Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Gdyby ktoś był zainteresowany ,to w naszym lokalnym dzienniku pojawiła się wiadomość ,że w kieleckiej całodobowej lecznicy ,,Cztery łapy" pojawiła się sztuczna nerka .Jednak korzystać z niej mogą tylko psy powyżej 15 kg,dializy są stosowane,gdy są szanse,że nerki podejmą pracę,nie stosuje sięjak u ludzi cyklicznych dializ,a koszt zabiegu nie jest niski - zależy od stanu psa,ale jest to ok.1000 zł

Edited by Diuna B.
literówka
Link to comment
Share on other sites

wracam po przerwie:roll:nie pisałam bo mnie ta nieszczęsna pnn tak zdołowała że nie chciałam i innych dołować jeszcze bardziej:look3:
u nas tak sobie,malutka moja po 2seriach kroplówek dożylnych od 2ni jest na podskórnych,fizycznie ok ale od 2dni grymasiła z jedzeniem a dzisiaj postanowiła że wogóle nic rano nie zje,z trudem coś w nią wmusiłam,przemycając azodyl i ipaktine,potem zjadła dość dużo chrupek renala kociego,psiego już wogóle jej nie daje bo szkoda żeby resztę zębów połamała,w ostatnim tygodniu nawet ładnie jadła puszki Hills renal a teraz nawet na nie nie ma ochoty,zamówiłam tacki animonda dla nerkowców może się skusi,szybko smaki jej się zmieniają chrupki moczone jadła teraz nawet mowy nie ma.
przed 8dniami znowu miała mocznik 138 i kreatyniny 3.2,teraz nie wiem,nie chcę jej niepotrzebnie kłuć bo to i tak niczego nie zmieni nie może być wiecznie na dożylnych kroplówkach,teraz dostaje 2razy dziennie podskórnie,enarenal na nadciśnienie,antybiotyk-odkąd je bierze od3dni pojawiły się problemy z jedzeniem
generalnie jest do d........

Link to comment
Share on other sites

Nie martw się, powinno się poprawić, Tosia co jakiś czas ma małe kryzysy, widać to od razu bo zaczyna grymasić z jedzeniem. Co drugi dzień dajemy podskórnie kroplówkę i oczywiście oprócz serii leków również Aranesp dwa razy w m-cu. Napisz proszę jaki antybiotyk dostajesz i w jakim celu, ja podaję tylko w wyjątkowych wypadkach, jak przypałęta się jakaś infekcja dróg moczowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agatkowa']wracam po przerwie:roll:nie pisałam bo mnie ta nieszczęsna pnn tak zdołowała że nie chciałam i innych dołować jeszcze bardziej:look3:
u nas tak sobie,malutka moja po 2seriach kroplówek dożylnych od 2ni jest na podskórnych,fizycznie ok ale od 2dni grymasiła z jedzeniem a dzisiaj postanowiła że wogóle nic rano nie zje,z trudem coś w nią wmusiłam,przemycając azodyl i ipaktine,potem zjadła dość dużo chrupek renala kociego,psiego już wogóle jej nie daje bo szkoda żeby resztę zębów połamała,w ostatnim tygodniu nawet ładnie jadła puszki Hills renal a teraz nawet na nie nie ma ochoty,zamówiłam tacki animonda dla nerkowców może się skusi,szybko smaki jej się zmieniają chrupki moczone jadła teraz nawet mowy nie ma.
przed 8dniami znowu miała mocznik 138 i kreatyniny 3.2,teraz nie wiem,nie chcę jej niepotrzebnie kłuć bo to i tak niczego nie zmieni nie może być wiecznie na dożylnych kroplówkach,teraz dostaje 2razy dziennie podskórnie,enarenal na nadciśnienie,antybiotyk-odkąd je bierze od3dni pojawiły się problemy z jedzeniem
generalnie jest do d........[/QUOTE]
agatkowa - a jak wyniki krwi? - bo to jest bardzo ważne przy nerkach

Link to comment
Share on other sites

Diuna-ostatnia krew ok była,to przed kroplowkami ostatnimi,czyli w zeszły poniedziałek
Grzalka-dostaje Betamox bo miała gorączkę 39,5skąd się przypałętała nie wiem,mocz badany kilka dni temu był ok tylko ciężar właść.1,009
dzięki za dobre słowo bo już wariuję:roll:

Link to comment
Share on other sites

gryf80-jutro ma mieć krew badaną to i o rozmaz poproszę,w sumie to dzisiaj miałyśmy krew badać ale rano zjadła sporo drożdżówki oczywiście bez nadzienia ale ze smakiem to nie miałam serca jej odmówić jedzonka:roll:
ogólnie jest słabiutka ale nie zatacza się,nawet dzisiaj je z ręki z niechęcią lekką ale je,wybrane produkty tzn.drożdżówka z rana potem chrupki kocie renal i odkryłyśmy kocią karmę w puszkach kd Hilsa,taki mięciutki pachnący pasztecik,psich puszek nie znosi ni
ma tylko obrożę na kleszcze zakładaną na dzień,bo przed chorobą kilka razy w roku miała kropelki na kark ale teraz boję się czy jej na nerki nie zaszkodzą....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='agatkowa']Diuna-ostatnia krew ok była,to przed kroplowkami ostatnimi,czyli w zeszły poniedziałek
Grzalka-dostaje Betamox bo miała gorączkę 39,5skąd się przypałętała nie wiem,mocz badany kilka dni temu był ok tylko ciężar właść.1,009
dzięki za dobre słowo bo już wariuję:roll:[/QUOTE]

