Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

 

Czy ktoś pamięta jaka jest norma dla kreatyniny w moczu? Nie mogę znaleźć w internecie

 
sama kreatynina w moczu nie ma wartosci diagnostycznej ( zbyt wiele czynników także tych fizjologicznych wpływa na jej poziom)więc tu nie ma norm a wynik słuzy jedynie do wyliczenia klirensu
Miarodajny dla określenia sprawności filtracji nerkowej jest dopiero tzw. Klirens kreatyniny ( stosunek kreatyniny obecnej w osoczu i moczu) i tu dla psa norma wynosi:
1,5-4,5 ml/min./kg
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

"Oczywiście że przy mocznicy może być nieciekawy zapach z ust w końcowym stadium cuchnie dosłownie całe zwierze . Takie wyniki jakie miał pies to jeszcze nie tragedia gorsze przypadki się wyciągało, problem w tym że nerki prawie wcale lub bardzo w niewielkim stopniu się regenerują więc pies musi być stale na diecie najlepiej gdyby miał podawane cały czas zioła na nerki które wypłukują nadmiar metabolitów. Standardowo w naszej lecznicy używamy standardowo używamy  nefromedik i tylko w ekstremalnych przypadkach nie udaje się wyciągnąć zwierzaka http://www.animalmedik.taubenmedik.pl/resources/s8-Nefromedik.jpg"

cytuję całą wypowiedź dotyczącą preparatu nefromedik

Link to comment
Share on other sites

"Oczywiście że przy mocznicy może być nieciekawy zapach z ust w końcowym stadium cuchnie dosłownie całe zwierze . Takie wyniki jakie miał pies to jeszcze nie tragedia gorsze przypadki się wyciągało, problem w tym że nerki prawie wcale lub bardzo w niewielkim stopniu się regenerują więc pies musi być stale na diecie najlepiej gdyby miał podawane cały czas zioła na nerki które wypłukują nadmiar metabolitów. Standardowo w naszej lecznicy używamy standardowo używamy  nefromedik i tylko w ekstremalnych przypadkach nie udaje się wyciągnąć zwierzaka http://www.animalmedik.taubenmedik.pl/resources/s8-Nefromedik.jpg"

cytuję całą wypowiedź dotyczącą preparatu nefromedik

jak jest jego cena i dawkowanie?

Link to comment
Share on other sites

Nie podawajcie na własną rękę dodatkowo  leków moczopędnych.Jeśli pies ma uszkodzone nerki to  wszystko ( także te niby "niewinne" ziółka") się liczy i trzeba  ocenić sumaryczne działanie wszystkiego co pies dostaje żeby nie dublowac działania i nie  przedobrzyć. Jeśli ktoś nie jest fachowcem to lepiej niech sie  jednak konsultuje z weterynarzem . "Wypłukiwanie" organizmu wymuszoną diurezą może  bardzo zaszkodzić, zaburzyć  równowagę elektrolitową, przyblokować serce itd- to wszystko musi byc monitorowane a nie tak "na oko"

Link to comment
Share on other sites

Nie podawajcie na własną rękę dodatkowo  leków moczopędnych.Jeśli pies ma uszkodzone nerki to  wszystko ( także te niby "niewinne" ziółka") się liczy i trzeba  ocenić sumaryczne działanie wszystkiego co pies dostaje żeby nie dublowac działania i nie  przedobrzyć. Jeśli ktoś nie jest fachowcem to lepiej niech sie  jednak konsultuje z weterynarzem . "Wypłukiwanie" organizmu wymuszoną diurezą może  bardzo zaszkodzić, zaburzyć  równowagę elektrolitową, przyblokować serce itd- to wszystko musi byc monitorowane a nie tak "na oko"

Kochana myślę, że każda/y z nas wie z jaką podstępną chorobą ma do czynienia. Na forum wymieniamy się tylko pomysłami jak jeszcze pomóc. Przynajmniej ja czytam i pytam potem weta bo on wyciągnął mi psa praktycznie ze stanu agonalnego i tylko jemu ufam.  Dziewczyny piszące na forum do doświadczone znawczyczynie tematu " nerkowego " i myslę że doskonale widzą, że nawet mała zmiana, kombinowanie na własną rękę może pozbawić życia ukochanego pupila .

Link to comment
Share on other sites

Kochana myślę, że każda/y z nas wie z jaką podstępną chorobą ma do czynienia. Na forum wymieniamy się tylko pomysłami jak jeszcze pomóc. Przynajmniej ja czytam i pytam potem weta bo on wyciągnął mi psa praktycznie ze stanu agonalnego i tylko jemu ufam.  Dziewczyny piszące na forum do doświadczone znawczyczynie tematu " nerkowego " i myslę że doskonale widzą, że nawet mała zmiana, kombinowanie na własną rękę może pozbawić życia ukochanego pupila .

