Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

4 godziny temu, DORA1020 napisał:

Malagos, dziękujemy bardzo:)

Kicia nie woli Kitty,tylko nie ma innego wyboru.

Lubi saszetki Felixa,tak jak kotki,które karmię.

Felix w saszetkach smakuje kotom.

Marysia ,kicia,której sue pomaga mieszka blisko niej:)

To jak mogę pomóc? Wpłacę kilka groszy, tylko na czyje konto? Kasa pójdzie na prośbę mojej siostry Anny, znów :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, malagos napisał:

To jak mogę pomóc? Wpłacę kilka groszy, tylko na czyje konto? Kasa pójdzie na prośbę mojej siostry Anny, znów :)

Bardzo dziękuję :) Podam na PW numer konta. 

Zamówię dla pani paczkę felixów z zooplusa. Będą lepsze niż kitty, a kotka je zjada. Jak była u mnie zimą na tymczasie, też wybrzydzała nad każdą lepszą karmą, niestety przez prawie 10 lat jedzenia różnych badziewi ma silne przyzwyczajenia :( 

Dostałam od Dory 10 saszetek felixa i zaniosłam pani, będzie w sam raz na długi weekend :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Faktycznie Basię ciężko sfotografować, ale powtórzymy próbę za 2-3 dni, bo kotka miała dopiero wczoraj zdjęty kaftanik i musi się poogarniać - jak zrobi toaletę, będzie ładniejsza :) Jutro ostatnia dawka antybiotyku, objawy prawie minęły. Pod jednym oczkiem jest jeszcze nieładne coś (sierść zmacerowana wyciekiem z oka), być może po umyciu się poprawi. Kotka ma bodajże tylko jeden ząbek, albo chorowała, albo jest już starsza. Mamy w planie testy i może biochemię w przyszłym tygodniu, żeby lepiej określić jej stan zdrowia. Apetyt ma świetny, być może tylko potrzebuje nadrobić zaległości z dawnych czasów :)

 

Takie zdjęcia ale wierci się bardzo, jeszcze będziemy próbować na rękach

42a37c0eccd6135cd68d54f2e6884a37.png

c2c748c8571bd27351c86f681f5421d2.png

89f93c777556d487b4c6a11c57a9dcc3.png

b045fe4e079f9a78ef904f7da7d0cd96.png

20c9109c1656e6f109b7a109b98e5524.png

73214f08d16f3b20a44e897cb9a704cd.png

8b38c0bfd859ed7775ac2ec4b65a8c94.png

c22270d7591d655f78930804c1343843.png

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, sue napisał:

Bardzo dziękuję :) Podam na PW numer konta. 

Zamówię dla pani paczkę felixów z zooplusa. Będą lepsze niż kitty, a kotka je zjada. Jak była u mnie zimą na tymczasie, też wybrzydzała nad każdą lepszą karmą, niestety przez prawie 10 lat jedzenia różnych badziewi ma silne przyzwyczajenia :( 

Dostałam od Dory 10 saszetek felixa i zaniosłam pani, będzie w sam raz na długi weekend :)

to czekam na nr konta :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2021 o 11:22, malagos napisał:

to czekam na nr konta :)

Właśnie przed chwilą pojawiło się 100 zł na koncie :) Jeszcze raz bardzo dziękuję :) Marysia będzie miała spory zapas karmy :)

Zamówienie już złożone, niedługo wrzucę fakturę. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meliska ma przepuklinę, dzisiaj kolejny raz będzie operowana, na szczęście cięcie już mniejsze i po prostu dodatkowych kilka dni w kaftaniku. Spora ciąża była i niestety :( Ale koteczka miła, kochana i niczego się nie boi. Przebojowa i przyzwyczajona do pobytu w domu. 

Link to comment
Share on other sites

Mnie poprosiła o pomoc pani -  emerytka nauczycielka z sąsiedniej gminy: kotka, która się już jakiś czas temu przychowała, przyprowadza oczywiście do niej kociaki. Są do oddania dwa takie 7-miesięczne, a kolejne kotka ukryła i pewnie przyprowadzi, jak będą większe :( 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, sue napisał:

Meliska ma przepuklinę, dzisiaj kolejny raz będzie operowana, na szczęście cięcie już mniejsze i po prostu dodatkowych kilka dni w kaftaniku. Spora ciąża była i niestety :( Ale koteczka miła, kochana i niczego się nie boi. Przebojowa i przyzwyczajona do pobytu w domu. 

A to miał byc kocurek.............

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, malagos napisał:

Mnie poprosiła o pomoc pani -  emerytka nauczycielka z sąsiedniej gminy: kotka, która się już jakiś czas temu przychowała, przyprowadza oczywiście do niej kociaki. Są do oddania dwa takie 7-miesięczne, a kolejne kotka ukryła i pewnie przyprowadzi, jak będą większe :( 

To jak przyprowadzi te kolejne, wtedy trzeba ją złapać w łapak i sterylka

jeśli nie widziała łapania w taki łapak, to napewno wejdzie

 

Link to comment
Share on other sites

Element rozliczenia weterynaryjnego:

Wydatki: 

- 15 zł odrobaczanie Marysi

https://i.gyazo.com/e3df767ee576c8b4cc4bf48f9876a9b3.png

- 5 zł tabletka na robale dla Basi (różnica w cenie bo inna tabletka)

- 04.05. 55 zł testy Melisy (nieuregulowane)

Jutro do lecznicy pojedzie Basia na morfologię, biochemię i może też testy (na razie testy mniej ważne). Kicia sporo pije i sporo sika, nie jest najmłodsza, dlatego zechcemy ją zdiagnozować pod kątem chorób nerek/cukrzycy/problemów z wątrobą itd. Orientacyjny koszt morfologii z biochemią 50-80 zł, w zależności od parametrów. 

