Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

15 minut temu, Olena84 napisał:

myślę że dziecko pisało

To dzieci piszą-po ile kot? 

Dzwonią np.-i gdzie mam odebrać kota? To ja -najpierw musi być wizyta przedadopcyjna. No i koniec rozmowy.

Kilka lat temu miałam na dt u Bożeny Stark kiedyś na dogo Amadorka  zabiedzonego kociaczka który miał już  pół roku a ważył z pół kilograma. Bidak przyszedł po pomoc na portiernię. Miał potężny ropień na łapce. Po jakimś czasie zrobił się z niego piękny kot. Były telefony czasem kilka dziennie. Jednak przeszkodą była wizyta przedadopcyjna. Kiedy już zwątpiłam bo siedział w dt rok bez dwóch tygodni wtedy zadzwoniła ta właściwa osoba. Kot mieszka w Łodzi w kamienicy. Jednak żadnemu kotu nie życzę aby się tak zasiedział.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.05.2020 o 21:20, Tola napisał:

Zdjęcia kotów, którym podobno żle się dzieje  wstawiam tutaj za zgodą Dory, rozmawiałyśmy dzisiaj; może ktoś je kojarzy?

Koty zostały  wyadoptowane z Zamościa do Miłkowic na Dolnym Śląsku.

Pani, która do nas napisała była pewna, że to koty z fundacji, ale od nas  do marca 2020 żaden kot nie był wyadoptowany na Dolny Śląsk.  W marcu do Wrocławia pojechał Feliks, wizytę robiła Poker, dom bardzo odpowiedzialny, mam  kontakt.

received_293313021832334.jpeg

received_279327083442313.jpeg

Czy te biedne koty dalej w tym domu?  Czy zapomniane?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2020 o 21:26, Baltimoore napisał:

Niestety, Inspektorat wycofał się z obietnicy asysty w interwencji, podobnie jak inne  lokalne organizacje prozwierzęce, za to wszyscy pełni dobrych rad i instrukcji, w tym  "niech pani założy swoją organizację"- dla mnie hit.

Dobrze że nie wycofała się z obietnicy pomocy pani która była dla nich DT 2 lata temu i de facto uratowała im życie oraz woluntariuszka lokalnego Towarzystwa, która alarmowała o dramacie kotów ale sama też nie była w stanie nic zdziałać.

Zrobiłam wczoraj niemal 1000 km (miałaś racje Dora) , było bardzo trudno, ale koty są już zabezpieczone i dodatkowo udało mi się wynegocjować zabranie innego kota w złym stanie ogólnym, z zapadniętą zropiałą gałką  oczną.

Koty wychudzone, szczególnie ten trzeci, ropne stany zapalne oczu,  u 2 kotów pewnie trzeba usuwać po 1 gałce ocznej, pchły w mega ilości, zapalenie skóry, tasiemiec i inne, świerzbowiec uszny z zapaleniem uszu.... Pierwsze  kroki do weta najbliżej jak się dało.

Koszty (oprócz benzyny) - wet 319 zł/3 koty, karma na początek/3 koty 304 zł, leki i inne wstępne wydatki 98 zł.

Więcej szczegółów dla dobra sytuacji nie napiszę publicznie, ale chętnie udzielę wszelkich informacji na PW lub telefonicznie.

Apeluję też o pomoc z kosztami i organizacją leczenia okulistycznego dla 3 kotów.

Strona 629

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, mar.gajko napisał:

Czy te biedne koty dalej w tym domu?  Czy zapomniane?

Cofnij sie i przeczytaj. Na wątku pisze jak została załatwiona sprawa z kotami. Nikt nie będzie drugi raz tłumaczył.  Trzeba było byc na bieżąco.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, mar.gajko napisał:

Rzeczowość nie powinna byś równoważna z chamstwem. Bakusiowa :)

Jak tak obserwujesz i wyciągasz dużo wcześniejsze posty to trzeba znaleźć wszystko odnośnie tej sprawy bo jest napisane  a nie próbować robić zadymę.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, bakusiowa napisał:

Jak tak obserwujesz i wyciągasz dużo wcześniejsze posty to trzeba znaleźć wszystko odnośnie tej sprawy bo jest napisane  a nie próbować robić zadymę.

Przeceniasz mnie. Zobaczyłam szylkrecię, skojarzyły mi się rude koty i przypomniały mi się te biedaki, bo tam był rudy kociak. Niezbadane są wędrówki myśli ludzkich.

Natomiast przykro mi, że wszystko bierzesz za zadymę :) to musi być ciężko z takim spojrzeniem na rzeczywistość.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Isabel napisał:

Wizyta pa dla niebieskiego kocurka przebiegła pomyślnie. Mieszkanie duże, okna zabezpieczone, do towarzystwa 1,5-roczna koteczka :)

Bardzo dziękuję za zrobienie wizyty :) 

2 godziny temu, Senanta napisał:

Niech się kotkowi dobrze wiedzie.

Fajnie że będzie miał towarzystwo.

Wierzę, że znajdziesz równie fajnego kotka dla siebie:) On na pewno gdzieś tam jest. Lub ona.

Link to comment
Share on other sites

Kicia, na którą niedawno udało się zebrać 100 zł, została dzisiaj wysterylizowana :) Jeszcze raz dziękuję za wpłaty :) I dziękuję guccio oraz zaprzyjaźnionemu wetowi za sprawną akcję z koteczką.

Jest tam jeszcze kilka kotów, w tym dzika kotka (jedna z tych ośmiu o których wspomniałam wyżej) do sterylizacji. Jest srebrny kocurek, dla którego prawdopodobnie będzie domek w Warszawie, oraz maluszki. Za jakiś czas spróbujemy towarzystwo poogarniać/wyłapać itd. 

 

Na razie jest pilniejsza sprawa, bo małżeństwo z Zamościa będąc w Szczebrzeszynie na działce zgłosiło, że na sąsiedniej, nieużywanej działce jest kotka z trzema kociętami. Pod gołym niebem uwiła sobie gniazdko i tam karmi maluszki. Są jeszcze ślepe. Dziś ma dotrzeć klatka kennelowa od Ingrid44 (dziękuję!<3) i tam zamieszka rodzinka, prawdopodobnie jutro do mnie dotrą i będą przynajmniej pod dachem. 

ff406955c5a7b8c3c692facea137f555.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...