Jump to content
Dogomania

Jadłowstręt?


Guest medeline

Recommended Posts

Guest medeline

[FONT=Arial]Mój pies od tygodnia choruje, tzn. miał biegunkę i wymioty od nocy ze środy na czwartek. Był leczony u weterynarza, który nakazał głodówkę i pies ani nie jadł, ani nie pił do soboty wieczorem. Miał bardzo bardzo dużo zastrzyków, które wcale nie pomogły, a wręcz pogorszyły stan suczki. Zmieniłam weterynarza, który nie kazał się przejmować wymiotami, dwa razy dziennie dostawał glukozę i kroplówki. Znów było gorzej. Teraz jest inny weterynarz, wyprowadził pieska na prostą, ale on wciąż nie chce ani jeść, ani pić, pomimo zastrzyku, po którym wzrasta apetyt... Jak go do tego zachęcic? WPychanie mu jedzenia na siłę nie przynosi skutku, gdyż albo wypluwa, albo zaraz wymiotuje... Co powinnam zrobić, żeby zaczął jeść?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Sluchaj, zrob RTG jamy brzusznej. Zobaczysz, co tam jest.
Moja suka miala bardzo podobne objawy, okazalo sie, ze to jelita.

Zrob rowniez morfologie. Jesli weterynarz, u ktorego aktualnie leczysz psa, nie wykonal tej diagnostyki do tej pory, to zmien weta jeszcze raz. A w ogole mowil, ze skad sa te objawy? Jakas diagnoze przeciez musial postawic.

Link to comment
Share on other sites

czy byly robione badania krwi? w jakim stanie są nerki, wątroba? czy wykluczono obecność ciala obcego w przewodzie pokarmowym?
zauważylam że psy dlugo pamiętają że jedzenie czy picie kończylo się wymiotami i tak jakby boją sie jeść/pić
jeżeli wasz wet stwierdzi że mozna psa dokarmiać na silę, to trzeba to zacząć robić, jeśli oczywiście nie wywola to wymiotow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medeline'][FONT=Arial]Mój pies od tygodnia choruje, tzn. miał biegunkę i wymioty od nocy ze środy na czwartek. Był leczony u weterynarza, który nakazał głodówkę i pies ani nie jadł,[B] [SIZE=4]ani nie pił do soboty wieczorem[/SIZE].[/B] Miał bardzo bardzo dużo zastrzyków, które wcale nie pomogły, a wręcz pogorszyły stan suczki. Zmieniłam weterynarza, który nie kazał się przejmować wymiotami, dwa razy dziennie dostawał glukozę i kroplówki. Znów było gorzej. Teraz jest inny weterynarz, wyprowadził pieska na prostą, ale on wciąż nie chce ani jeść, ani pić, pomimo zastrzyku, po którym wzrasta apetyt... Jak go do tego zachęcic? WPychanie mu jedzenia na siłę nie przynosi skutku, gdyż albo wypluwa, albo zaraz wymiotuje... Co powinnam zrobić, żeby zaczął jeść?[/FONT][/quote]

Jak to nie pił????? Jak psu się robi głodówkę to nie je, ale MUSI pić!!!! Bo inaczej się wycieńczy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']Jak to nie pił????? Jak psu się robi głodówkę to nie je, ale MUSI pić!!!! Bo inaczej się wycieńczy...[/quote]

Nie musi.Po to dostaje kroplówki,żeby sie nie odwodnił.Mój pies nie jadł i nie pił 8 dni,natomiast był pompowany 2 razy dziennie.Woda do picia miała być niedostępna.

Link to comment
Share on other sites

Na co ten pies jest leczony ???
Jeśli nie je i może nie pije kilka dni musi być nawadniany( kroplówki ) i można podać w kroplówce koktajle aminokwasowe zanim całkiem opadnie z wszelkich sił.

Badania diagnostyczne migiem !!!
Badania krwi i USG jamy brzusznej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medeline'] Teraz jest inny weterynarz, [B]wyprowadził pieska na prostą[/B], ale on wciąż nie chce ani jeść, ani pić, pomimo zastrzyku, po którym wzrasta apetyt... Jak go do tego zachęcic? WPychanie mu jedzenia na siłę nie przynosi skutku, gdyż albo wypluwa, albo [B]zaraz wymiotuje[/B]...[/QUOTE]
Na czym polega wyprowadzenie pieska na prostą, skoro nie chce jeść, a jeśli już zje to zaraz wymiotuje? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...