Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

dzięki za odp.tak,czytałam że rzewień lekarski w dużej dawce ma działanie przeczyszczajace-ale wiadomo,każdy gatunek ma inna tolerancje na lek.ale skoro piszesz że podawałas i efekt miałas taki jak u ludzi to pewnie taka dawka wystarczy żeby i na psa zadziałac przeczyszczajaco.to nie ma tematu.
saraj pogadaj z wetem -może mógłby zamienić na inne leki ,tańsze.nie koniecznie chyba musi byc ten rubenal".mój "wet twierdzi że ten rzewień jest o kant "d...."potłuc,że to tylko nabijanie klientów w butelkę...
w zalezności co podajesz podskórnie i jaką ilośc-to dośc szybko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saraj84']Mieszkam pod lodzia jesli chodzi o doktor Neske nie mam jak za bardzo zawiezc do niej psa jest bardzo zestresowany podczas jazdy caly sie trzesie! Dzieki za rady teraz po tygodniu kroplowek dozylnych wet zlecil podskorne mam je sama podawac az mi slabo jak pomysle ile taka kroplowka schodzi?? Jestem taka skolowana po podliczeniu kosztow: kroplowek lekow renala miesieczny koszt leczenia wynosi ok 2tys. i to nie jednorazowo!ja zarabiam 1800szok!Co robic....[/QUOTE]
Dziewczyno,dasz radę. kroplówka podskórna schodzi szybciej niż dożylna,dla mojego 40 kg briarda to była max 45 min /0,5 litra.
A ille waży Twój piesek?
Nie podliczaj na razie kosztów,spróbój się skontaktować z dr Neską
Jakoś tak w nią wierzę......

Link to comment
Share on other sites

Również mam wątpliwości co do tego Rubenala. Wyczytałam własnie, że ma dużo fosforu (co na pewno nie pomaga), więc przy podawaniu należy monitorować poziom tego pierwiastka we krwi. Inne źródło podaje, że ten lek wycofano w Stanach. Na Twoim miejscu [B]saraj84[/B] zamiast pakować kasę w Rubenal, skontaktowałabym się z dr Neską - z tego co pamiętam możliwe są konsultacje online.

Link to comment
Share on other sites

Dzwonilam pani w recepcji mowi ze tylko z psem jest mozliwa wizyta a na meile doktor nie odpisuje moze moj wet moglby sie skontaktowac ale jak mu to powiedziec pomysli ze mu nie ufam a bardxo interesuje sie psiakiem do wawy bedzie ciezko z nim jechac wazy 27 kilo ja mam malutki samochod myslicie ze wet by mogl sie skonsultowac??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saraj84']Dzwonilam pani w recepcji mowi ze tylko z psem jest mozliwa wizyta a na meile doktor nie odpisuje moze moj wet moglby sie skontaktowac ale jak mu to powiedziec pomysli ze mu nie ufam a bardxo interesuje sie psiakiem do wawy bedzie ciezko z nim jechac wazy 27 kilo ja mam malutki samochod myslicie ze wet by mogl sie skonsultowac??[/QUOTE]

Gdybym była Tobą,to powiedziałabym wetowi że chcesz leczyć psa u najlepszej w polsce specjalistki .Normalny wet wie że nie ma takiej wiedzy jak dr Neska,więc dlaczego ma się obrazić?
Pamiętaj ,że walczysz ,o życie ukochanego psa i nie jest ważne ,czy pan wet będzie obrażony ,czy nie.
Jak psina ma chorobę lokomocyjną,to może imbir ,albo sedalin pomoże..

Link to comment
Share on other sites

[B]saraj84[/B]- mój wet pierwszy skontaktował mnie z dr Neską, także jeżeli Twój jest normalny to na pewno nie będzie to dla niego problemem.
Pisałam, że ostatnio kuowałam puszki Renal w zooarcie po 10,50, najbardziej opłaca się kupić pakiet Animonda Integra Protect Nieren 6 puszek po 600g 39,80 dostępne w zooplus.
Jestem z Łodzi do dr Neski będę jechała pod koniec miesiąca, jeżeli będziesz zainteresowana to chętnie pomogę. Wszelkie konsultacje on-line są płatne, jeżeli chcesz jechać jak najszybciej, a jest to wskazane, to po prostu nie słuchaj paniusi w recepcji, umów się na wizytę, weż ze sobą wszystkie badania (morfologia, kreatynina, mocznik, fosfor, potas, badanie moczu + kreatynina w moczu) i po prostu jedż nie oglądając się na nic, ale oczywiście zdecydowanie najlepiej przyjechać z psem.

Od początku leczę Tosię u dr Neski i tylko dzięki niej cieszy się ona życiem, ale jednym z zaleceń jest całkowity zakaz podawania mięsa i produktów białkowych.