Koniecznie zrób te badania na babesziozę - moze sie okazac ze to wcale nie pnn! ...mój wet jako perwsze robił to badanie, aby znalezc cos innego niz nerki...niestety wyrok brzmi PNN :/

Link to comment
Share on other sites

Witam w poniedzialek u mojego pieska zdjagnozowano pnn jest to dwuletni mieszaniec typu owczarek niemiecki...badania straszne mocznik powyzej 180 krea 8 oraz duzo białka w moczu. usg nerki obrzekniete....wet rozkłada rece mowi ze jesli kolejne wyniki beda gorsze trzeba p[sa uspic.....(pies po dwulkrotnej babeszjozie) jestem zrospaczona kocham go strasznie i nie wiem co mam robic doktor neska nie udziela meilowych porad a na wizyte trzeba czekac tygodniami.....piesek od pn na kroplowkach i lekach dostaje tylko renal do jedzenia jest ospaly ale na spacerku wyglada jak zdrowy szczeka na inne psy macha ogonem apetyt ma mniejszy ale je....widac ze jest słabiutki ale na litosc to nie jest umierajacy pies!!!!!Od tygodnia rysze jak bobr nie spie nie jem, wzielam urop w pracy by codzien zawozic go na kroplowki zastanawiam sie co moge dla niego zrobic jak mu pomoc....wiem ze macie doswiadczenie błagam o rady!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tak sama. Raczej nagle, od tygodnia miał obrzęk nóg, lekarz niestety nie ogarnał :/ Badania wczoraj zrobione :/ Prącie tez spuchnięte tak że nie da się go zcewnikować :/
może rzeczywiście to jakas infecja/babeszjoza, ale nikt z lekarzy mi nie jest w stanie nic doradzic poza kiwaniem głową i propozycją uspienia :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saraj84']Witam w poniedzialek u mojego pieska zdjagnozowano pnn jest to dwuletni mieszaniec typu owczarek niemiecki...badania straszne mocznik powyzej 180 krea 8 oraz duzo białka w moczu. usg nerki obrzekniete....wet rozkłada rece mowi ze jesli kolejne wyniki beda gorsze trzeba p[sa uspic.....(pies po dwulkrotnej babeszjozie) jestem zrospaczona kocham go strasznie i nie wiem co mam robic doktor neska nie udziela meilowych porad a na wizyte trzeba czekac tygodniami.....piesek od pn na kroplowkach i lekach dostaje tylko renal do jedzenia jest ospaly ale na spacerku wyglada jak zdrowy szczeka na inne psy macha ogonem apetyt ma mniejszy ale je....widac ze jest słabiutki ale na litosc to nie jest umierajacy pies!!!!!Od tygodnia rysze jak bobr nie spie nie jem, wzielam urop w pracy by codzien zawozic go na kroplowki zastanawiam sie co moge dla niego zrobic jak mu pomoc....wiem ze macie doswiadczenie błagam o rady!!!!![/QUOTE]
kroplówki,leki i cierpliwośc.po tygodniu intensywnego leczenia zbadaj znów kreatyninę

Link to comment
Share on other sites

[B]saraj84[/B] - Dr Neska jest na konferencji, wraca w niedzielę, jak powiesz tej Pani na recepcji, że sytuacja jest wyjątkowa na pewno znajdzie się czas na wizytę. I tak jak radzi [B]gryf80[/B] kroplówki, leki i cierpliwość. W styczniu w trakcie dużego kryzysu udało nam się zbić kroplówkami dożylnymi kreatyninę z prawie 12 na 4,9.

U nas nic nowego jemy, bawimy się, morfologia nieco lepsza, ale mocznik pow.200 i nie mogę go zbić od kilku tygodni.

Uwaga są już kleszcze, Tosia jako blondynka zaliczyła dzisiaj aż pięć, w poniedziałek wyprawa po obróżkę.

Link to comment
Share on other sites

Jestem nowa , dzień dobry :) jesli moge wtrącę się w temat .
W PNN i w takim stanie jakim masz psa należy oprócz Ipakityne "płukac "psa DOŻYLNIE , po kazdej kroplówce kienieczny jest FUROSEMID tez dożylnie inaczej go "zalejecie " stąd ma też obrzęki (choć nie tylko z tego powodu ) .PNN może byc sprawą tez wtórną tzn moze wystapić z niewydolności serca , czy ktoś badał , diagnozował ukł krążenia ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vetches']Marta musisz jak najszybciej znaleźć lekarza który da radę pomóc Twojemu psu. Im wcześniej tym lepiej dla niego. Może napisz skąd jesteś, ktoś stąd Ci doradzi gdzie się najlepiej udać.[/QUOTE]

miał badanie krwi z rozmazem, parametry krwi - wszystko w normie, tylko "nerkowe" parametry totalnie za wysokie.
Przyszła Pani weterynarz, udało sie zacewnikować i podłączyc kroplowke, walczymy.
Ale kroplowka z NaCl... ktoś powiedział, żeby tego unikać... dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...