Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Wczoraj Juda widziala lekarka i caly dzien spedzil w szpitalu. Zmienila dawkowanie lekow tzn dostaje 2 razy dziennie leki na  nadcisnienie i na wieczor sterydy Dzisiaj jest gorzej Jude nie chodzi bo sprawia mu to trudnosc chyba go cos boli On ma wodobrzusze nie dostal zadnych lekow na odprowadzenie wody i nie sciagneli mu jej Kompletne szalenstwo w tej Irlandii O wyniki prosze sie od tygodnia Jestem zrozpaczona 

Link to comment
Share on other sites

Czesc,moj psiak ma sie caly czas bardzo dobrze-ma apetyt i chce sie bawic na okraglo. Niestety wyniki bez zmian,mimo podania serii kroplowek.
Ciezar moczu nadal za niski 1,010, bialko w moczu 36, kreatynina w moczu 45- stosunek bialko kreatynina 0.8. W badaniu krwi wyszla anemia ale wet powiedzial,ze to moze byc wynik tego,ze bardzo usrosl w ostatnim czasie. Kreatynina 2,45,,glukoza 120,bun 64,cholesterol 440.co myslicie?

Link to comment
Share on other sites

U nas kolejna lekcja tego, że nie należy cieszyć się przedwcześnie. Suczka generalnie ma dobre samopoczucie, chce się bawić, chodzić na spacery, ale wyniki znowu złe. Mocznik podskoczył już do 300, kreatynina znowu 10 :( pani dr mówi, że to może być spowodowane tym, że zaczęła jeść (a je jedynie Brit Care z jagnięciną i surowe mięso, inne psie jedzenie jest jej zdaniem paskudne) i warto przestawić ją na odpowiednią dietę.

 

Konia z rzędem temu, kto namówi moją suczkę do jedzenia karmy dla psów z chorymi nerkami. Sucha jest ble, mokra też ble, namoczona to w ogóle paskudztwo, dosmaczenie sprawia, że nie ma w ogóle ochoty podejść do miski. Nie pomagają zabawy z chrupkami, dawanie ich za komendy, chowanie po całym mieszkaniu itd. Przygotowałam jej własnoręcznie posiłki wg rozpiski od weterynarza, ale gdzie tam- wybrała z nich tylko mięso, resztę zostawiła. Nie pomaga podgrzewanie, nie pomaga zachęcanie, nie pomaga chowanie miski w mieszkaniu, nie pomaga tez mechanizm stosowany często u psich niejadków, czyli wykładanie miski na 15 minut i chowanie jej po to, żeby wyłożyć ją jeszcze raz za 2 godziny itd.

 

I tak przytyła w ciągu ostatniego tygodnia (z 4,7 kg na 5,1 kg), ale kosztem gorszych wyników :( od początku choroby minęły już 4 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

Moj pies jak nie chce jesc swojego jedzenia to daje mu renala dla kotow i bardzo mu smakuje :) co prawda wet powiedzial, ze kocie kocie sa gorsze ale wazne,zeby jadl cokolwiek. U nas przy grymaszeniu pomagalo jeszcze polania mieszanki roztopiona slonina albo miesnym wywarem

 

 

Renala dla kotów też mam i to samo niestety :( wcześniej pomagało chowanie karmy po pokoju i zabawa w szukanie, ale teraz zupełnie jej nie interesuje.

 

Spróbuję jeszcze z tą słoniną. Wczoraj zjadła trochę jak zmieszałam jej z resztkami spaghetti, ale bardziej sos wylizywała niż jadła te chrupki. W nocy nagle jej się załączył apetyt i wciągnęła trochę renala dla kotów, ale szybko jej przeszło.

Link to comment
Share on other sites

Moj pies jak nie chce jesc swojego jedzenia to daje mu renala dla kotow i bardzo mu smakuje :) co prawda wet powiedzial, ze kocie kocie sa gorsze ale wazne,zeby jadl cokolwiek. U nas przy grymaszeniu pomagalo jeszcze polania mieszanki roztopiona slonina albo miesnym wywarem

lepsze dla kotów.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale wyniki dalej złe. Wczoraj skończyliśmy podawać jej excenel.

Kreatynina 10, mocznik 322 :(

 

Samopoczucie ma niezłe, chce się bawić, chodzić na spacery, nie wymiotuje i nie ma biegunki. Karma weterynaryjna dalej jest niedobra, ale coś tam troszkę zje i zjada też jedzenie, które jej przygotuję wg rozpiski otrzymanej od dr Neski. Mimo to znowu schudła do 4,7 kg (normalna waga ponad 7 kg)

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale wyniki dalej złe. Wczoraj skończyliśmy podawać jej excenel.

Kreatynina 10, mocznik 322 :(

 

Samopoczucie ma niezłe, chce się bawić, chodzić na spacery, nie wymiotuje i nie ma biegunki. Karma weterynaryjna dalej jest niedobra, ale coś tam troszkę zje i zjada też jedzenie, które jej przygotuję wg rozpiski otrzymanej od dr Neski. Mimo to znowu schudła do 4,7 kg (normalna waga ponad 7 kg)

Trzymaj się. Dopóki czuje się dobrze i się bawi korzystajcie z tego. Ciszcie się każdym dniem. U mnie też kiepskie wyniki, żyjemy z dnia na dzień . Za każdy dzień jestetm wdzięczna i oby było ich jak najwięcej.

Link to comment
Share on other sites

To krew w kale moze byc spowodowana wlasnie tYMI lekami.powiedz o tej krwi wetowi i odstaw p.bolowe

 

Przepraszam, chyba wprowadziłam Cię w błąd. Po powrocie do domu sprawdziłam co jej daję i z leków dostaje ranic, alugastrin i ulgastran. Niestety, ale się nie znam i niezbyt wiem, który lek jest na co, czy są przeciwzapalne, czy nie- zdałam się na weterynarza :( po którymś z nich może się pojawić krwawa biegunka?

Dzisiaj jest już dobrze, ale w nocy nie było wesoło. Suczka dostała węgiel leczniczy (tylko to miałam w domu), pani weterynarz poradziła też smecte; jej zdaniem biegunka może być efektem owrzodzenia przewodu pokarmowego :(

Link to comment
Share on other sites

No fakt,zaden nie nalezy do grupy nlpz.to dobrze.pewnie jest tak jak wetka mowila

 

Uff, ulżyło mi, już się bałam, że jej jeszcze dokopuje niewłaściwymi lekami.

 

 

Dzisiaj znowu jest dobrze, ta huśtawka jest wykańczająca. Jednego dnia jestem pewna, że trzeba będzie się z nią pożegnać, a drugiego suczka zachowuje się jak szczeniak, biega, rozrabia, je i nie wymiotuje. Nie rozumiem dlaczego gorzej czuła się przy pierwszych złych wynikach niż przy obecnych, które są bardziej niż złe, wręcz tragiczne. Wtedy nawet chodzić nie chciała, a teraz ma spacerze tylko czeka, aż się jej piłkę rzuci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...