Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

Hania z dt  tak napisała o kotku

Dropsik jest po prostu zakochany w ludziach - ciągnie go do nich jak
magnes! Na sam widok człowieka zaczyna mruczeć i się łasić. 

Intuicyjnie korzysta z kuwety i nie wybrzydza co do karmy (nawet woli
suchą :)). Jest najbardziej łagodnym kotem, jakiego w życiu poznałam -
nawet podczas nieprzyjemnych zabiegów weterynaryjnych nie przyszło mu na
myśl drapnąć czy ugryźć. Ludzi po prostu nie tyka! 

Jest też niesamowicie ufny i wybaczający - po wspomnianych zabiegach od
razu zapomina o dyskomforcie i jakby nigdy nic przybiega się połasić. 

Jest bardzo spokojny i nie lubi głośnych dźwięków, dlatego podejrzewam
że niekoniecznie nadawałby się do domu z dziećmi. 

Jest bardzo wymagający jeśli chodzi o uwagę i miłość - pragnie jej
dużo i najmocniej na świecie. Więc raczej powinna się nim chyba zająć
osoba która może mu poświecić sporo czasu, inaczej panikuje. Ale za to
tę uwagę i miłość oddaje kroć! :)

image3.thumb.jpeg.5351d8f65917104ea30705bd338ab7e5.jpeg

Link to comment
Share on other sites

A ja dostałam na olx-ie takie info

dobry wieczor, pisze poniewaz widze ze w polsce jest bardzo duzo kotkow do adopcji natomiast ja mieszkam w holandii i tutaj bardzo duzo ludzi poszukuje kotkow , holendrzy uwielbiaja koty co drugi ma wlasnie kota. Widzialam juz wiele organizacji np z grecji czy hiszpani ktore oglaszaja sie w holadni organizuja adopcjie i prosza o pokrycie kosztow dostarczenia zwierzatka zwierzatko przyjezdza z osoba podpisuja umowe i w sumie nie wiem co dalej ale wydawalo mi sie to ciekawym rozwiazaniem, moja kolezanka z pracy wlasnie adoptowala tak pieska z grecji.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie absurdem jest pokrywanie kosztów adopcyjnych i przewozowych przez osoby  które kotom szukają domów  skoro tak koty są tam tak mile widziane. Taki wydatek powinien leżeć po stronie osoby, która oferuje DS.

 

Dropsika ogłoszę, muszę znaleźć tylko chwile.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyśka) napisał:

Dla mnie absurdem jest pokrywanie kosztów adopcyjnych i przewozowych przez osoby  które kotom szukają domów  skoro tak koty są tam tak mile widziane. Taki wydatek powinien leżeć po stronie osoby, która oferuje DS.

Z tej wiadomości wynika, że tak właśnie jest.

 

A ja odnośnie 4 kotków, to dziś rozmawiałam z wetem o tym, że one nadal robią miękkie, rzadkie koopki (na szczęście tylko w kuwecie). Wet się zdziwił, bo już powinno być ok. Ustaliliśmy, że ponownie wyślemy kał do badania i sprawdzimy czy tam coś nie zostało. Może trzeba będzie podać leki na kokcydia, bo one powodują uporczywą biegunkę i mogą powodować problemy neurologiczne (parę dni temu lekko zataczała się Pianka).

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Murka napisał:

Z tej wiadomości wynika, że tak właśnie jest.

 

A ja odnośnie 4 kotków, to dziś rozmawiałam z wetem o tym, że one nadal robią miękkie, rzadkie koopki (na szczęście tylko w kuwecie). Wet się zdziwił, bo już powinno być ok. Ustaliliśmy, że ponownie wyślemy kał do badania i sprawdzimy czy tam coś nie zostało. Może trzeba będzie podać leki na kokcydia, bo one powodują uporczywą biegunkę i mogą powodować problemy neurologiczne (parę dni temu lekko zataczała się Pianka).

eh.........smutne wiadomości:(

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Murka napisał:

Z tej wiadomości wynika, że tak właśnie jest.

