Jump to content
Dogomania

MP - czy to dobry pomysł?


Agu.

Recommended Posts

Hej :) Sorrki, że zakładam nowy temat, ale nie wiedziałam, gdzie to umieścić. Od jakiegoś czasu interesuję się JH i chciałabym w końcu spróbować swoich sił w konkursie MP. Problem w tym, że u mnie ciężko jest z transportem i mogę jeździć tylko na najbliższe wystawy (mieszkam koło Torunia). Zastanawiałam się nad zgłoszeniem do Włocławka (11 września). Niestety zgłoszenia można wysyłać do poniedziałku :shake: A ja nie jestem zdecydowana, bo nie mam ani załatwionego psa, ani nawet podstaw praktycznych. Czy wobec tego warto próbować? Nie wiem, czy zdążę nauczyć się wszystkich figur no i poćwiczyć z psem w tak krótkim czasie. Co jeśli zgłoszę się z psem X, a później okaże się, że jednak nie będę miała możliwości go zaprezentować? Będę mogła zmienić psa? Mam duże wątpliwości co do Włocławka. Ale niestety następna wystawa, jaka wchodzi w grę to Walentynkowa w Bydgoszczy (dopiero w lutym 2011) :-( Z jednej strony fajnie, bo duuużo czasu na przygotowania, ale z drugiej strony chciałabym już zdobyć jakieś doświadczenie. Co radzicie?

Link to comment
Share on other sites

Hej :)

Ja na swój debiut zgłosiłam się w ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń, też się stresowałam, więc rozumiem...

Psa oczywiście, można zmienić na miejscu, przy odbieraniu numerka.
Co do figur - jest ich całkiem sporo rozrysowanych w necie, a rysunki są dość czytelne. Ja bym na Twoim miejscu się zgłosiła, zawsze się czegoś dowiesz :)

Jak coś to zapraszam na gg - 1377956

Link to comment
Share on other sites

Nie sprobojesz to sie nie nauczysz. Malo osob na swoim debiucie zajmowali od razu wysokie miejsca. Nawet ogladajac konkurs z boku jest inaczej niz bedac na ringu. Dochodzi stres, zamieszanie. Sprobojesz to zobaczysz jak to jest, bedziesz trenowac to, co zrobilas zle i kolejne starty beda juz "z gorki" :) Zycze powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :) Zdecydowałam jednak zaryzykować i wysłałam zgłoszenie! :) No cóż, co będzie to będzie. Udało się też załatwić psiaka na ostatnią chwilę.

[quote name='Kisses']Ja na swój debiut zgłosiłam się w ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń, też się stresowałam, więc rozumiem...[/QUOTE]
No to w moim przypadku jest tak samo :)

[quote name='Agasia']Malo osob na swoim debiucie zajmowali od razu wysokie miejsca. [/QUOTE]
Ja na żadne miejsce nie liczę, chodzi przede wszystkim o spróbowanie czegoś nowego i dobrą zabawę :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agu.']Roczną labradorkę - KAMIRĘ Alfa Matrix :) żałuję, że nie mogę wystąpić z moją suczką, ale ona nie ma żadnego doświadczenia wystawowego.[/QUOTE]
No, to powodzenia :)
Jakbyś chciała adres forum o jh to na Pw zapraszam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hej
Na początku chciałam startować w MP,ale przeszło mi,więc przeniosłam się na "zwykłe"wystawianie.Teraz kiedy jestem już oswojona z ringiem chciałabym spróbować sił w MP,ale nie wiem czy warto.Podstawowe figury znam,tylko szwankują mi równoległe:p.Interesuje mnie wystawa w Bydgoszczy,na której prawdopodobnie będę wystawiała swojego psiak.
Do MP mogłabym sobie wybrać yorka albo Berneńskiego psa pasterskiego.Nie ukrywam,że chciałabym pobiegać z chartem afgańskim ;)
Jak myślicie warto??
Najbardziej boję się zamiany psów.Czy są one częste??I czy sędzia zadaje pytania na temat wiedzy z danej rasy,z którą startujemy?

Link to comment
Share on other sites

Spróbować zawsze warto ;)
MP się na pewno różni od zwykłego wystawiania tym, że ma wiele ewolucji przy których należy pamiętać o zmianie ręki.

I tak, sędzia ma prawo i może zapytać o coś. O rasę, ilość zębów u psa, niekiedy o anatomię, do czego były używane i do czego obecnie przedstawiciele prezentowanej przez Ciebie rasy itp. ;)
A zamiany... To w sumie zależy od sędziego, są tacy, którzy zawsze zadają, są tacy, którzy raczej nie, a są tacy, że po prostu loteria - trafisz na synchron lub nie.

Link to comment
Share on other sites

A ja wam wszystkim strasznie zazdroszczę ;) bo niestety udało mi się przekonać rodziców do psa półtora roku temu jak skończyłam 19 lat. Zaczęłam jeździć na wystawy i jak odkryłam jako widz jaka to super sprawa MP to załamałam się gdy się okazało że jestem '' za stara '' na start w nim :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AdrenalinaxD']Zmiana ręki to nie problem.Gorzej jak już mówiłam z równoległymi akrobacjami:p
Mam pytanie.Czy lepszy jest duży pies czy raczej mały??[/QUOTE]

Z mojego doświadczenia lepsze są duże psy,
chociaż małe też są dobre...
Dla mnie pies powiniem być szybki :)
Lepiej się wystawia psa jak się biegnie a pies kłusuje.
Wygląda to efektowniej i zwraca się większą uwagę sędziego...
Ja mam bostony i ciężko idzie na MP ;<
Jeden z sędziów powiedział mi w Sopocie że bostony się nie nadają na tą konkurencję... (nie zgadzam się z tym akurat)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

:dog: A ja też mam niedługo debiutować ale nadal zastanawiam się, czy się nadaję... Nie mam jeszcze psa ale mam dużo czasu bo zapisy kończą się 24 sierpnia. Jednak strasznie się boję zamiany psów bo wydaje mi się, że nie będe umiała ułożyc psa innej rasy i boje się też pytań w stylu co to jest CAC itp, nigdzie nie mogę znaleźć wszystkich skrótów, może wy mi pomożecie? :flaming: Bardzo się boję debiutu ale jest to moje marzenie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='labcio_neo'] i boje się też pytań w stylu co to jest CAC itp, nigdzie nie mogę znaleźć wszystkich skrótów, może wy mi pomożecie? :flaming: Bardzo się boję debiutu ale jest to moje marzenie :roll:[/QUOTE]

zagraniczny CAC = polskie CWC - poczytaj regulamin wystaw psów, jest na stronie ZKwP, tam masz wszystkie skróty dot. wystaw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...