mają w swojej ofercie również moskitiery z siatką metalową, specjalnie dla kotów, i w takich firmach trzeba szukać odpowiednich moskitier. Wpisz do google'a hasło "moskitiery na ramie, kot" i poszukaj takiej firmy w swoim rejonie. Co do paneli na balkonie, to nie widziałam nigdzie czegoś takiego.

 

Dziękuję bardzo.

 

Dnia 16.12.2022 o 12:45, bakusiowa napisał:

Jeśli chodzi o moskitierę to kot jej nie wypchnie bo jest zakładana od  wewnątrz i mocowana zaczepami. Jednak podrapać może. Np. Radzio czasem rozpłaszcza się na moskitierze i wysoko zaczepia pazurkami. Wtedy interweniuję.

Też mam jednego takiego kota, który rozpłasza się na niej i niszczy. Jest ciężki i zawisa. Taką delikatną metalową moskitierę szybko poniszczył, zwykła to była kwetia pół godziny od założenia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.12.2022 o 15:14, Jaaga napisał:

Dziękuję bardzo.

 

Też mam jednego takiego kota, który rozpłasza się na niej i niszczy. Jest ciężki i zawisa. Taką delikatną metalową moskitierę szybko poniszczył, zwykła to była kwetia pół godziny od założenia.

Ja już mam moskitiery 2,5 roku. Nie zniszczył bo od razu  słyszę jak zaczyna drapać. U samej góry w rogu zniszczyła mi kiedyś sikorka. Widziałam jak dziobała ale nie myślałam że zniszczy siatkę.

Link to comment
Share on other sites

Czesc Dziewczyny 🙂

 

Próbuję tutaj, bo a nuż los się uśmiechnie do jakiegoś psiaka. 

 

Rodzice kolegi po niedawnej śmierci psa-staruszka poszukują psa do towarzystwa dla 3 letniej rottki. Pies mieszkałby z nia na podwórku. Na stanie dwie duże ocieplone budy i kojec ( niezamykany) w razie potrzeby. Bardzo odpowiedzialny dom w Warszawie, ogrodzony, świadome karmienie, spacery, doskonała opieka weterynaryjna. 

Państwu zależy na psie 20-30 kg ( wcześniejsze psy były molosami, ale przy zaawansowanym wieku i ich wadze bardzo ciężko było swobodnie wozić je do weta przez jedną osobę), który nie jest za bardzo kudłaty i nie jest kopiącym rowy wycieczkowiczem zapłotowym. W domu dwójka dzieci i koty więc mile widziane spokojne usposobienie, no i powinien się dogadywać z suczkami, bo to właśnie z uwagi na towarzystwo poszukiwany jest kompan. Wygląd obojętny ( nie liczac braku kudłatości), nie szukają szczeniaka ani supermłodego psa. Stateczny pan także da spokojnie radę. 

 

Macie może gdzieś jakiś kandydatów?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.12.2022 o 20:46, Madie napisał:

Macie może gdzieś jakiś kandydatów?

Ja może mam... tzn nie ja, a tomaszowskie stowarzyszenie, Ja tylko od 3 lat go ogłaszam. Artur. Czarny zwyczajny średniej wielkości pies.  Najpierw przygarnął (w sensie dokarmiał) go bezdomny człowiek, a jak zachorował to psiak 3 lata temu trafił do hotelu kojcowego w Krasnymstawie i tak tkwi. Łagodna poczciwina, ogromny pieszczoch, a totalnie zero zapytań: https://www.olx.pl/d/oferta/artur-przyjaciel-ludzi-i-psow-moze-zamieszkac-w-budzie-CID103-IDKrpnm.html

 

W tym samym hoteliku od 2 lat na koszt prywatnej osoby jest też 5letni Majki. Kumpel ludzi. Lubi psiaki, choć bardziej sunie (z samcami czasem ma zadymę), nie ma tendencji do ucieczek. Umaszczenie czarne podpalane 🙂Gosia (opiekunka psa) pisała mi, że pomimo ogłaszania od 2 lat nikt o Majkiego nie zapytał...

https://www.olx.pl/d/oferta/majki-sredniej-wielkosci-kundelek-sympatyczny-psiak-CID103-IDJAFux.html

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To jest 10-letnia Zebra, kotka spędziła dotychczasowe życie jako działkowa, jest już po kastracji  Nie jest to miziaczek ale nie jest też dzika. Czeka ją powrót na działkę jeśli nie znajdzie domu, a dla kotki w tym wieku to już niezbyt dobra opcja. Średnio lubi inne koty ale może akurat te konkretne, na działkach nie było problemów z towarzystwem kocim. Szuka domu tymczasowego lub stałego. Jest raczej spokojna, dużo śpi, siedzi, nie dokucza w domu.

 

FB_IMG_1671968745263.jpg

FB_IMG_1671968743082.jpg

FB_IMG_1671968740761.jpg

FB_IMG_1671968738471.jpg

FB_IMG_1671968735613.jpg

FB_IMG_1671968733269.jpg

FB_IMG_1671968730880.jpg

FB_IMG_1671968727431.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...