Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

3 godziny temu, bou napisał:

Biedny Gucio...niewydolność (nie niedoczynność) nerek IV stopnia to bardzo groźna choroba w ostatnim jej stadium...Oby Gucio jak najlepiej wykorzystał swój czas,nie cierpiał i nie męczył się.Na pewno zostałaś poinformowana,że stan Gucia jest bardzo ciężki,a jego choroba zagraża życiu,prawda? Napisz,czy Gucio zaczął jeść,czy przeszły mu wspomniane przez Ciebie w poście z kwietnia drgawki?

Jak on się miewa? b.dzielnie o niego walczysz...

Tak niewydolność pomyliłam się. Nie dostałam dosłownie takiej informacji, że jest bardzo źle mam wrażenie, że weterynarze są bardzo powściągliwi w takich diagnozach. Pytałam czy jest szansa, że wyjdzie z tego i uzyskałam pozytywną odpowiedz. Na korytarzu był piesek jamnik szorstkowłosy wyglądał jak zdrowy piesek. Lekarka powiedziała, że był w podobym stanie miał takie same złe wyniki krwi jak Gucio (360 mocznik, kreatynina 5,8, fosfor 21,3). Po tygodniu tej kuracji jest 280 mocznika we krwi, kreatynina 7,4, fosfor 14.  Także parametry spadają ale jego samopoczucie nie jest dobre. Jeśli chodzi o drgawki dalej je ma podobno to z powodu nadcisnienia.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Pani Gucia napisał:

Pytałam czy jest szansa, że wyjdzie z tego i uzyskałam pozytywną odpowiedz.

Drgawki mogą być spowodowane również zatruciem mocznikiem..no,ale poczekajmy,mam nadzieję,że wet opiera sie na konkretach

w optymistycznych wizjach dotyczących chorób Gucia...

Zdrowia dla Gucia,powodzenia!.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, uxmal napisał:

Ok. Teraz rozumiem. Renagel taki wspólny zakup organizują ludzie z forum miau.pl. 

https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=36&t=153067&sid=ed7fd39b7c7333985ff3528dd867fc19&start=1575

Ale bez zaleceń weterynarza co do dawkowania nie podawaj Guciowi.

Trzymam za Was kciuki.

 

Tak dziękuję już tam jestem zapisana na następny wspólny zakup ;) On bierze pół tabletki  2x dziennie do odwołania.

Dziękuję Bou,  mam nadzieje, że będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, bou napisał:

Jak tam się miewa Gucio?Napisz.

Cześć ;)

Jest lepiej ale nie chce zapeszyć, jutro jadę na badanie krwi z nim. Po 2 tyg intensywnej kuracji widać poprawę, jego samopoczucie jest lepsze, drgawki już sporadycznie sie pojawiają (przez ostatnie 2 dni widzialam tylko 1 raz). Jest problem jeszcze z jedzeniem, sam ciężko zeby coś zjadł. Dalej do szprycuje zblendowanym jedzeniem. Reaguje tylko na kiełbaskę. Jak czuje to po całym domu potrafi chodzić i szukać gdzie to tak pachnie ;) Ale dobrze, bo jeszcze 2 tyg temu nawet nie wstawał sam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2020 o 23:14, bou napisał:

No to napisz jak będą wyniki,ok? Trzymaj się Guciu! 

Cześć dzisiaj dostałam wyniki miał morfologie, profil nerkowy i test stymulcji ACTH.

Fosfor - 11,6; Kreatynina - 6,38; mocznik - 268. Troche spadło ale liczyłam na więcej.

Nie podoba mi sie  HGB (hemoglobina) 84, a norma jest od 150 i HCT (hematokryt) 0,243 a norma od 0,440. Inne wyniki względnie dobre.

Kortyzol 5,18, po stymulacji 4,17 .

Wysłałam wyniki do Pani doktor z Warszawy, która sie nim zajmuje zobaczymy co mi powie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Pani Gucia napisał:

Wysłałam wyniki do Pani doktor z Warszawy, która sie nim zajmuje zobaczymy co mi powie.

No i bardzo dobrze zrobiłaś...wyniki dla mnie są nieczytelne,bo nie podałaś jednostek,a laboratoria mają różne.Np. mocznik  2,5-6,7 mmol/l,a  (15-40 w mg/dl),podobnie z hemoglobiną  (w g/dl ma normę 12.0-18.0) i hematokrytem.

Niemniej jednak zarówno hemoglobina jak i hematokryt jest za niski,(podajesz widełki),ale tragedii nie ma...niedokrwistość można wyrównywać.

Napisz,co wetka z W-wy zaproponuje.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bou napisał:

No i bardzo dobrze zrobiłaś...wyniki dla mnie są nieczytelne,bo nie podałaś jednostek,a laboratoria mają różne.Np. mocznik  2,5-6,7 mmol/l,a  (15-40 w mg/dl),podobnie z hemoglobiną  (w g/dl ma normę 12.0-18.0) i hematokrytem.

RBC- 3,38 T/l ; HGB - 84 g/l ; HCT - 0,243 l/l ; fosfor 11,61 mg/dl ; kreatynina 6,38 mg/dl ; mocznik  268,47 mg/dl

Podałam z jednostkami wyniki, które ma najgorsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jednym z zaleceń było odstawienie kroplówki dożylnej także ma tylko podskórnie, również przez trudości z kupieniem Renagelu nie brał przez tydzień i trosze sie pogorszyło. Tragedii nie ma, ale nie chce jeść sam tabletek z kiełbaską, także cieżka sprawa z podawaniem takiej ilości leków. Dobrze że mam home office i mogę mu pośwęcić tyle czasu. Na niedokrwistość ma aranesp pół ampułkostrzykawki co 7 dni. Tak to wszytsko bierze dalej to samo

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Pani Gucia napisał:

Niestety przegrałam tą walkę. 3 dni temu nastąpiło duże zaostrzenie chudł i słabł w oczach. Wczoraj odszedł :( .

Bardzo Ci współczuję...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...