Jump to content
Dogomania

CRUFT'S 2011 i ŚWIATOWA WYSTAWA W PARYŻU


LadyDobermann

Recommended Posts

[quote name='panienkabubu']Ja mam pytanie z innej beczki.
Moja suka ma tylko tatuaż, nie chipowałam jej, bo tatuaż jest w pachwinie czytelny.
A teraz wchodzę na stronę Inspektoratu i czytam..
Tzn. mam ją zachipowac ?[/QUOTE]
Ale w broszurze o WDS Francja napisała:
"...Tous les chiens engages a l'exposition doivent etre identifies soit par tatouage, soit par transpondeur.".
Czyli albo - albo.
Podejrzewam, że info na stronach naszych organów wet. sa nieaktualne...

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']Ale w broszurze o WDS Francja napisała:
"...Tous les chiens engages a l'exposition doivent etre identifies soit par tatouage, soit par transpondeur.".
Czyli albo - albo.
Podejrzewam, że info na stronach naszych organów wet. sa nieaktualne...


pzdr.[/QUOTE]


Uffffffffffffffffffff :-) dzięki Asiaczku !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Ja mam pytanie z innej beczki.

Moja suka ma tylko tatuaż, nie chipowałam jej, bo tatuaż jest w pachwinie czytelny.


A teraz wchodzę na stronę Inspektoratu i czytam..



Tzn. mam ją zachipowac ?[/QUOTE]
Kasiu ja zaczipowałam;-) Teraz jest akcja bezpłatnego czipowania;-)

Od 2012 czip dla psów opuszczających kraj w celu wystawiania obowiązkowy;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zzabi']Doginka a możesz bliżej o tej akcji albo żeby offa nie robić to na pv, dzięki![/QUOTE]
No cóż, cały czerwiec w Warszawie przynajmniej była akcja darmowego chipowania psów;-)
Ja wyżej napisałam od lipca tego roku za granicę nie można wyjechać z psem niezaczipowanym:shake:

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE od lipca 2011 roku jedyną obowiązującą metodą znakowania psów, kotów i fretek będzie wprowadzenie mikroczipu.
Chipy muczą być zgodne z normą ISO 11784 i wykorzystujące technologię HDX lub FDX-B oraz możliwe do odczytania przez czytnik zgodny z normą ISO 11785.

Źródło: Główna Inspekcja Weterynaryjna

Link to comment
Share on other sites

Odpisali mi że nie mieli mojej opłaty za psa.
Ja opłaciłam obie wystawy w jednym przelewie.
Czy były może dwa konta i osobno płaciło się za Światową a osobno za Championat Francji? dwa różne konta czy to samo?
Bo już głupieje co jest nie tak.
W swoim przelewie napisałam że płace za obie wystawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajcka']Odpisali mi że nie mieli mojej opłaty za psa.
Ja opłaciłam obie wystawy w jednym przelewie.
Czy były może dwa konta i osobno płaciło się za Światową a osobno za Championat Francji? dwa różne konta czy to samo?
Bo już głupieje co jest nie tak.
W swoim przelewie napisałam że płace za obie wystawy.[/QUOTE]
Tak, za każdą wystawę była oddzielna opłata;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajcka']Odpisali mi że nie mieli mojej opłaty za psa.
Ja opłaciłam obie wystawy w jednym przelewie.
Czy były może dwa konta i osobno płaciło się za Światową a osobno za Championat Francji? dwa różne konta czy to samo?
Bo już głupieje co jest nie tak.
W swoim przelewie napisałam że płace za obie wystawy.[/QUOTE]
Numer konta byl ten sam, ale ja - nauczona smutnym doświadczeniem - zrobiłam 2 osobne przelewy. W Banku się dziwili, ale jak widać - była to metoda skuteczna, bo mam potwierdzenia na obie wystawy.
Równiez z doświadczenia wiem, że organizatorzy (księgowi?) NIE CZYTAJĄ zapisków w polu Uwagi na przelewach. I dlatego u Ciebie Ajcka skończyło się tak, jak piszesz. Według mnie, jak im udowodnisz czarno na bialym, to powinni przyjąc psiaka, ale.... łaska pańska na pstrym koniu jeździ... niestety...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Doginka piszesz że była oddzielna opłata- możesz sprawdziś numery kont, konta na które wysyłałaś te przelewy.
Asiaczek - mi też wydawało się że było jedno i już głupieje.
Ale nawet kwota by im się nie zgadzała....bo za obie wystawy jak wplaciłam za 1 psa to nijak się ma do ceny za jedną wystawe i jednego psa,wpłata moja jest większa.
W tytule napisałam że 1 pies za wystawe śwatową i championat francji.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia_i_Łukasz']Dziękuję Asiaczku i mam nadzieję, że spotkamy się w Paryżu! :loveu:[/QUOTE]
Mnie, niestety, nie będzie, ale będzie Zuzka z pręgusiem Ofikiem, mój Serek też będzie, Jumcia...
Ja, będę siedziała w domu, pilnowała pozostałych basków, obgryzała pazurki i czekała na wyniki. A to, co zostanie mi po obgryzaniu - to będę zaciskała za Polaków, za Ofika, Serka, Jumcię:)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi sie ,że sekretariat na WDS i championacie w Paryżu bedzie miał dużo pracy w wyjaśnianiu błędów i niejasności...
My będziemy bardzo wcześnie bo jedna osoba z jadących ze mną ma niewyjaśniony problem a kolejka może być długa.
Szkoda ,że nie odpowiadali na niektóre maile pisane nawet 3 tyg. temu teraz będzie im trudniej.
Ciekawe ile będzie errat w katalogu:)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...