 

A ja odnośnie 4 kotków, to dziś rozmawiałam z wetem o tym, że one nadal robią miękkie, rzadkie koopki (na szczęście tylko w kuwecie). Wet się zdziwił, bo już powinno być ok. Ustaliliśmy, że ponownie wyślemy kał do badania i sprawdzimy czy tam coś nie zostało. Może trzeba będzie podać leki na kokcydia, bo one powodują uporczywą biegunkę i mogą powodować problemy neurologiczne (parę dni temu lekko zataczała się Pianka).

Z mojej wiedzy i doświadczeń z kotami po zapaleniach jelit w przebiegu kocydiozy czy lambliozy (giardiozy) kosmki jelitowe są mocno spłaszczone lub zanikają i nabłonek jelit jest na tyle uszkodzony, że długo jest upośledzone wchłanianie wody w jelicie cienkim i stąd utrzymujące sie biegunki. Oczywiście trzeba sprawdzić czy w stolcu nie ma już pasożytow, ale ważne jest trzymanie diety i właśnie na suchej karmie gastro.  I to naprawdę długo, czasem 2-3 miesiące,

Trzymam kciuki za maluchy :))

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.01.2021 o 18:55, DORA1020 napisał:

Kolejna faktura za karmę 110zł

Boflox dla Bianki--10zł

Wpłata na konto 150zł od Malagos/jeszcze raz bardzo dziękuję:)/

Obecnie dług wynosi:320zł

To mam dobrą wiadomość - moja Siostra Anna przelała mi 100 zł, bym zadysponowała wg uznania, to wpłacimy na koty :).

DORA, zaraz przelewam na Twoje konto :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, DORA1020 napisał:

Bardzo Ci dziękuję malagos:) i Twojej siostrze Ani proszę podziękuj:)

to naprawdę dobra wiadomość:)

Dora1020,po Czesterku pozostały pieniążki,chcę je rozdysponować.Może masz potrzeby finansowe,może są jakieś długi np.na kotki.

Tu wątek:

https://www.dogomania.com/forum/topic/340128-czester-nie-żyje-zmarł-niespodziewanie-13-grudnia-2020-roku-biegaj-kochany-po-niebiańskich-łąkach/page/78/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Mam nadzieję, że Czaruś i Ruduś zakotwicza się na dobre w swoim DS. :)

Wykorzystałam ogłoszenie po nich (które jest wyróżnione do 20.01 dzięki bakusiowa) i podmieniłam na Aurorę i Wafelka: https://www.olx.pl/oferta/lagodne-spokojne-kotki-podwojna-radosc-i-szczescie-adopcja-CID103-IDH8wCK.html

U Dory Aurora i Wafelek też są na Kraków. Któraś z Was musi zmienić lokalizację.

https://www.olx.pl/oferta/koteczka-i-kocurek-do-adopcji-w-dwupaku-CID103-IDI2xYV.html#40cf02b9d4;promoted

Link to comment
Share on other sites

Czaruś i Ruduś miały dzisiaj jechać do DS do Krakowa, niestety kociaki się pochorowały, najpierw w piątek Czaruś, potem w sobotę Ruduś. Najprawdopodobniej to tylko przeziębienie, ale dostały antybiotyk i lek przeciwgorączkowy i pani doktor wykluczyła w takim stanie podróż. Państwo z DS poczekają, pan nawet sam by po nie pojechał, jak już będą się czuły na tyle dobrze, że można je będzie zabrać i ewentualnie kontynuować leczenie w Krakowie.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Anula napisał:

Dora1020,po Czesterku pozostały pieniążki,chcę je rozdysponować.Może masz potrzeby finansowe,może są jakieś długi np.na kotki.

Tu wątek:

https://www.dogomania.com/forum/topic/340128-czester-nie-żyje-zmarł-niespodziewanie-13-grudnia-2020-roku-biegaj-kochany-po-niebiańskich-łąkach/page/78/

Tak długi mam...w lecznicy i u Murki

byłabym wdzięczna gdyby kociaki coś dostały

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...