Jump to content
Dogomania

Jaki kosmetyk/kosmetyki dla maltańczyka do dobrego rozczesywania włosków?


LadyBunnly

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rzecz najważniejsza, żaden kosmetyk nie zastąpi grzebienia! Większość preparatów do użytku domowego są na bazie różnych tłuszczy, po których włos nie wygląda efektownie. Jedyne co mogę Ci teraz polecić to wizyta u Groomera, który ładnie wszystko rozczesze i doprowadzi do porządku, może poleci ci jakąś fajną fryzurkę, która będzie łatwiejsza w pielęgnacji niż długi do ziemi włos. Maltańczyki to bardzo wymagająca rasa jeśli chodzi o pielęgnacje. Hodowcy i Wystawcy tej rasy poświęcają wiele czasu na to by ich psy prezentowały się tak pięknie jak można to zobaczyć na zdjęciach czy też ringach różnej rangi wystaw. Pierwszy rzecz, którą robią to papiloty, które są zakładane po każdej wystawie, po to by włos nie miał kontaktu z kurzem, piachem, patyczkami, trawkami i wszystkim innym co mamy przed domem. Jeśli już tam bardzo zależy ci na długim włosie i chcesz utrzymać go w porządku i czystości musisz po każdym spacerze z psem obejrzeć dokładnie jego łapki, brzuszek, mordkę i ogonek, w poszukiwaniu niespodzianek jakie mógł przynieść ze spaceru. Oczywiście raz dziennie porządnie, ale na prawdę porządnie wyczesać psa. Istotna jest również kąpiel. Pamiętaj im częściej kąpiemy psa, tym struktura włosa słabnie. Dlatego tak ważne jest używanie dobrych, przetestowanych kosmetyków. Przed kąpielą pies musi być dokładnie rozczesany! A po kąpieli i oczywiście nałożeniu odżywki koniecznie wysuszony suszarką, ale tylko chłodnym powietrzem! Po suszeniu oczywiście jeszcze raz trzeba dokładnie przeczesać włos. Tak samo w mokre dni po spacerze warto wysuszyć łapki psu. Wiesz jak powstaje materiał filcowy? Najpierw sierść jest moczona (łuski włosa otwierają się pod wpływem wilgoci), a później prasowana (pod wpływem ciepła i utraty wody łuski włosa są zamykane) w praktycznie taki sam sposób tworzą się kołtuny u psów. Dlatego kluczem do sukcesu, by tych kołtunów u naszego pupila nie było jest - Grzebień. Produkty, których używam i mogę polecić to Pet Society szampon i odżywka dla psów długowłosych oraz Oster szampon dla psów o białym włosie oraz truskawkowa odżywka tej samej firmy. Pozdrawiam i oczywiście służę radą.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za tak wyczerpującą odpowiedź :) Oczywiście przeczytałam ją całą. Jeśli chodzi o grzebień - żeby nie było mam grzebyk, czesze mą małą codziennie jak również przez i po kąpieli :) Jestem również umówiona na wizytę do fryzjera żeby trochę przykrócić włoski na łapkach i koło ogonka. Dziękuję za te odżywki. Właśnie z tym miałam problem, bo w moim mieście niestety nawet w Kakadu sprzedawcy dawali mi tylko jakieś badziewia do włosków przed czesaniem. Moja maltanka na szczęście nie ma długich włosków do łapek tylko takie jak szczeniak :) Więc takich straaasznych kłopotków nie mam :) I mam malutkie pytanie - co zrobić by moja Lusława polubiła czesanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Muszka']Proponuję króciótkie czesanka słodkim grzebyczkiem by Lusława poczuła się jak pieszczoszek, jak się przyzwyczai to nie będzie jej przeszkadzało że sesyjeczki czesaneczka są ciuteczke dłużutkie.
Pozdróweczka.[/QUOTE]

:mdleje: padłam :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja korzystam z produktów kosmetycznych dla psów marki miracle coat. Są bardzo dobre pomagają w ładzie utrzymać włosy mojego pupila. Poza tym dobrze jest nałozyć taka psią odżywkę, która nie tylko ułatwi rozczesywanie, ale nada takiego fajnego połysku. Nie jest to jakiś drogi wydatek na e-karmie kosztuje 39 zł i jest dość wydajne.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję jednak produkty Pet Society 33 zł albo z super zapachami Megamazon są super wydajne bo się je rozcieńcza i włos po nich odżywa i dostaje piękny połysk a z rozczesywaniem też nie ma problemów . Z Pet Society rewelacyjny jest też spray Magic Crystal czy coś takiego można to kupić na [url]www.psiekosmetyki.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja natomiast polecam całą gamę kosmetyków dla maltańczyków marki Plush Puppy. Przetestowałam już naprawdę bardzo dużo i nie znalazłam nic lepszego... Jak dla mnie jest to najlepsza marka na rynku... Jeżeli chodzi o preparaty do rozczesywania nie będących na bazie tłuszczy to polecam z vellusa. Ja osobiście byłam zadowolona jeszcze z Chrisa... Pet Society również testowałam i są dobre, ale nie jakieś super... Poza tym polecic mogę gamę kosmetyków z Vellusa i Laser Lites...

