Jump to content
Dogomania

Kreon


Atenka

Recommended Posts

Mam proste pytanko czy Kreon można wysypywać z kapsułki i posypać karmę??
Nie spowoduje to podrażnienie przełyku??
Czy enzymy zadziałają tak jak mają czy mogą zostać wcześniej strawione?
Mamy podejrzenie, że suczka jest uczulona na kapsułkę (tworzywo z jakiej jest wykonana).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atenka']
A czy słyszał ktoś o zamienniku Kreonu [B]neopankreatynie[/B]?
Czy jest dużo gorsza jakościowo od Kreonu?[/quote]

Ja slyszalam, że jest tabletką wielokrotnego użytku. :evil_lol: Czyli w ogóle nie jest trawiona. Ale spróbuj, może u Twojego psa się sprawdzi.

Link to comment
Share on other sites

Neo-Pankreatyna jest dobrym polskim lekiem.Tabletki wyglądające na wielorazowe są tabletkami o konstrukcji szkieletowej.Substancja czynna jest zawarta w przestrzeniach międzyszkieletowych i uwalnia się w docelowym miejscu.Poza organizm wydalony jest bezużyteczny już szkielet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='al-ka']Tabletki wyglądające na wielorazowe są tabletkami o konstrukcji szkieletowej.Substancja czynna jest zawarta w przestrzeniach międzyszkieletowych i uwalnia się w docelowym miejscu.Poza organizm wydalony jest bezużyteczny już szkielet.[/quote]

Dziękuję za wyjaśnienie. :razz:

[quote name='Atenka']przy okazji tabletki są dużo tańsze.[/quote]

To fakt, Kreon jest drogi. Mój pies na szczęście zażywal dawkę 25000, więc lek przepisywal mi ludzki lekarz. Placilam 10 pln za 50 kapsulek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']
To fakt, Kreon jest drogi. Mój pies na szczęście zażywal dawkę 25000, więc lek przepisywal mi ludzki lekarz. Placilam 10 pln za 50 kapsulek.[/quote]

I tym sposobem Ty zaoszczędziłaś, ale do leczenie Twojego psa dopłaciliśmy my wszyscy - podatnicy... z publicznych pieniędzy. Jak ktoś chce być "przebiegły" to powinien ubezpieczyć psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']I tym sposobem Ty zaoszczędziłaś, [/quote]

Śmieszna ta oszczędność. Co roku placę kilkadziesiąt tysięcy zlotych podatku, w tym nie malo na NFZ. :mad:

[quote name='Cathedral']ale do leczenie Twojego psa dopłaciliśmy my wszyscy - podatnicy... z publicznych pieniędzy. [/quote]

Rozumiem, że wolisz, aby Twoje podatki przejadali politycy. ;)

[quote name='Cathedral']Jak ktoś chce być "przebiegły" to powinien ubezpieczyć psa.[/quote]

Chętnie bym to zrobila, ale póki co nie ma sensownych polis dla psów. Placi się dużo, w zamian nie wiele zyskując i nie można na ubezpieczenie leczyć chorób przewleklych, tylko nagle wypadki typu zlamana lapa. :shake:

Żebyś się już tak bardzo nie zlościla, to dodam, że pies byl leczony nie dlugo, jakieś 3 miesiące. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Płacimy wszyscy - korzystamy różnie. To nie powód żeby działać jak Robin Hooda "ukraść bogatym, a zabrać... SOBIE".
Jeśli oszczędność jest "śmieszna", to po co wykupywałaś lek ze zniżką?
Wolałabym, aby moich pieniędzy nie przejadali politycy. Wolałabym również, aby nie wykorzystywali ich inni obywatele w celu leczenia swoich zwierząt.

Ja się nie złoszczę. Bynajmniej. Ale jeśli już przekombinowałaś z receptą - trzeba było zachować to dla siebie.

Neo-Pankreatinum - można spokojnie kupić bez recepty, w cenie ok. 9 zł za 30 tabl. Kreon jest rzeczywiście droższy - 67,28 za 50 szt tego silniejszego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...