Jump to content
Dogomania

Na chwilę obecną 11.285zł długu.Bardzo prosimy jeśli ktoś może nam pomóc.Długi w lecznicy,w hoteliku,za karmę.....Bezdomne szczebrzeszyniaki PROSZA O POMOC


Recommended Posts

Aktualnie w drodze do nowego domu w Warszawie jest 5 miesięczna szarobura koteczka Maja z lecznicy w Izbicy, jedna z 3 porzuconych sióstr, na dokocenie do 2 letniego trójłapka.

Porzucone kotki z lecznicy znajdują domy dzięki akcji zainicjowanej przez DORA 1020 po otrzymaniu tych zdjęć

https://shared-assets.adobe.com/link/ad598e4a-6c9a-464b-5f9d-141fc1bc7e1a

I dopisują się do długiej listy zwierzaków którym Dora pomogła :))))

Bardzo się cieszę, że mogę dołożyć do tej pomocy swoją cegiełkę.

 

Zdjęcia póżniej bo coś nie mogę wstawiać choć zrestartowałam kompa.

1-BuczekFoto (30).JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, DORA1020 napisał:

Czy może ktoś pokryć koszt testów Bosmanka?

Baltimoore nie udzwignie  juz tego finansowania /bardzo dziekuję za opłacenie teansportu:)/

 

Daj znać Doro ile wyszło i na jakie konto wpłacić, przynajmniej cześć zapłacę, zobaczę jaka kwota

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie licząc naszego Rudego z Pierogarni na którego w razie czego czekają dwa domy,

w lecznicy ze "starych zapasów" zostało 9 kociaków, którym musimy do wiosny znależć domy !!!!

https://www.olx.pl/oferta/slodki-karmelek-szuka-pilnie-domu-na-cale-zycie-CID103-IDxTBKI.html

 

https://www.olx.pl/oferta/wesola-tiffany-bardzo-pilnie-szuka-domu-CID103-IDxGisS.html

To koteczka zwana Tyfus albo Zołza, na jedynaczkę, trochę trudny charakterek, raczej dla konesera

 

https://www.olx.pl/oferta/liza-szarobura-jak-z-kolysanki-w-lecznicy-czeka-na-dom-CID103-IDycmJT.html

 

https://www.olx.pl/oferta/pilnie-dom-dla-zielonookiej-pikotki-z-lecznicy-CID103-IDxJYV7.html

 

https://www.olx.pl/oferta/czarno-biala-milka-z-wasem-szuka-domu-CID103-IDv7VEs.html

 

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam jeszcze małe podsumowanie gorącego okresu i wyszło, że tylko od końcówki grudnia 2018 do dzisiaj brałam udział  w 20 adopcjach nie licząc Rudego z Pierogarni (w tym 12 kotów z lecznicy, trzynastemu pani doktor znalazła dom sama) plus organizacja transportów.

Naprawdę się działo intensywnie :) Dziewczyny się nabiegały po wizytach PA :))

A bez wizyt nic by z tego nie było.

Rodzina się trochę na mnie focha, bo kompletnie nie mam dla nich czasu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Baltimoore napisał:

Cały czas okropnie się cieszę że kocio już nie w lecznicy :))

Czarna Perła spędziła w lecznicowej klatce 8 miesięcy !!!!! zanim dziewczyny wynalazły fundację w Stalowej Woli.

Dziś z całą zgrają był 3 godz w lecznicy, ale pomogło już trochę:)))) głos odzyskał 036e8c5e1df7.jpg 

Klatkę wczoraj złożyliśmy, bo odkąd wyszedł po raz drugi, to zaniehcial się chować. Potem rozmontowalismy kartonową piramidę. Dziś ten karton co został poszedł na pralkę bo jakoś do gustu nie przypadł. On chyba był domowym kociem,  dlatego jak go wyrzucili i budke dostał, to tak się jej trzymał i chowal w niej.  Dostał swoją małą kolderke - to to jasne i to jest fajne. Wie że kolderki są ok  :) 

A w ogóle to ja tu z reklamacją wpadłam..  miał być jakiś taki nijaki wycofany kocio, a takie fajne przyjechało. I się znowu przyzwyczaje do kocia  :(   wetka też nim zachwycona  :) 

 

to co mi się wydawało, że to węzły chłonne, to na szczęście tylko mi się wydawało. Za to lewostronne zapalenie płuc- takie fest, no i przy oczku jest grzybek (ten na "m" - najczęstszy), no i nerki.. oprócz antybiotyki dostał taki "syropek wykrztusny" - ale po nim 20 min musi być na nogach i potem trzeba opukac kocia. Powinnam dwa razy dziennie, ale nie wyrobię dopilnować- raz dziennie dam radę.. no i p.bolowy dostał, bo wydaje mi się że lykanie sprawiało mu ból. 

ogólnie wydaje mi się że lepiej, a przede wszystkim pogadać już sobie może  :))  

ponaprawiamy Bosmanka trochę i będzie można może za tydzień już ogłoszenia tworzyć. 

