Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

Dnia 13.10.2022 o 08:29, DORA1020 napisał:

Puszka ma dwa ogłoszenia,na Kraków i Warszawę,ogłoszenia nie są wyróżnione,bo nie mam na to pieniędzy,bakusiowa wysłała 130zł na wyróżnienie,ale nie na wszystkie  ogłoszenia wystarczyło

Riko musi być zabrany, 2,5 miesiąca jest w bdt,ale dziewczyna wyjeżdża za granicę do pracy,trzeba kotka zabrać,na działce jest 5 miesięczna koteczka,również trzeba ją zabrać, w bardzo awaryjnym domu tymczasowym mamy 3 ok.5 miesięczne kotki,siedzą w komórce,bo nie mamy dla nich miejsca,lepsze to niż bezdomność,na razie jest ciepło na dworze,więc mogą siedzieć,ale jak przyjdą przymrozki tez trzeba będzie kotki zabrać.

Murka na razie nie ma miejsca na kolejne kotki,,dla tych dwóch przygotowuje miejsce ,pózniej mogłaby jechać.

Tylko zastanawiam się skąd na to wszystko wezmę pieniądze

jak pojada te dwa będzie do zapłacenia 600zł miesięcznie plus karma + odpchlenie,odrobaczenie,szczepienia.,kastracje i sterylizacje

a przecież u Murki już jest bezdomna Bianka,której nie udawało mi się złapać przez 7 lat i wyrzucony kocurek Jasiek,to kolejne 600zł

A za jakis czas jak pojadą kolejne 3, plus Puszka  koszty kolejne 1200zł  do tego karma

łatwo obliczyć ile będzie do zapłacenia miesięcznie za pobyt kotków

Murka nie jest bezpłatnym domem tymczasowym,jest hotelikiem,za pobyt kotków trzeba będzie zapłacić

tak jak pisałam we wcześniejszym poście,ja emerytka nie mam pieniędzy,zeby pomóc zwierzakom

jedynie mogę robic bazarek za bazarkiem,chociaz to ciężka praca,wie o tym każdy kto robi bazarki,a ja robie je non stop,jeden za drugim,oczywiście jak mam fajne fanty to zarobię,ale jak nie mam,to tych pieniędzy będzie niewiele

tylko w taki sposób mogę pomóc kotkom,na razie,dopóki zdrowie jako takie,ale jestem w takim wieku,że różnie może być.

Adopcje stoja w miejscu,jedna adopcja na miesiąc,a kotków do adopcji dużo

Puszce zrobiłam ogłoszenia,suchy tekst,ale nie mam głowy ani zdolności do pisania ładnych tekstów

nawet z wyróżnionych ogłoszeń całkowity zastój,od wielu miesięcy,i cały czas mamy nadzieję,że coś ruszy,a to stoi w miejscu.

https://www.olx.pl/d/oferta/puszka-4-miesieczna-koteczka-do-adopcji-CID103-IDRjI1r.html?bs=olx_pro_listing

https://www.olx.pl/d/oferta/koteczka-4-miesieczna-czeka-na-dom-CID103-IDRciXb.html?bs=olx_pro_listing

 

Dnia 12.10.2022 o 20:27, wiolhelm170 napisał:

A co z Puszka, która jest u mnie? Czy ona ma ogłoszenia? Może trzeba wyróżnić?Czy ona też może jechać do Murki?

Puszkę ogłaszam też na FB, ma sporo serduszek i innych takich ale odzewu konkretnego nie ma 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2022 o 09:45, Murka napisał:

Trochę lepsze fotki kotków 🙂

Dzisiaj jadę z nimi na testy i szczepienie (na samo szczepienie wetka mogłaby podjechać, ale krew woli pobrać na miejscu w lecznicy). Jaśka bardzo interesuje to co jest za oknem i drzwiami, chętnie by sobie pozwiedzał 🙂 Bianka ma swoją miejscówkę za fotelem i tam się czuje najlepiej. Wychodzi mrucząc jak słyszy, że daję saszetki 🙂 Ma też włącznik mruczenia na policzku - wystarczy chwilę posmyrać i już się włącza traktorek. Jest nieśmiała i boi się gwałtownych ruchów, ale bardzo lubi głaskanie. 

Kotki załatwiają się ładnie do kuwety. Jasiek robi bardzo duże siku, jest z tego gruda żwirku większa niż łopatka, jakoś na 1/4 kuwety. Raz sikał przy mnie i było to bardzo długie sikanie. Zapytam dziś wetki czy jest to powód do niepokoju.

jasiek3.jpg

jasiek4.jpg

jasiek5.jpg

bianka2.jpg

Śliczne kotki, Bianka ma taką kapryśną minę ale jaka czyściutka, nijak nie widać po niej że tyle czasu spędziła na wolności.

