Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

Dzisiaj wróciły z Izbicy czarna Mamba i tri ze wsi. Obie odstawiłyśmy w miejsce bytowania z zapasem karmy, prosto do rąk pań które tam w miarę się nimi opiekują.

Tri jak tri - to półdzikuska, mogłaby się oswoić jak Busia i inne z tamtego miejsca na wsi, ale wymagałoby to czasu i DT a na chwilę obecną brak DT. Nie będzie już rodziła, ma jedzenie i opiekę, więc źle nie jest.

Mamba jest miłą kotką, trochę przestraszoną, ale otwiera się na człowieka. Miałam ją dwa dni w domu i nadawałaby się spokojnie, więc myślę o zrobieniu jej ogłoszenia i gdyby trafił się domek, zabierze się ją z miejsca bytowania.

Link to comment
Share on other sites

 W ostatnich dniach zaczęłyśmy z Dorą działanie na jednej z działek, gdzie jest trochę kotów do wyłapania. 

Wczoraj tj. 05.08.2021 złapany został jeden maluch taki faaaajny, srebrny

Dzisiaj tj 06.08.2021 złapane bure coś i pojechało do Izbicy na zabieg, wróci po zabiegu bo bardzo dzikie.

Bure już spakowane do podróży

20210806_123448.jpg

Do złapania są jeszcze 3 maluchy, mama maluchów i burobiały kocurek którego zdjęcie wklejałam tam gdzieś wyżej, ale nie pojawia się ostatnio, a w sumie cała łapanka głównie na niego, bo kicha.

 

Maluch srebrny jest u mnie i choć wychowany w dziki sposób, myślę że się oswoi, choć nie będzie to bardzo szybko. Chyba kotka, ale jeszcze nie oglądałam mocno, zawija ogonek i dziczy. Dotykany fuka i kuli się, wczoraj warczał, dziś już nie. Udało mi się rano sprowokować mruczenie jak zaczęłam go bardzo głaskać. Boi się człowieka ogólnie, ale z ręką powoli się oswaja. Odzywa się do przebywających poza kennelem Maleństwa i Melisy, tęskni pewnie za mamą i rodzeństwem 😞  Mam nadzieję że uda się nam szybko ogarnąć mu towarzystwo. Wiekowo raczej 3-4 miesiące. Robi dość brzydką kupę i robi ją wszędzie tylko nie w kuwecie. Dostał od razu odrobaczenie. Pozytywna rzecz - umie się bawić :) Fajnie zareagował na machanie wędką i sznurkiem. 

 

20210806_191343.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Te dziczki nie przeżyłyby,może uda sie nam złapać dzisiaj kolejnego

bo siwulek chce się do kogoś przytulic,najlepiej do rodzeństwa

to bure w łapaku to chyba kotka

dzikie,bo złapaniu buczało,ale pózniej,jak widać na zdjęciu, z ciekawościa zaglądało co sie dzieje

ta kocina kilka miesięcy temu była puchata,śliczności,teraz zabiedzona,futerko matowe:(,

raz udało mi się odrobaczyć, i codziennie chodzę je karmić, w sumie jest ich tam 8

,dlatego musimy wyłapać, dorosłe do kastracji,maluchy najlepiej do ds

dorosłe będą musiały tam wrócić,nie ma dt 

głodne nie będą ,bo jedzenie zaniosę,ale w razie choroby to nikt tam tym kotom nie pomoże:(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam do Was ogromną prośbę ,potrzbuję rady

w sobotę znalazłam młodą jaskółeczkę,druga zginęła pod kołami samochodu

zabrałam ja,bo nie miałaby możliwości przeżycia, dworzec autobusowy,dużo ludzi

karmie ja robakami,co robie z tymi robakami nie chcielibyście wiedzieć,kosztuje mnie to dużo ,bardzo dużo stresu, karmię co 2 godziny,a,żeby ja nakarmic w pokoju,muszę zamykać w łazience Molke,a ona czuje pismo nosem,i wogóle nie chce tam wchodzic

w dodatku nie mam jej gdzie trzymać, w pokoju mam ptakożerną kotke

trzymam ja na balkonie w kontenerku,ale tak nie może być,ona ma mało czasu,żeby nauczyc się wzbijać w górę

w kontenerku nie ma takiej możliwości

a samo karmienie nie wystarczy

jaskółka musi odlecieć ze stadem,w żadym miejscu /prawdopodobnie/ nie przeżyje zimy

nie wiem co dalej

sue dzwoniła do Ośrodka Re Dzikich ZW ,ale nie moga przyjąć

trzeba sie spieszyć,nie ma dużo czasu,bo za ok. 2 tygodnie jakółki odfruwają

poproszę sue o wstawienie fotek

Link to comment
Share on other sites

A z jakim ośrodkiem sie kontaktowalisciea? Sprobuj zadzwonic do osrpdka w Jabłonnej to chyba najblizej Was prawda?

https://m.facebook.com/pages/category/Nonprofit-Organization/Stowarzyszenie-Leśne-Pogotowie-Ośrodek-Rehabilitacji-Dzikich-Zwierząt-1944869645843167/?locale2=pl_PL

Ale moze jej potrzeba tylko pare dni do odlotu i dasz sama rade. Zadzwon po porade do opolskiego ośrodka Avi oni maja mega doświadczenie z ptakami podpowiedza czym karmic bo to mega wazne. 

https://m.facebook.com/OpolskieCentrumAvi/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kontaktowaliście się z Leną ze Stowarzyszenia Leśnego Pogotowia pod Lublinem? (tel. 600 621 121)
Fantastyczne małżeństwo, które oddało życie na rzecz dzikich zwierząt, a co ważne - jak to możliwe to podtrzymują dzikość i po rehabilitacji wypuszczają na wolność

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Leśne-Pogotowie-Ośrodek-Rehabilitacji-Dzikich-Zwierząt-1944869645843167

Link to comment
Share on other sites

Ja dzwoniłam pod numer 600 621 121 który dostałam od Dory, że to jest do Jabłonnej. 

Pani bardzo miła i wydaje się kompetentna, życzliwa, niestety tak jak wspomina Isabel pani wyjeżdża. Tylko teraz gdzie ja dzwoniłam, czy Jabłonna i Stowarzyszenie p. Leny to jest to samo?

Link to comment
Share on other sites

Jak tam dziewczyny, macie odzew z ogłoszeń o kociaki? U mnie posucha nadal, tylko jedno marne pytanie miałam o Migdała wysłane o 2.00 w nocy...

W tym, że adopcje stanęły jest taki plus, że Kaktus się dość fajnie oswaja. Bardzo chce się bawić z innymi kotami, ale tylko kociakom się to podoba (świetnie się z nimi bawi, taki wujek z niego:)). Już się prawie w ogóle nie boi człowieka i jego bliskości, jest ciekawski, często przyłazi i patrzy co robię. Zdarza się, że plącze się przy nogach i można go wtedy pogłaskać. Jeszcze nie czuje się z tym super komfortowo, ale nie odskakuje jak oparzony jak niegdyś; po paru głaskach jednak powoli odchodzi. Jak pomyślę jakie były początki to aż trudno w to uwierzyć. Nie zdziwię się jak niedługo będzie sam właził na kolana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...