Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

7 godzin temu, Tyśka) napisał:

Skoro Groszek znalazł DT w Krakowie (wiadomość bomba! 🙂 ) to może zamiast na Warszawę, to ogłoszę go na Śląsk albo Wrocław? Przepraszam, ale dopiero wygrzebuję się z zaległości ogłoszeniowych i dopiero w tym tygodniu przysiądę do olxa.

Dziękuje Tyśka:) to może zmień na Katowice,zawsze to blizej do Krakowa niż do Szczebrzeszyna

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Olena84 napisał:

Czy takie budki styropianowe nie "psują" się jak pada deszcz, są trwałe?

Zawsze zabezpieczałam czarnymi,duzymi workami

ale różnie to bywało

raz w budce  ,w której spała kotka zadomowił si e kocur,który z budki zrobił sobie kuwetę

budka była do wyrzucenia

stawiam tez w takim miejscu,ze budka może być wyrzucone przez właściciela posesji

ale muszę postawić z nadzieją ,że się tak nie stanie

ale wierzcie mi, ludzie utrudniają życie kotom  i osobom,które im pomagaja:(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2021 o 18:39, DORA1020 napisał:

Zawsze zabezpieczałam czarnymi,duzymi workami

ale różnie to bywało

raz w budce  ,w której spała kotka zadomowił si e kocur,który z budki zrobił sobie kuwetę

budka była do wyrzucenia

stawiam tez w takim miejscu,ze budka może być wyrzucone przez właściciela posesji

ale muszę postawić z nadzieją ,że się tak nie stanie

ale wierzcie mi, ludzie utrudniają życie kotom  i osobom,które im pomagaja:(

O tak 😞

ja wlasnie sie dowiedzialam ze nie moge postawic budki tam gdzie stala w ubiegła zime 😞

ludzie sa beznadziejni nie pomoga a jeszcze utrudniaja

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety mamy kłopot z transportem Groszka do Krakowa:(

Pan Czarek,który do tej pory woził nam kotki nie odbiera telefonu i nie odpowiada na sms-y

próbowałyśmy z sue się z nim skontaktowac od środy

nie udało się:(

na blablacar jest teraz duzo wpisów PKS-u ,osób prywatnych mało,a te które są ,piszą,że nie lubia zwierząt

sue napisała na fb,ze szukamy transportu do Krakowa,ale jak do tej pory żadnego odzewu:(

Link to comment
Share on other sites

Zbliża się Swięto Zmarłych

bogobojni katolicy bedą wyrzucać koty na cmentarz

ja w ciągu  kilku lat zabrałam z cmentarza trzy koty

sue jednego

a wczoraj ala123 będąc na cmentarzu w Szczebrzeszynie zabrała malutka wyrzucona kicię:( /jest u sue/

a wiem,że i Krystyna zabierała koty z cmentarza:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2021 o 08:14, DORA1020 napisał:

Malagos, bardzo dziękuję Tobie i Twojej Siostrze za pomoc kociakom:)

50żł  już na koncie:)

tylko transportu nie mozemy znależć:(

cieszę się, że możemy z Anią choć odrobinkę pomóc

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2021 o 11:08, DORA1020 napisał:

Niestety nie jest dobrze:(

Po badaniach i ocenie objawów mamy diagnozę, Felicja zatruła się rodentycydami (trutka na gryzonie), która działa jak bomba z opóźnionym zapłonem. Mogła zjeść na działce zatrutą mysz lub zjeść bezpośrednio trutkę, wokół nie brakuje nieprzychylnych kotom ludzi. W wakacje był przypadek zatrutego kota z tej samej ulicy - było o tym na wątku, kotka znalazła córka Kasi i zawiozła do lecznicy, dał radę. 

Felicja jest słabiutka, ale walczy, została odżywiona, nawodniona i ma podany lek vitacon (odtrutkę z wit. K). Problemy z oddychaniem i bladość błon śluzowych, zażółcenie są wynikiem podkrwawiania wewnątrz, do płuc i może jeszcze gdzieś. Mam nadzieję, że brak większego krwawienia oznacza, że nie zeżarła dużo tej trutki... Noc miałyśmy bardzo ciężką, rano byłam zdecydowana malutką uśpić, ale ocena krwi pomogła w postawieniu diagnozy i jest nikła szansa, że kicia przeżyje. Możliwe, że będzie potrzebna transfuzja i/lub dłuższe leczenie, na razie nie da się pobrać większej ilości krwi na jakiekolwiek szersze badania. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2021 o 08:40, DORA1020 napisał:

Zbliża się Swięto Zmarłych

bogobojni katolicy bedą wyrzucać koty na cmentarz

ja w ciągu  kilku lat zabrałam z cmentarza trzy koty

sue jednego

a wczoraj ala123 będąc na cmentarzu w Szczebrzeszynie zabrała malutka wyrzucona kicię:( /jest u sue/

a wiem,że i Krystyna zabierała koty z cmentarza:(

Z cmentarza zabrałam Rysia, takiego małego buraska, 2 lata temu, kotka ktoś wywalił może już w nocy, nad ranem lub rano. Zajęła się nim pani sprzedająca chryzantemy, jak przyjechała koło 7 rano już tam był i płakał z głodu i z zimna... Zrobiła mu legowisko i napisała kartkę "kotek szuka domu"... poszłam po transporter i zaniosłam do Kasi, bo akurat miała wolne miejsce.

Gdy wracałam, u wylotu mojej ulicy, która łączy się z ulicą prowadzącą na cmentarz, znalazłam Maleństwo - też najprawdopodobniej ktoś przyjechał na cmentarz i go wywalił. Maleństwo do dziś jest u mnie.

Rok temu był jeszcze biały kotek, ale zainteresowała się nim starsza pani i zabrała ze sobą na wieś. Dopytałam tylko czy chce wziąć kotka i czy będzie mu dobrze, nie wyglądało źle, sympatyczna raczej osoba. 

Wywalanie kotów na cmentarzu to już jak widać tradycja 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nową burasię z cmentarza nazwałam Arniką, bo ziołowo. Na zdjęciu po lewej, z Aminkiem. Jest bardzo miłą, miziastą i rozmruczaną kicią, została już odrobaczona. Czeka nas jeszcze odpchlenie, bo pchły skaczą po niej ;/ i szczepienie. 

245787421_402495268116381_92395719210145

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To teraz coś optymistycznego, i specjalnie dla DORA 🙂 

Dziś mija rok, jak przyjechała Muszelka do nas 🙂 

Ma się doskonale - ma apetyt, preferuje surowe mięsko drobno pokrojone, przytula się i uwielbia głaskanie, nie lubi nadal brania na ręce (więc jej tego oszczędzamy), sprawdziła się kryta kuweta i już nie ma problemu: kot w kuwecie, a pupa poza 🙂  Nie ostrzy pazurków o nic, więc co jakiś czas musimy obcinać, ale nie ma z tym kłopotu.

 

Musia1.jpg

Musia2.jpg

  • Like 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...