Jump to content
Dogomania

3 miesięczny bernardyn zdycha, pomocy !!! potrzebne 210 zł deklaracji jednorazowych!


emilka1415

Recommended Posts

Ups. Wesoła dziewczynka.

Wolę, żebyśmy byli postrzegani jako banda postrzelonych, nazbyt podejrzliwych oszołomów (bez obrazy:)), niż, żeby taki smark wodził nas za nos.

Nie powiem, że nie współczuję ludziom, którzy w dobrej wierze zaufali. W sumie cała ta nasza działalność opiera się na zaufaniu innym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']po ponownej dłuzszej rozmowie z Kamila z TOZU
juz wiemy tak laska nie ma 17 lat tylko max 14-15 [/QUOTE]

o cholera..... alle trafilam z tym wiekiem :roll:

Weszlam dopiero teraz i na prawde swięcie wierzylam, ze dziewucha miala dobre intencje. Nie sadze dalej, zeby chciala co wyludzic. To ten wiek, ten czs proby zaistnienia przy kompeltym braku myslenia perspektywiczngo. Ten wiek klamstw, tylko po to by byc "kims".

Emilko gratuluje. I dziekuje za uslyszany- swoj wlasny- jęk zawodu.

Link to comment
Share on other sites

no to dziewczyna ma tupet, żerować na naszym zaufaniu, naiwności... na naszej wielkiej miłości do zwierzaków i ... ah, szkoda słów po prostu...

tak nas oszukać... Emilko, wstydź się!!!
mam nadzieję, że p. Kamila porozmawia z jej rodzicami i rodzice wyciągną konsekwencje w stosunku do niej.
Dziecko chyba sobie nie zdawało sprawy, jakie konsekwencje jej grożą za bezpodstawne wyłudzenie pieniędzy, wręcz naciąganie...

Link to comment
Share on other sites

[B]Sprawa jest taka że w tym przypadku TOZ ani Inspektorat TOZ Zielona Góra nie zostały zawiadomione o tym szczeniaku. [COLOR=Red]Pies nie był odbierany przez TOZ Zielona Góra a p. Kamila nie składała obietnic że zaopiekuje się szczeniakiem - po prostu nie mamy tego psa.[/COLOR]
Ponieważ osoba pisząca - rozpoczynająca ten wątek posłużyła się nazwą Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce aby w domniemaniu wyłudzić jakieś korzyści majątkowe - o sprawie w poniedziałek (16 bm) - zostanie zawiadomiona Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze. Czy osoba ta posiada odpowiedni wiek aby samemu odpowiadać za swoje postępowanie czy w tym wypadku odpowiedzialność spada na osoby wymienione w przepisach kk - ustali już Prokuratura w toku postępowania. W sprawie istnieje możliwość i zostanie za pewnie wykorzystana - złożenia pozwu tzw. cywilnego zgodnego z kc.

[/B][U][COLOR=Red]DO BIURA TOZ ZIELONA GÓRA MOŻNA SIĘ DODZWONIĆ [/COLOR]:) ALE:[/U]
- obecnie większość czasu spędzamy na interwencjach a nie w biurze
- można próbować na tel. kom 660 814 956 lub wysłać esa na ten numer
- można a nawet trzeba jeśli nikt nie odbiera telefonu - zostawić nagranie na automacie (koniecznie dane osoby zgłaszającej - gdyby była potrzeba dopytania etc.)
- jak sprawa nie jest na cito - wysłać mejla z opisem problemu - zgłoszenia
- można też zawiadomić Straż Miejską Zielona Góra gdzie działa czterech Inspektorów TOZ - jeśli sprawa dotyczy m.Zielona Góra

więcej na stronie:
[URL="http://www.toz.x.pl"]www.toz.x.pl[/URL]

Pozdrawiam :)
[IMG]http://img697.imageshack.us/img697/3334/43908850.jpg[/IMG]
Rafał Janek
Insp. wojewódzki TOZ

