Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

I jeszcze taki Nikodem, kolega Biszkopta. Niestety dzikawy 😞 ale regularnie przychodzi na jedzonko i przesiaduje na balkonie. Śliczny. Wiadomo że kocurek i raczej młody. Też go ogłoszę ale może na razie jedynie DT bo trudno więcej o nim powiedzieć.

https://www.olx.pl/d/oferta/sliczny-milus-prosi-pod-drzwiami-bardzo-chce-miec-wlasny-dom-CID103-IDTJeaQ.html?bs=olx_pro_listing

Tam na zdjęciu pije mleko, dokarmia go starsza pani i niby mówiło się jej że nie trzeba dawać mleka ale czy posłuchała?

Nikodem.jpg

 

04c055ea-50e6-4c14-862e-28afab90ca67.jpg

64547f29-81bb-45d9-9322-48b5589464ca.jpg

messages_0.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A na ulicach w Szczebrzeszynie bezdomny czarno biały psiak:(  Taki biedny i smutny:(

Przez dwa dni udało mi się go nakarmić,wczoraj niestety go nie widziałam:(

Przydałby sie jakis awaryjny dt ,psiak ładny,kudłaty trochę,szybko by znalazł dom,ale niestety nie ma takiego miejsca.

Kiedys to zaraz do Murki by trafił,a teraz?

Link to comment
Share on other sites

Wrzuciłam tu zdjęcia bo chcemy zrobić psiakowi ogłoszenie. Pies jest w lecznicy, w kojcu. Został znaleziony  na wsi niedaleko Szczebrzeszyna, w bardzo złym stanie, miał babeszjozę, ale już czuje się lepiej. Ma sporo do nadrobienia - waży ok. 9 kg a powinien z 15 przynajmniej. Może mieć ok 3 lat. Wisi lokalne ogłoszenie czy nie jest niczyją zgubą. Może coś znajdzie na miejscu, ale czasami długo pieski siedzą. Nie umiał psich zachowań, prawdopodobnie przebywał wyłącznie w kojcu - był nieogarnięty pod względem załatwiania się i chodzenia na smyczy, ale szybko się uczy.  Wesoły, pozytywny i chętny do zabawy psiak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.03.2023 o 16:57, Jaaga napisał:

Jednak wrócił? Śliczny jest. Oby udało się znaleźć Wam jakies DT. 

Oby. Potrzebujemy dla niego dt,ale też i karmy.

Kilka godzin trwało zanim udało się nam mu pomóc.

Nie znając psiaka bałyśmy się,że może ugryzć,że może pomyśli,że po raz kolejny ktoś chce go skrzywdzić.

Położył się na kłujących gałęziach,bo na ziemi bardzo zimno.

Myślałyśmy,ze może jest chory,albo bardzo zmęczony tułaczką,bo nie chciał wstać,tylko podnosił głowę i patrzył na nas.

Ale  raczej to drugie. to drugie.

Miał kilka wielkich kleszczy.No i nie jest kudłaty,coś mi się ubzdurało.

Teraz pilnie szukamy dla bidulka jakiegos miejsca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To jest kochana,dobra,łagodna psinka.

I ładnie chodzi na smyczy.

I apetyt mu dopisuje. Kasia wyciągnęła mu kilka wielkich kleszczy,do jutra może zostać u niej,jutro Kasia wyjeżdża na kilka dni. Ale i tak nie ma warunków,zeby mógł u niej  zostać ,ma swoje dwa psiaki i trzy kotki.

Moze macie jakis pomysł jak mu pomóc,gdzie go umieścić?

Bo zabrac z ulicy się udało,ale co dalej?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2023 o 15:17, Jaaga napisał:

Może jednak komus zaginął, niedawno był czas cieczek? Jest błyszczący i nie wychudzony. Śliczny, umaszczony jak border collie. Ma takie sympatyczne pysio.

Raczej nie,od tygodnia błąka sie po ulicach. Suczki jak maja cieczke to psy siedzą pod klatką,czasami jest ich kilka.

A ten chodził za człowiekiem,wrócił w miejsce gdzie go nakarmiłam.I tam leżał cały dzień.

Prawdopodobie nie jest młody,na zdjęciach może ładnie wygląda,ale

Kasia mówiła,że jest bardzo brudny,sierść matowa,nie błyszcząca.

Pysio ma sympatyczne,fakt

Sue oczywiście wstawiła jego zdjęcie na fb,ale wiadomo,że jak ktoś psiaka wyrzucił to dom się żaden nie zgłosi,że zaginął.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2023 o 08:44, DORA1020 napisał:

Wczoraj znalazłam kotka potrąconego przez samochód,obolały,zziębnięty,taki biedniutki:(

 dobry duch mnie poprowadził ,bo nigdy tamtędy nie chodzę

sue zaniosła go do weta,uzyskał pomoc,sue napisze więcej

Kotka udało się na cito dostarczyć do lecznicy - pobyt i leczenie na koszt gminy.

Był w ciężkim stanie, temp. 34 stopnie, bardzo obolały, ciężko oddychał (uraz przedniej części ciała). Szczerze mówiąc nie wierzyłam, że przeżyje noc. Jednak przeżył, jest minimalna poprawa. Na pewno lepiej się czuje z powodu leków przeciwbólowych. Dostaje kroplówki, jest pod tlenem. Oddycha przez pyszczek, w nosie są skrzepy i opuchlizna, ale lepiej to wygląda niż wczoraj, kotek przytomniejszy no i jest mu ciepło. Decydujące będą kolejne dni. Kręgosłup ma w porządku, brak urazu łapek. 

Zdjęcia nie są chyba drastyczne więc wstawiam, ale jak coś to usunę

 

 

IMG20230330171342_copy_2040x1536.jpg

IMG20230330171821_copy_1536x2040.jpg

IMG20230330173449_copy_1536x2040.jpg

IMG20230330174040_copy_1536x2040.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.03.2023 o 09:07, DORA1020 napisał:

130zł  przeznaczyłam na dług za karmę z mojego bazarku

obecny dług to 42zł  . Niestety kolejna faktura czeka na wstawienie.:  128zł

Część tej karmy trafiła do Murki.

Dług za karmę 170zł

Z mojego ostaniego bazarku wpłaciłam do Murki 100zł , 72zł za karmę.

W tej chwili dług za karmę wynosi  98zł /ale niestety kolejna faktura do wstawienia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...