Link to comment
Share on other sites

Wszystko fajnie ale ale Plush Puppy za 500 ml kosztuje ponad 100 zł !!! a to jet tak jak z kosmetykami np. kremami w sklepach kosmetycznych ta sama zawartość ale inne nazwy bo producent komponentów jest ten sam płaci się tylko za "brend" . W Pet Society jest chociaż gwarancja że do zagęszczania i koncentracji kosmetyków nie używa się soli. Czego niestety nie można powiedzieć o Plush Puppy , All System , a nawet J P Hery. Dla tego myślę że 100 zł za trochę soli , olejków i mydeł to lekka przesada. To z tego typu wysokiej półki lepszy jest Jahn Paul Pet szampon - [URL="http://www.psiekosmetyki.pl/szampony/67-oatmeal-shampoo-473ml.html"] http://www.psiekosmetyki.pl/szampony/67-oatmeal-shampoo-473ml.html [/URL]
i rozczesywacz [URL="http://www.psiekosmetyki.pl/odzywki-do-rozczesywania/50-oatmeal-conditioning-spray-236ml.html"]http://www.psiekosmetyki.pl/odzywki-do-rozczesywania/50-oatmeal-conditioning-spray-236ml.html [/URL]
(Rewelacyjny także dla ludzi - sprawdzone ):lol:

Link to comment
Share on other sites

I tutaj się zgodzić nie mogę. Faktycznie za Push Puppy trzeba troszkę więcej zapłacić, ale jakoś jest nieporównywalna i widoczna praktycznie od razu... Wiem, że często płaci się za markę, ale w tym przypadku jakość kosmetyków miażdży inne marki, a porównywanie Plush Puppy do all systems, czy hery jest nie na miejscu... Testowałam bardzo dużo kosmetyków tych firm i ich jakość zostawia wiele do życzenia... Ja osobiście wolę wydać więcej, ale przynajmniej widzę rezultaty...

Link to comment
Share on other sites

Proponuję spróbować. Pet Society produkuje komponenty kosmetyków dla wielu znanych na świecie marek np. [COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Johnson & Johnson , [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000]Dolce & Gabbana, L'oreal itp i oprócz tego produkuje własny produkt : tańszy Pet Society i droższy Megamazon . Mają co jest bardzo ważne atesty na USA co jak wiemy nie ma przełożenia na UE bo tam za zrobienie krzywdy pupilowi przez kosmetyk firma niejednokrotnie płaci milionowe odszkodowania. W sklepie o którym mówiłem oprócz kosmetyków dodają masę próbek innych produktów.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ale ja próbowałam :) Pet Society jest w porządku... mnie nie zachwyca, ale faktycznie z tych popularnych marek jest jakościowy najlepszy... Z kolei Megamazon dla mnie zupełnie NIE!!! Faktycznie pięknie pachną ich produkty, ale w moim przypadku nie mogłam rozczesac suni, włos zrobił się sztywny i taki szorstki w doku... Na prawdę wieeelkie rozczarowanie... Ale oczywiście trzeba miec na uwadze również fakt, że to co sprawdza się w pielęgnacji jednego pieska nie koniecznie jest dobre dla drugiego, nawet w obrębie tej samej rasy... Także należy szukac i indywidualnie dobierac kosmetyki aby miec optymalny zestaw...

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie do tej pory najlepiej przy sierści pudla sprawdzają się... ludzkie szampony i odżywki. Żadna psia marka nie pobije Pantene ProV, w czesalności, niepuszeniu, nieelektryzowaniu itd. Wyrzuciłam juz tyle psich kosmetyków, że bulenie za PlushPuppy takiej kosmicznej kasy to dla mnie za duże ryzyko. Inne firmy też miały byc "najlepsiejsze". I dooopa. Za każdym razem tylko wywalona kasa.