05.05. 55 zł testy Basi (zrobione z uwagi na leukocytozę)

05.05. 50(?) zł morfologia z biochemią

06.05. 40 zł antybiotyk, przeciwzapalny, enzymy trzustkowe 

10.05. 10 zł tabletki ditrivet dla Molly (nie przydały się) - uregulowane

12.05. 50 zł transport (zbiorczy koszt za dzisiejszy wyjazd do Kawęczyna, z Kawęczyna do Izbicy i wcześniej też do Izbicy) - zapłaciłam

 

Suma wydatków maj: 310 zł 

Zapłacone 130 zł (sue) 

Dług: 150 zł

 

=== Inne ===

Wpłaty:

 - 04.05. 2021 r. - 100 zł malagos

 

Wydatki

- 06.05.2021 r. - 94,80 zł - zakup karmy dla Marysi

 https://www.dogomania.com/forum/topic/78989-długi-w-lecznicyw-hotelikuza-karmębezdomne-szczebrzeszyniaki-prosza-o-pomoc/?do=findComment&comment=17757152

== na koncie 5,20 zł

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, malagos napisał:

Mnie poprosiła o pomoc pani -  emerytka nauczycielka z sąsiedniej gminy: kotka, która się już jakiś czas temu przychowała, przyprowadza oczywiście do niej kociaki. Są do oddania dwa takie 7-miesięczne, a kolejne kotka ukryła i pewnie przyprowadzi, jak będą większe :( 

Ciekawe ile ich jest... Te 7-miesięczne, jeśli to kotki, trzeba już sterylizować, bo zaraz i one przyprowadzą potomstwo. Szukacie domków lokalnie? Może ogłosić je na OLX np. na Warszawę 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, DORA1020 napisał:

To jak przyprowadzi te kolejne, wtedy trzeba ją złapać w łapak i sterylka

jeśli nie widziała łapania w taki łapak, to napewno wejdzie

 

kotka jest oswojona, pcha się do domu, i - jak pani twierdzi - ma mleko w sutkach i karmi te dwa koty z poprzedniego miotu!...jakby jej nowe dzieci gdzieś zaginęły? Ze złapaniem w każdym razie nie ma kłopotu, obiecałam dołożyć się do sterylizacji koteczki. Gmina - rozmawiałam - nie daje ani grosza na sterylizację ("ta pani karmi te koty, a potem dziwi się, ze się rozmnażają!"...). A młode koty szukają domu. Poprosiłam pracownika gminy o zrobienie zdjęć. Juz wcześniej gmina w ten sposób chciała pomóc pani, by znaleźć domy i zrobili zdjęcie rodziny przy jedzeniu, umieścili na fb gminy. Ale bez odzewu. Ogłoszę je na miejscowym olx 

Link to comment
Share on other sites

Basia była dzisiaj na badaniach. Testy FIV/FELV ujemne całe szczęście. 

W morfologii lekka anemia, sporo białych krwinek. Nerki w porządku. Trochę zaburzone wyniki trzustkowe, być może to jest przyczyna wspomnianych problemów. Zalecenie leku przeciwzapalnego oraz inny antybiotyk. Kotka poprawiła się wizualnie, przytyła, ale jeszcze przyda jej się nabrać trochę ciała. Brzuszek po sterylce ładnie się zagoił. 

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, sue napisał:

Basia była dzisiaj na badaniach. Testy FIV/FELV ujemne całe szczęście. 

W morfologii lekka anemia, sporo białych krwinek. Nerki w porządku. Trochę zaburzone wyniki trzustkowe, być może to jest przyczyna wspomnianych problemów. Zalecenie leku przeciwzapalnego oraz inny antybiotyk. Kotka poprawiła się wizualnie, przytyła, ale jeszcze przyda jej się nabrać trochę ciała. Brzuszek po sterylce ładnie się zagoił. 

Może ktoś wpłacić grosik dla Basi?

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, bakusiowa napisał:

Może ktoś wpłacić grosik dla Basi?

Byłabym bardzo wdzięczna :) Trochę uregulowałam, ale jeszcze nie wszystko. Tutaj podsumowanie aktualnych wydatków na leczenie: https://www.dogomania.com/forum/topic/78989-długi-w-lecznicyw-hotelikuza-karmębezdomne-szczebrzeszyniaki-prosza-o-pomoc/?do=findComment&comment=17757156

 

Dzisiejsza wizyta - leki dla Basi na ponad tydzień kuracji:

https://i.gyazo.com/dc8f4902e9985574c1d9d31b18347c17.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...