 

Miejmy nadzieję że jest tak jak piszesz choć podczytując wątek odnoszę wrażenie,  że jednak z tym doswiadczeniem i znajomością tematu to różnie tu bywa

No ale skoro  wszyscy na wątku to "starzy wyjadacze"  i ostrzeżenia są tu żle widziane  to znikam

Link to comment
Share on other sites

Wywolalam burze na forum ale nie bylo to moim zamiarem przeciez wszyscy jedziemy na tym samym wozku ,wszyscy mamy psy z chorymi nerkami .Fakt sama lecze ziolami moiego psa z niewydolnoscia nerek ,bo stracilam zaufanie do mojego weta ,a na innego mnie nie stac.Moj pies mial ostatnia faze mocznicy nie jadl,nie chodzil mial krwiomocz,biegunke,odbarwiona siersc,trzesionke zaczynaly sie wymioty wet powiedzial ze to koniec mozna albo tak zostawic,albo uspic.zyje dzieki temu ,ze mialam odwage uwierzyc w ziola nie wiem jak dlugo ale przeciez nikt z Was tez nie wie jak dlugo pozyja wasze pieski.Chce pokazac ze jest inny sposob leczenia psa z niewydolnoscia nerek.ZIOLA TO LEKI.Sa lecznice ,ktore zatrudniaja zawodowych zielarzy i lecza tez ziolami.Zgadzam sie zeby raczej nie mieszac ziol z lekami syntetycznymi .Same ziola dobrze dobrane lecza b.skutecznie i nie wywoluja efektow ubocznych .Osobiscie uwazam ze ziola sa skuteczniejsze od lekow syntetycznych,ale to moj osobisty poglad.Zamiast Azodylu pies dostaje na zbicie kreatyniny i mocznika pol ugotowanego utluczonego ziemniaka 3 razy dziennie,surowym tartym buraczkiem odkwaszam psa ,obniza tez cisnienie i jest krwiotworczy ,weglan wapnia biore ze skorupek kurzych jaj ususzonych i zmielonych parze dawke przez 10min w pol szkl.wrzacej wody i wlewam do jedzenia.Nie uzwam Nefromedika wiem o nim tyle ile jest w poscie ale poniewaz to wyciag z dwoch ziol na nerki zasugerowalam CAMILI  zeby spytala o niego weta i na pewno nigdy nie bede stosowala ofrosyfonu groniastego bo stosuje tylko ziola ,ktore rosna w Polsce ,zeby w razie pogorszenia stanu zdrowia mojego psa zastapic je swiezymi /maja silniejsze dzialanie/  od poczatku pies dostawal 1 swieze ziolo a po ostatnim kryzysie w styczniu/wet zasugerowal ze skoro wyniki takie swietne to moze odstawic ziola bo niewydolnosc sie cofnela i odstawilam 2/3 dawki no i mialam 3 dni szczescia ze pies wyzdrowial/musialam dolozyc drugie swieze i wrocic do dawki poczatkowej.Na szczescie pomoglo.Pozdrowienia.Joanna

Link to comment
Share on other sites

Trochę nie rozumiem tego podekscytowania - w czym pronefra jest lepsza od znanych nam leków?

 

 

Miejmy nadzieję że jest tak jak piszesz choć podczytując wątek odnoszę wrażenie,  że jednak z tym doswiadczeniem i znajomością tematu to różnie tu bywa

No ale skoro  wszyscy na wątku to "starzy wyjadacze"  i ostrzeżenia są tu żle widziane  to znikam

 

nie wiem jak inni ale ja chętnie poczytam wszelkie rozsądne ostrzeżenia

Link to comment
Share on other sites

Moze bedzie lepszy niz ten chinski badyl na biegunke/przeczyszczenie ktory raptem zostal wielkim lekiem na niewydolnosc nerek u zwierzat ,a moze to wlasnie o to chodzi zeby papu tak przelecialo przez przewod pokarmowy zeby klebuszki nie mialy co filtrowac przez co i sklerozy nie dostana

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, przekazałem swojemu wetowi kopie ulotek i o Pronefra, i o Nefromedik, skontaktował się też z Panem Jarosławem Kuś właścicielem firmy produkującej Nefromedik gdyż byłam możliwość mailowa konsultacji z wetem , opisałam stan psa, wyniki i podawane obecnie leki oto odpowiedź :
Witam jest możliwość zakupienia ale dobrze było by skonsultować podawanie preparatu z lekarzem prowadzącym.
Koszt 100ml 25 zł 250 ml 49 zł.
Pozdrawiam Jarosław Kuś
Mój wet współpracuje z jakims laboratorium które robi leki na zamówienie, są w dobrych relacjach i obiecał, że jak 19 lutego będziemy na wizycie to powie coś więcej za i przeciw tym specyfikom wiec nieomieszkam się podzielić informacjami :)

Link to comment
Share on other sites

wprawdzie badania kontrolne mamy dopiero 19 lutego, ale dziś poszliśmy do pobliskiej lecznicy zważyć się, mój sznupek zawsze ważył około 8 kg, niestety choroba bardzo go wychudziła, 22 stycznia waga 6,4 kg, od 23 jesteśmy na Renalu Canina i Renalu Rid Troveta - i dziś waga pokazała 7,4 kg :) miejmy nadzieje , ze wyniki będą tez tak obiecujące jak waga...:) pozdrawiamy wszystkie "nereczki" :)

Link to comment
Share on other sites

ah...zapomniałam , jeszcze jedna podpowiedź, dla tych co sami robią podskórne kroplówki, polecam i to z całą odpowiedzialnością igły firmy TERUMO, ja zakupiłam 1.1 x 40 mm, bardzo ostre i wchodzą w skórkę zwierzaka jak w masełko :) mniejszy stres...:) podpowiedz pielęgniarki :)

Link to comment
Share on other sites

ah...zapomniałam , jeszcze jedna podpowiedź, dla tych co sami robią podskórne kroplówki, polecam i to z całą odpowiedzialnością igły firmy TERUMO, ja zakupiłam 1.1 x 40 mm, bardzo ostre i wchodzą w skórkę zwierzaka jak w masełko :) mniejszy stres... :) podpowiedz pielęgniarki :)

 

my też używamy tej firmy, ale 0,8mm, też ładnie leci a zawsze mniejsza igiełka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...