Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Witam – mam pytanie dotyczące tej wypowiedzi użytkownika Gryka : [/COLOR][/SIZE][/FONT][URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=2030"][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#0000ff]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=2030[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]. Czy znacie wetów stosujących opisaną metodę w Polsce ? [/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja nie znam, nad czym bardzo ubolewam. Obawiam się, że ze świecą szukać....

Dodam ze swojej strony, że zgadzam się postem Gryki. I również jestem rozczarowana tym, jak w Polsce wygląda postępowanie ze zwierzętami chorującymi na niewydolność nerek. Dlatego bardzo dużo sama czytam i poszerzam swoją wiedzę i nie ufam ślepo weterynarzom, tylko analizuję ich plan postępowania z moim psem i często sama proszę o wykonanie pewnych badań itp.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie Gryka nie napisała nic nadzwyczajnego. U nas też stosuje się "aluminium" w postaci np. Alusalu, Alugastrinu, nie używa się furosemidu. Jedynie tak jak napisał dr Orzeł u nas w Polsce stosuje się diety ubogobiałkowe, żeby uchronić zwierzaka przed mocznicą i "skokiem" poziomu fosforu.

Link to comment
Share on other sites

Jednak furosemid się stosuje - choćby na tym wątku przynajmniej kilka razy użytkownicy pisali, że lekarz zalecił furosemid przy chorych nerkach. A diety niskobiałkowe przepisuje się zbyt wcześnie - przykładowo mój pies jest w I stadium choroby i zastosowanie u niego niskobiałkowej diety skutkowało zanikiem niektórych mięśni. A podobno białko powinno obniżać się dopiero w ostatnim stadium choroby (o tym też wspomniała Gryka), nigdy wcześniej. Więc coś tu chyba jest nie tak...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bitorex - serdecznie współczuję... :(


Maghda,
czy możesz podać jakiś przepis na gotowane jedzonko dla psa z problemami nerkowymi? Poważnie się zastanawiam nad przejściem na gotowane, ale chciałabym wiedzieć co by to miało być konkretnie. Możesz rzucić jakiś przepis? z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maghda']Szamanko, jasne - rozpiszę Ci wszystko i wyślę wiadomość jak tylko ogarnę się ze swoimi obowiązkami.[/QUOTE]

Ja też bym poprosiła o takie przepisy :)

Czy ktoś z Was korzystał może z gotowych puszek Terra Canis ? Bardzo polecane są dla kotów z problemami nerkowymi ( [B]wapń i fosfor w optymalnym stosunku 1,3 : 1,0[/B] ) . Jest odpowiednik oczywiście dla psów, skład mają fajny i dużo smaków do wyboru. Co sądzicie ?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję :) ale się napracowałaś O_o ;)
na pewno dam znać, będę też weryfikować jego stan badaniami.

szukałam w necie gdzie można zamówić próbki Farminy vet life renal, o której tu wspominano, ale znalazłam tylko opakowania 2 kg (które oczywiście próbką nie są ;)). Czy ktoś ma jakiś dobry namiar?

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że dobrze tutaj trafiłam bo niestety, mojego kochanego psiaka także najprawdopodobniej dopadła niewydolność nerek. Moja 9-letnia suczka od środy przestała mieć apetyt, piła olbrzmią ilość wody i często często sikała. Myślałam, że może to zapalenie pęcherza... ale po czwartkowych badaniach weterynarz stwierdził, że to najprawdopodobniej właśnie nerki wysiadają :(Wyniki badań: Kreatynina psiny to 18,8, zaś mocznik 230 :( Dostaję płyny Ringera dożylnie codziennie i jakiś lek wspomagający nerki (moczopędny, ale dokładnie nie wiem nazwy, chyba ten Furasemid?)... Niestety od czwartku mała nic nie je, ledwo co pije bo często wymiotuje samą wodą zaraz po wypiciu.. Reglamentujemy jej wodę jak możemy, ale jest tak gorąco że mi jej tak strasznie szkoda :( Czy to, że nie je jest bardzo niebezpieczne? Kroplówki ma dostawać do niedzieli a w poniedziałek mamy ponowić badania parametrów nerkowych... i wtedy podjąć decyzję.
Czy zmuszać psa do jedzenia czy się po prostu wstrzymać i czekać na powrót apetytu? Czy dawać jakieś leki przeciwwymiotne? Już nie wiem co robić :(

Link to comment
Share on other sites

czy podawać jakiekolwiek leki w tym p/wymiotne musisz pogadac z wetem,jeśli wymioty sa sporadyczne po wodzie moze udałoby ci sie podac strzykawka do pyska cokolwiek,jeśli sie nie uda to nie męcz jej.pragnienie moze miec małe ze względu na ilośc płynów podawanych dozylnie.kurcze,kreatynina 18(zakładam że mg/dl)to strasznie dużo...

Link to comment
Share on other sites

Witam, nie podawaj płynu Ringera tylko NaCl, aby obniżyć mocznik, wody absolutnie nie zabraniaj, musi pić aby się nie odwodnić, p/wymiotnie można podać Cerenię. Furosemidu bym nie podawała, on raczej szkodzi niż pomaga. Wciskaj małej jedzenie, jest tu dużo na ten temat, jak obniżysz mocznik NaCl to wróci jej apetyt.
Charakterystyka produktu leczniczeg Płyn Ringera, przy niewydolności nerek nie powinno się go podawać

[URL]http://www.baxter.com.pl/downloads/charakterystyki/WETERYNARIA/Injectio_Solutionis_Ringeri_WET_Baxter.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

To teraz sama już nie wiem... wetowi powiedzieć, żeby przepisał tylko NaCl, czy samemu to można kupić w aptece? Wątrobę miała badaną i mówił, że wyniki jej są bardzo dobre, w okolicach średniej. Wodę jej daję, ale jak napije się za dużo to zaraz wszystko zwraca, dlatego chyba powiem wetowi żeby dał coś prz/wym, może jakieś czopki? Ogólnie pies chce pić, no ale zaraz wymiotuje i takie zamknięte koło... jedzenia nie tyka. Co do Furosemidu nie jestem pewna, dostaje jakiś lek w zastrzykach ale dokładnie nie wiem co to. Poza tym jeszcze dożylnie dostaje antybiotyk na gronkowca, bo niestety jest zarażona i nadal ma na skórze zmiany chorobowe ;/
Jutro idę do weta to z nim pogadam, na razie mała tylko leży i patrzy w przestrzeń... a ja już sama nie wiem, czy ratować ją czy jej nie męczyć :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...