Jump to content
Dogomania

Wystawy w Danii !!!


MARIO_AO1

Recommended Posts

witaj. Postaram sie pomóc choć sama do końca nie wiem. Ale patrząc na warunki przyznawania tych nominacji na Światówce wygląda to tak:
CAC jeden na płeć walczą o niego klasa otwarta,pośrednia i uwaga młodzież (?) - nie wiem czy sedzina sie nie pomyliła. Champion wychodzi walczyć o Caciba wtedy jest standard pośrednia, otwarta i champion. Kolejność prezentacji psów na ringu jest ciut inna niż w Polsce tj championy wychodzą pierwsze a potem już normalnie czyli młodzież , pośrednia i otwarta.
sa dwa caciby jeden dla psa jeden dla suki tak jak cac
mam Nadzieje ze pomogłam

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna wazna sprawa psy uzytowe (VII grupa cała nie wiem jak inne grupy gdzie jest uzytek) - CAC jest przyznawany psu z klasy uzytkowej jesli takiego psa nie ma nie przyznaje sie CAC-a. O CACIB uzytek wchodzi rownież:) no i taki drobiazd Duńczycy przyznaja w kazdym porownaniu 4 lokatu i do porownania wchodza po 4 psy z klasy pod warunkiem że miały ocenę doskonała. Tak więc na porownaniu o CAC i o CACIB w ringu jest dosc tloczno:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

[quote name='Cezus80']witaj. Postaram sie pomóc choć sama do końca nie wiem. Ale patrząc na warunki przyznawania tych nominacji na Światówce wygląda to tak:
CAC jeden na płeć walczą o niego klasa otwarta,pośrednia i uwaga młodzież (?) - nie wiem czy sedzina sie nie pomyliła. Champion wychodzi walczyć o Caciba wtedy jest standard pośrednia, otwarta i champion. Kolejność prezentacji psów na ringu jest ciut inna niż w Polsce tj championy wychodzą pierwsze a potem już normalnie czyli młodzież , pośrednia i otwarta.
sa dwa caciby jeden dla psa jeden dla suki tak jak cac
mam Nadzieje ze pomogłam[/QUOTE]

A w klasie championów CAC nie jest przyznawany???

Mam pytanie co do wystawy w danii
15 i 16 września 2012 w Vejen - czy jest ktos kto się wybiera na ta wystawę?
nie wiem czy dobrze rozumiem - nie mozna zaplacic za wystawe w euro? i czy ktos wie jaka jest cena? bo nie moge dojść;)

z gory dziękuje:)

Edited by -Aga-
Link to comment
Share on other sites

Nie chce mieszac moze poszukaj na stronce :) ale na światówce tak własnie było champion nie wyszedl o CAC;( myśle że czasem oni zakładają iz jak masz psa w klasie championów to juz nie potrzebujesz cac.... bo możesz miec już championa danego kraju .....ale nie wiem tak jak pisałm ;)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co ja wiem z ich Kennel Clubu to CAC jest przyznawany na każdą klasę a nie na płeć.
Dodatkowo za 1 CAC można zrobić Championat Danii jeżeli pies jest championem jakiegokolwiek kraju FCI. Championy nie dostają CACa dlatego chcąc zrobić 1 CACem championat pies musi być zgłoszony wyłącznie do klasy otwartej.
Ważne jest również to, że CAC nie musi być z międzynarodówki lecz może być z jakiejkolwiek "pipidówy" krajowej.

Te informacje dostałam w 2011 roku bezpośrednio od nich.


Ja też od dawna poluję na kogoś kto chciałby się wybrać do Danii na wystawę.

Link to comment
Share on other sites

O, to fajnie że jeden CAC na każdą klasę i to w dodatku zdobyty nawet na malutkiej krajówce :D
Ja bym się wybrała kiedyś do Danii, ale wypadałoby najpierw championat Polski skończyć, a do tego jeszcze tylko 3 wnioski nam brakuje, no i czas :diabloti:

Juta - dobrze mi się wydaje, że Wy z lubelskiego jesteście? Ja mieszkam pod Lublinem, więc może kiedyś można by zorganizować jakąś wspólną wycieczkę :) Ale mówię, my raczej dopiero od przyszłego roku będziemy wchodziły w grę ;)

Link to comment
Share on other sites

Pierdoły!
Jeden CAC na płeć, kolejność jak u nas, o CAC walczą te psy które zostały przez Sędziego wskazane do porównania i o CACIB tak samo, jedyne nowum jakie było zarejestrowane w "moim" ringu to takie, że młodzież może dostać CACIB, który i tak dopiero po ukończeniu 24 m-cy (wiek psa) ma jakiekolwiek inne niż prestiż znaczenie, oczywiście w Danii.
Pozdrawiam

Edited by Bundustar
Link to comment
Share on other sites

Nie chcę pisać nowego tematu, może więc dołączę się do tego :-)

Czy ja jakoś źle patrzę, czy na stronie Dansk Kennel Klubu są wymienione jedynie międzynarodówki? Bo na tej stronie widzę po kilka wystaw. O co chodzi? To faktycznie u nich jest tak niewiele wystaw, czy może ja źle szukam? :-D
Do Danii by sie człowiek sentymentalnie wybrał, ale żeby jakiś konret był..... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...