Link to comment
Share on other sites

Dzis moj piesior z wieczora slabszy dostal kroplowke podskornie zjadl tylko puszke renala i troche suchej karmy ale musialam reke ubrudzic w sosie z zeberek zeby ruszyl. mam nadzieje ze mu nie zaszkodzilo w sr pogadam z wetem na temat dr Neski. Dziekuje Wam dziewczyny!

Link to comment
Share on other sites

Kloce sie z mezem bo on twierdzo ze warto zaufac naszemu wetowi....chetnie zaplace i skonsultuje sie online chocby jutro ale nie wiem jak w recepcji nie chca mi pomoc moze Ty Grzalka wiesz?? Bardzo prosze.....maz twierdzi ze skoro krea i mocznik spadaja to wet leczy dobrze ale leo wieczorem bardzo slabiutki:(

Link to comment
Share on other sites

saraj84 - pogadaj z wetem i zamiast rubenalu daj ipakitine -koszt miesieczny to ok 50zl (przy 40kg mojego psa)-tyle, ze ipakitine to proszek, rownie niesmaczny... ogolnie leki staraj sie kupowac na allegro albo w aptekach internetowych -duza oszczednosc
...co do podrozy do Warszawy, to ja bym sie nie zastanawiala - pies w malym autku tez sie zmiesci (ja mojego jak byla potrzeba to wiozlam seatem ibiza 2x drzwiowa), a to ze sie boi, to trudno - nic mu nie bedzie. Dr Neska, po wizycie u niej juz odpowiada na maile i wysylajac jej pozniej wyniki badan na powinna prowadzic twojego pieska (mojego prowadzila)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bitorex']saraj84 - pogadaj z wetem i zamiast rubenalu daj ipakitine -koszt miesieczny to ok 50zl (przy 40kg mojego psa)-tyle, ze ipakitine to proszek, rownie niesmaczny... ogolnie leki staraj sie kupowac na allegro albo w aptekach internetowych -duza oszczednosc
...co do podrozy do Warszawy, to ja bym sie nie zastanawiala - pies w malym autku tez sie zmiesci (ja mojego jak byla potrzeba to wiozlam seatem ibiza 2x drzwiowa), a to ze sie boi, to trudno - nic mu nie bedzie. Dr Neska, po wizycie u niej juz odpowiada na maile i wysylajac jej pozniej wyniki badan na powinna prowadzic twojego pieska (mojego prowadzila)[/QUOTE]
I co wyleczyla Twojego psiaka??

Link to comment
Share on other sites

Najblizsze wizyty pod koniec miesiaca:0 moze moj wet szybciej sie skontaktuje. Co do jazdy autem nie mam pojecia jak go przewiezc on podczas jazdy wlazi mi na kolana bo sie boi czyms go przypiac?? On sie ledwo miesci na tylna kanape nie ma mozliwosci zeby ktos z nim z tylu siedzial przejechanie z nim 3 km do weta to koszmar moze pojade sama z wynikami

Link to comment
Share on other sites

Ipakitine podaje się tylko wtedy, kiedy poziom fosforu jest powyżej normy - dobrze myślę?
Jeśli tak, to trzeba najpierw zrobić jonogram.

Ipakitine to nie jest zamiennik Rubenalu.

[B]saraj84[/B] a w klatce lub transporterze? tylko pytanie, czy taka klatka zmieści się do małego samochodu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grzalka']jednym z zaleceń jest całkowity zakaz podawania mięsa i produktów białkowych.[/QUOTE]

Co raz częściej spotykam się z opinią, że obowiązek przestrzegania zasady ograniczania białka w pożywieniu przy chorych nerkach to mit. W sieci można znaleźć sporo artykułów i badań na ten temat (źródła anglojęzyczne, w polskim internecie trudno cokolwiek znaleźć).

Jakie argumenty za ograniczaniem białka podają Wasi weterynarze i czy ktoś z Was rozmawiał z nimi szerzej na ten temat?

***
Doczytałam właśnie, że ograniczanie białka ma sens przy mocznicy. Pozostaje pytanie, czy pies nie zatruty mocznikiem powinien mieć to białko ograniczane czy nie.

Edited by Maghda
Link to comment
Share on other sites

Nie, ja leczę w Krakowie. Ale mój pies jest w bardzo wczesnej fazie choroby, wyniki badań ma w normie i ogólnie jest w dobrym stanie (mimo, że na usg nerki bardzo zniszczone, to jeszcze w miarę funkcjonują) - jedyne co robię, to stosuję dietę o obniżonej zawartości fosforu i badam krew co 3 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saraj84']Tak bym chciala wczesniej do niej pojechac.....dwa tyg to jednak dlugo[/QUOTE]
Ja bym pisała maile nawet codziennie z pytaniem czy nie da się przyjechać wcześniej.Może jakis pies wypadnie z kolejki,albo coś sie wydarzy ,że mogłabyś przyjechać wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...