to jest naprawdę super-kot. Ja na początku sprawdzałam zdjęcia czy to na pewno ten przyjechał co miał, bo ten jest super 

potem patrzyłam czy nie jest jakiś inny przemalowany.  :D 

aż masę filmów Baltimoore w międzyczasie wysłałam, bo aż sama nie wierzyłam, że Bosmanek taki kontaktowy i łatwo się adoptuje i przytulasny 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I badania 89d5cac1a50c.jpg 41a18031fa71.jpg 

Chrupki nerkowe dostał, ale takie se są..  ogólnie mało jada, do jadania towarzystwa potrzebuję :)))

 

/czyli ja jak to ja, wlecialam i bałaganu narobilam/

 

A..  Perełka widziałam, teraz też fajnie ma. Wielki koci pokój, z kocimi zabawkami. Myślę, że fajnie tam kociaste mają.

mam w ogłoszeniach jeszcze Karinke - znowu nie wiem czy jest aktualne, bo ja się gubię w kociastych, których nie znam.. 

 

W kuwecie pierwszy zrzut był wczoraj, znaczy tu wszystko jak najbardziej na luzie, a nawet bardziej niż w porządku 

Link to comment
Share on other sites

To się pochwalilam jakiego super-kota pod opieką mam  :))

ja to nawet sobie nie wyobrażam, żeby 20 adopcji przeprowadzić :)  jak jednego nieznajomego zwierzaka ogłaszam, to godzinę myślę jak tu killuzdaniowe ogłoszenie stworzyć. A jak do tego miasta i imiona dochodzą, to mój mały mozdzek już nie obejmuje.. do tego transporty, przesiadki,  badania, wyniki, terminy, no i te okropne rozmowy z ludźmi którzy dzwonią na te ogłoszenia..

Link to comment
Share on other sites

W towarzystwie nawet chrupki nerkowe są zjadliwe ;) 95a0874709ca.jpg b42d79f6625a.jpg od spodu do Łatki podobny 

No i ząbki- tak jak wypatrzyłam- ladniutkie.  No i futerko mega. Ktoś musiał kiedyś bardzo o koteczka dbać..może już tego kogoś nie ma, bo nie wierzę żeby tak ktoś sam dbał, a potem z dnia na dzień ten sam ktoś wyrzucił.. 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Bębenek napisał:

W towarzystwie nawet chrupki nerkowe są zjadliwe ;) 95a0874709ca.jpg b42d79f6625a.jpg od spodu do Łatki podobny 

No i ząbki- tak jak wypatrzyłam- ladniutkie.  No i futerko mega. Ktoś musiał kiedyś bardzo o koteczka dbać..może już tego kogoś nie ma, bo nie wierzę żeby tak ktoś sam dbał, a potem z dnia na dzień ten sam ktoś wyrzucił.. 

 

Bosmanek cudo :))

Może by się udało żeby Twoja koleżanka zrobiła profesjonalne zdjęcia?

Może ktoś się zakocha i ten plusik nie będzie mu przeszkadzał.

Ogłoszenie przerzuciłam na Rzeszów aktualnie.

Link to comment
Share on other sites

Ze zdjęciami to u mnie akurat z lekka lipa.. lekarka coś pstrykala, ale to o tyle lepsze że lepszy telefon ma.. jak wchodzilam to zagladala do transportera, ale potem się w nim zakochała. Tylko ona ma dwa zdrowe, to nie weźmie. 

Kiedyś na fb widziałam że ktoś prosił o zdjęcia kotów do ogłoszeń i nawet ktoś się zgłosił.. Fundacja ma normalne, chyba największy rzeszowski tymczas "koci-łapci" ma w większość zdjęcia technicznie słabe jak ja.. na fb potrafię czytać, a nawet już (!) napisać co chcę w odpowiednim miejscu  :)    kompletnie nie potrafię znaleźć tego co napisałam.. rozgladalam się po grupach, gdzie dodać, tylko zaznaczę że trzeba dzwonić jeśli to mi się uda - np. https://m.facebook.com/groups/1533081236928696 . Jeszcze kilka takich miejsc znalazłam zanim Bosmanek przyjechał :)    A znaleźć, to on dom znajdzie i to taki z prawdziwego zdarzenia, bo byle kto to nawet dzwonić nie będzie o naszego kocia :))   mi się nie pali, teraz to tylko mam możliwość wziąść albo bialaczkowca który po podleczeniu pójdzie do Filcka, awaryjnie na sterylke kogoś do łazienki, albo piesa i to nie dużego..a i tak jezdze z Filcatym to bez znaczenia czy wezmę obu czy jednego. Za taksówkę nic nie doplacam, za samą usługę weterynaryjna też nie, krzem i interferon mam już, chrupki nerkowe dostałam na razie od wetki małą gratis na sprobowanie, duże Taste otwarte, a puszki czy 200 czy 400 to mała różnica - z resztą jak się apetyt nie włączy, to przy 200 zostaniemy :)   Bosmanek mi nie ciąży, myślałam że się będziemy trochę oswajać, ale on kompletnie oswojony :)

coś popstrykam na bieżąco, potem w pokoju w jakiejś ladniejszej scenerii niż łazienka:) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...