IMG_20221031_082214_copy_871x704.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Dora, mi wystarcza konkrety odnośnie Puszki. wyróżnie ją i rozważę opłatę u Murki za nią.Bo z tak długiego wywodu, nie zrozumiałam czy Murka nie ma dla niej miejsca, czy nie ma kto opłacać? Ona jest super kotką tylko ,że moja stara się przez to obraziła i mieszka u rodziców.Myslalam że Puszka ma ogłoszenia na Lublin.Jesli nie ma to ja zrobię.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2022 o 10:27, Jaaga napisał:

Murko, Sue pisała odnośnie naszej tymczasowiczki.

Faktycznie, coś mi się pomieszało 😄

 

Bianka i Jasiek już zaszczepione, testy mają ujemne. Książeczki już założone.

Odnośnie sikania Jaśka to wetka powiedziała, że kocury tak czasem mają, że im się nie chce często chodzić do kuwety, tylko pójdą raz a dobrze. Poza tym Jasiek to duży kocur, więc i siku musi być konkretne. Na wszelki wypadek zrobiła USG, ale nic tam niepokojącego nie znalazła.

Poza tym u wetki Jasiek pokazał naturę wojownika 😁

Koszty wet za wszystko (odrobaczenie, szczepienie, testy, USG) wyszły 280 zł. Później wrzucę fakturę.

Link to comment
Share on other sites

Kotki dojechały całe i zdrowe. Vera tylko jest zestresowana i schowała się w budce w drapaku. vera.jpg.ae3282931544953956c256536d9c13c7.jpg

 

Riko to niezły aparat, zero stresu, straszny pieszczoch, już pojadł i w kuwecie był, bawi się i bryka

riko.jpg.b525526b0c79e4e84ec23c5cabbcd86b.jpg

 

Puszka trochę się boi Rika, ale też już zjadła i jest świetna, kochana pieszczoszka 

 

puszka.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2022 o 21:16, Murka napisał:

Kotki dojechały całe i zdrowe. Vera tylko jest zestresowana i schowała się w budce w drapaku. vera.jpg.ae3282931544953956c256536d9c13c7.jpg

 

Riko to niezły aparat, zero stresu, straszny pieszczoch, już pojadł i w kuwecie był, bawi się i bryka

riko.jpg.b525526b0c79e4e84ec23c5cabbcd86b.jpg

 

Puszka trochę się boi Rika, ale też już zjadła i jest świetna, kochana pieszczoszka 

 

puszka.jpg

Riko był w bdt,więc jest odważniejszy:)taki mały łobuziak,jak go znalazłam na działce,taki malutki,a juz bardzo głośno upominał sie o pomoc

Vera sama bidulka na działce,więc to troszkę potrwa zanim zaufa,oswoi się,i tak ma inny charakter niz kotka,która jest u Jaagi,to jej siostra,ich mama Burcia po sterlizacji odeszła[*]cichutko,gdzies w jakimś kątku,w krzakach:(:(

Vercia ma duze szanse na miziaczka

Puszka jest taka malutka,w rzeczywistości mniejsza niz na zdjęciach,jest śliczna:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2022 o 18:32, wiolhelm170 napisał:

Puszkę biorę na siebie

Wielkie dzięki za zajęcie się Puszką do czasu przekazania do hoteliku i deklarację opłacenia jej pobytu 🙂  Wciąż mam nadzieję że szybko znajdzie domek, jest taka fajna. 

 

Dnia 16.10.2022 o 21:19, Murka napisał:

A tu jeszcze Bianka, która przeniosła się o poziom wyżej 🙂 Teraz razem z Jaśkiem śpią na fotelu

bianka.jpg

Bianka na tych zdjęciach taka podobna do Jowitki z tym pyszczkiem 🙂 Śliczna jest

Link to comment
Share on other sites

Bianeczce postaram się jeszcze zrobić jakieś zdjęcia nakolankowe, może uda się też w całości, bo ona ma cudny kolorowy ogonek i można powoli będzie ogłaszać. Jasiek na razie nie nadaje się do focenia, bo po szczepieniu jakaś infekcja mu wylazła. Jedno oczko zaropiało, zakrapiałam i ropa zniknęła, ale teraz pojawiła się trzecia powieka. Trochę smarka. Apetyt ma, ale jest trochę spokojniejszy. Chyba bez antybiotyku się nie obejdzie 😞

bianka1.jpg

bianka2.jpg

bianka3.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...