Jump to content
Dogomania

lamblioza?


kasia&jaga

Recommended Posts

Objawem lamblii u Deryla były stolce ze śluzem. To skłoniło mnie do zrobienia badań. Deryl leczony był Metronidazolem i udało się wytępić lamblie. Robiłam później badania wielokrotnie, przestrzegałam terminu dostarczenia materiału do badań w określonym czasie (do pół godziny) i więcej lamblii nie było.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dodaje do tematu Lamblia. Ostatnio dowiedziałam sie, że brak w kale cyst pasożytów nie zawsze jest objawem, ze ich wogóle nie ma. Nie leczona lamblia umiejscawia sie w wątrobie i stamtąd juz w kale cyst sie nie znajduje, a problem pozostaje.
We Wrocławiu jest laboratorium, w którym mozna zbadac tzw. przeciwciała p.ko lamblii, ktore to p.ciala bada sie w kale. Nie musi to byc kał świeży jak w przypadku badania na pasożyta bezposredniego, moze być mrożony. Jest toważna wiadomośc dla nie mieszkających na miejscu. Badanie kosztuje jakieś 50-60 zł, nie jest tanie, ale wyklucza lub potwierdza chorobę.
Oczywiście, jak są w kale cysty to badania takiego nie trzeba robić.
Robimy je jak w kale nic nie ma, a objawy lambliazy, jakies chudnięcie, brak apetytu, biegunki, sluz w stolcu itp., nadal wystepują.
Czy w innych miastach istnieja laboratoria, które tego typu badanie przeprowadzają, nie wiem, trzeba popytać. Pytac sie trzeba o badanie na obecnośc p.ciał kalowych, bo zwykłe badanie też robi sie metodą p.ciał anty lamblia, to moze być mylące. W pierwszym przypadku szukamy p.ciał w kale, a w drugi,. powszechnym, preciwciałami szukamy cyst.
Pozdrawiam borsaf i Regon

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='nomu']Ja zauważyłam w kupkach biała kaszke, więc zrobiliśmy badanie i wyszły właśnie lamblie. Jeszcze nie wiem co na to wet, ale objawów które wszyscy tu wymieniają nie znajduje u mojego psa.[/quote]

Lamblie to pierwotniaki i nie widać ich gołym okiem:evil_lol: . Biała kaszka może swiadczyć o tym, ze pies ma robaki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...