Link to comment
Share on other sites

ale ohy i ahy pod względem TOzu Zielona Góra powiem WAm wiecej i bardzo mili i konkretni przez fOn :multi:

o Straż Miejską też zachaczyłam jak szukałam inf o benku i o Kamili

pozdrowionka





to ja tak do was wydzwaniałam ....jak najęta !!!
ale los psa nie dawał mi spokoju

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dana']Moje przeczucia co do Emilki się sprawdziły,
niestety satysfakcji nie mam żadnej ... wolałabym się mylić....[/QUOTE]
Ja też wolałabym żebyś się myliła:(
Ale ja i tak nie przestanę wierzyć ludziom bo bez tego nic na dogo by się nie dało zrobić, ale to dobrze że są czujne cioteczki tutaj:)

Link to comment
Share on other sites

dziękujemy ślicznie za wyjaśnienia TOZu :)

mam nadzieję, że emilika na prawdę dostanie teraz prawdziwego "kopa" od zycia, nauczy ją to, że nie wolno sobie z ludzi robić żartów, a już na pewno naciągać ich na kase, wiedząc jak bardzo zalezy im na dobru zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

Czytam, czytam i taką mam refleksję - bynajmniej nie jestem hieną żądną sensacji, ale swoje 3 grosze wcisnąć chciałam.

Po pierwsze - nóż się w kieszeni otwiera a brzydkie słowa cisną na usta gdy sie widzi takie "akcje"; takie osoby psują wizerunek innym, tym prawdziwym, którzy chcieliby pomóc; nie będę oceniać tego dziecka, ani dociekać przyczyn jej postępowania, jestem jednak zdania, że za swoje czyny powinna ponieść konsekwencję, bo "wyłudzenie" podpada jak byk pod kodeks karny

Po drugie - nie ma się co zrażać do ewentualnej pomocy w przyszłości, wystarczy dokładnie wczytywać się w wypowiedzi danej osoby.
Ja mam taką zasadę, w ślepo pójdę za tymi których znam, po chwili zastanowienia za tymi o których słyszałam, ale po dokładnej analizie z tymi których nie znam.

Ta dziewczyna - Emilka albo i nie Emilka kilka razy na swoich watkach "gubiła się" w tym co pisze.
Nie wierzę w błyskawiczne adopcje, które były jej udziałem (np. wątek o dwóch szczeniakach: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/190094-Dwa-szczeniaki-pozostawione-na-pastwę-losu-szukam-DS[/URL]!!! )

W wątku o spanielku sama mocno się zapętliła:

[quote name='emilka1415']piesek przebywa w Zielonogórskim schronisku (woj. lubuskie!) [B][COLOR=red]mam dobrą wiadomość. mogę go wyciągnąć do jednej Pani na DT[/COLOR][/B], ale płatny, bo 10zł/doba ! potrzebne deklaracje, by uratować malca..a ja nie mam konta bankowego![/QUOTE]
później:
[quote name='emilka1415'] to nie ja jestem DT, tylko [COLOR=red][B]jakaś Pani się do schronu zgłosiła.[/B][/COLOR] [/QUOTE]

jeśli Pani sama się do schronu zgłosiła to na chusteczkę ta dziewczyna miała się tam plątać?

ale ten watek o Benku to już było apogeum!