Link to comment
Share on other sites

Wiem coś o tym, bo swego czasu testowałam na prawdę sporo... I częsc kosmetyków wyrzuciłam, częsc sprzedałam, a niektóre używane były raz, a nawet w ogóle... Ale jak jestem z czegoś niezadowolona to zawsze się tego pozbywam lub jeśli znajdę coś lepszego... Co do kosmetyków ludzkich to próbowałam coś tam się dowiedziec i wiem, że częsc hodowców je stosuje... Natomiast artykuły na ten temat zawsze były krytyczne... ja osobiście bałam się zaryzykować, bo skóra pieska jest bardziej wrażliwa, a poza tym pH się różni... Jednak na pewno kosmetyki dla ludzi są na dużo wyższym poziomie niż te dla piesków... Póki co kusi mnie keratynowy wypełniacz Joico, bo ponoc jest rewelacyjny...

Link to comment
Share on other sites

Ja też się bałam i tez nie wierzyłam, aż spróbowałam. Bałam się i ludzkich kosmetyków, bo uczulą, i sprayu norkowego z Ring 5 bo p[rzebarwi. I co? Lipa. Nie przebarwia. Pudel ma według części hodowców inny rodzaj włosa, bo to włos a nie sierść, i inne ph skóry, nie ważne, ważne jest to, że doskonale się na pudlu sprawdzają kosmetyki ludzkie. Ja bym chętnie popróbowała różnych, co z tego, jeśli nie ma chętnych do odkupienia tego co sie nie sprawdza, więc jak na razie jesteśmy przy Pantene. Może spróbuję ten zestaw wellusa, tylko im się zdaje, że ja dużego białego kapie przed wystawą i po - dobre sobie, wystarczy że jedna kapiel plus suszenie to 4-5 h roboty. Miałabym to powtarzać za każdymrazem w poniedziałek?? Szaleństwo. Nie stosuję lakieru, pudrów, cudów, więc musi być jak jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='m.alina']a może coś z kosmetyków dla profesjonalistów [URL="http://www.kar-ma.pl/dla-psow-pielegnacja-szampony-i-odzywki-1-all-systems-o_c_220_1.html"]1 All Systems[/URL]? są bardzo wydajne[/QUOTE]

Z pudlowej sierści białasa zrobiły watę. Dziękuję, postoję :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A co z pH? Przecież Ph skóry psa jest odmienne od ludzkiej skóry, stąd nawet najlepszy szampon przygotowany dla dzieci czy ludzi dorosłych nie jest odpowiedni do pielęgnacji psa. Nieodpowiedni szampon może spowodować podrażnienia skóry, wypadanie sierści, nadmierne łuszczenie się naskórka, łojotok, silny świąd czy reakcje alergiczne...

Link to comment
Share on other sites

No coś Ty :crazyeye: Ale mnie wystraszyłaś:p Mój wystawowy bolonczyk i adoptowana maltasia powinny byc od dawna łyse i chore.Zapewnię Cie, że jest wprost przeciwnie. Poczytaj sobie na skarbnicy wiedzy, forum amerykanskim, czym tam ludzie pielęgnują psy.Odzywka Dove rules :cool3:
[URL]http://spoiledmaltese.com/forum/[/URL] [quote name='joanna21']A co z pH? Przecież Ph skóry psa jest odmienne od ludzkiej skóry, stąd nawet najlepszy szampon przygotowany dla dzieci czy ludzi dorosłych nie jest odpowiedni do pielęgnacji psa. Nieodpowiedni szampon może spowodować podrażnienia skóry, wypadanie sierści, nadmierne łuszczenie się naskórka, łojotok, silny świąd czy reakcje alergiczne...[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nie chcę się ukłócić,ale nie używam ludzkich kosmetyków do pielęgnacji psa. Uważam,że berdzo dobre są kosmetyki all systems ( szczególnie spray ułatwiający rozczesywanie). Mimo iż nie są one najtańsze ( ale na krakvet.pl można je kupić taniej) to warte są swojej ceny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']No coś Ty :crazyeye: Ale mnie wystraszyłaś:p Mój wystawowy bolonczyk i adoptowana maltasia powinny byc od dawna łyse i chore.Zapewnię Cie, że jest wprost przeciwnie. Poczytaj sobie na skarbnicy wiedzy, forum amerykanskim, czym tam ludzie pielęgnują psy.Odzywka Dove rules :cool3:
[URL]http://spoiledmaltese.com/forum/[/URL][/QUOTE]

Jeszcze Garnier Fructis mi się w oczy rzucił :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...