[quote name='emilka1415'] Proszę dogomaniaków o pomoc !!
Mój sąsiad kupił sobie bernardyna, jego pies mieszka na drugim końu mojego miasta, bo uważał, że na osiedlu go nie postawi, bo za dużo dzieciaków. Ma około 3 miesięcy, wychudzony, wycieńczony, brak energii i sensu życia :placz: Jeżdżę do niego co drugi dzień na rowerze (45 minut drogi), ale teraz zaczęło się wszystko komplikować. Niedługo szkoła, a co z psem? [B][COLOR=red]W dodatku mama zakazała mi do niego jeździć, uzasadniając to jednym zdaniem: "Nie pakuj się w to bagno."[/COLOR][/B] Właściciel psa wyraźnie powiedział "Skoro jesteś zainteresowana jego losem to dam Ci go za 250 zł, jak nie to nie, jak Cię jeszcze raz tu zobaczę, to pójdę do Twojej matki!" Dookoła psa jest pełno much, nie ma schronienia! POMÓŻCIE !! do 21.08.2010r. mam dać prosto do ręki tego faceta 250 zł, napiszemy wtedy pismo ([COLOR=red][B]mama będzie świadkiem tego[/B][/COLOR] oraz moja koleżanka:roll:) że dałyśmy mu pieniądze, a on nam oddaje psa.
[B][COLOR=red]Mogę dać psu DT do czasu, kiedy nie spotka kogoś, kto go pokocha[/COLOR][/B].Nie mam konta bankowego, więc pieniążki musiałyby być wysłane Pocztą Polską. Proszę o deklaracje...:placz::placz::-( Nie dam sama rady[/QUOTE]

no halo!!! Mama nie chce aby ona sie ładowała w bagno ale sama będzie świadkiem i zgadza się na dt?! no przecież to sie kupy nie trzymało od początku!


[quote name='ANETTTA'] Kamila sama osobiscie te sprawe załatwi z Emilką \
te i nie tylko te[/QUOTE]

w sumie nic dziwnego, bo rzeczona Pani Kamila była przez nią przywoływana kilka razy w różnych sprawach, włącznie z tym, że TOZ nie chce się zająć sprawą psów!

[quote name='emilka1415'] U nas na osiedlu roi się od psów..począwszy od szczeniaków, skończywszy na seniorach. (1 szczeniak, 2 młode i 3 seniory) . Tylko ja i moja przyjaciółka kupujemy im karmę, zapewniamy ciepłe koce..psy żyją na dworze, są dzikie, tylko do nas podchodzą. [B]Schronisko odmawia współpracy, TOZ zresztą też [/B]:-([/QUOTE]

to z wątku o dwóch szczeniakach.

W tym wątku podany jest numer telefonu,
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/188121-Murzyn-znaleziony-przybłęda-ze-wsi!-SZKLARKA-RADNICKA[/URL]

to jej? czy to też przekręt?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[B]Sprawa zostanie BEZWZGLĘDNIE przekazana do Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze w ciągu najbliższych dni razem z innymi zaległymi sprawami.
[/B]
W mojej ocenie doszło w tym przypadku do próby wyłudzenia środków finansowych na rzekome leczenie zwierzęcia. Osoba - autorka powyższych wpisów jest osobą nie pełnoletnią jednak w takim przypadku odpowiedzialność karna spada na rodziców lub opiekunów prawnych.

Link to comment
Share on other sites

12.11.2010 r.

KITOZ O/Zielona Góra zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze o domniemaniu popełnienia przestępstwa przez osobę o nicku "emilka1415" - czyli próbie wyłudzenia korzyści majątkowych przeznaczonych rzekomo na opiekę nad psem, który został odebrany przez Inspektorów TOZ Zielona Góra.

Jeśli przeprowadzone przez Policję czynności wykażą iż treść złożonego zawiadomienia była zasadna - sprawa za pewnie trafi do Sądu.

Link to comment
Share on other sites

no i jak tam sprawa? Jak sobie pomyśle że ta "emilka" jest w moim wieku (ja mam 14 lat) to mi sie po prostu wierzyć nie chce ;/

Ładnie to zaplanowała ;// . Mam nadzieje że poniesie odpowiednie konsekwencje.
A w ogóle to wiadomo na 100% kim ona jest???

Pozdrowienia dla całego TOZu
i Dogomaniaków, którzy zajęli się tą sprawą!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...