Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

już chyba muszę:shake:..
mam 3 psy ,ale ostatnio wzięłłam staruszkę 18 -letnia z przechowaln i psiej ,,,już by nie żyła..
Choruje na serce .także ..
3 dni prawie nie je ,jest słaba itd..
dzis miała pobraną krew 9mocznik ,kreatynina) .
Jutro wyniki..

Link to comment
Share on other sites

Trafilam na to forum niedawno , kiedy moj psiak zmagal sie z chorymi nerkami, wasze posty dodawaly nam otuchy. Niewydolnosc nerek pojawila sie po operacji kamieni w pecherzu moczowym. Wydawalo sie, ze to dosc prosty zabieg, niestety narkoza i wiek (10 lat) zrobily swoje, kreatynina i mocznik wzrastaly baardzo szybko i piesek odszedl po 2 tyg walki:(:(ciezko sie z tym pogodzic. Trzymam mocno kciuki za Was i Wasze pieski !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aanka']już chyba muszę:shake:..
mam 3 psy ,ale ostatnio wzięłłam staruszkę 18 -letnia z przechowaln i psiej ,,,już by nie żyła..
Choruje na serce .także ..
3 dni prawie nie je ,jest słaba itd..
dzis miała pobraną krew 9mocznik ,kreatynina) .
Jutro wyniki..[/QUOTE]

Przegraliśmy ........odeszła ..:-(:-(:-(:-(:-(.w środę ....wet. dawał 3 ,4 dni życia ....tak mi jej brak :-(:-(...

[url]http://www.dogomania.pl/threads/216535-Bunia-odesz%C5%82a-za-TM-%28[/url]

Link to comment
Share on other sites

Witam, moja jamniczka została pogryziona prze zmoja tymczasowiczkę. Nic nie zapowiadalo tragiedii poniewaz rany nie były dotkliwe, jednak po kilku dniach Milka zaczeła dużo pić, sikać, cały dzień spała. Nie bede wszystkiego opisywac , poniewaz przez 2 tyg, jezdziłam od lekarza do lekarza. Przyznam,że jeden kazał podac lek, drugi zabranial, byliśmy bezradni. mocznik 333, kreatynina 9,50, w nocy sunia dostała ataku, wygladało to strasznie. Pojechałam do Grudziądza do dr. Mederskiego, leczyłam u niego moje schroniskowe psy, bardzo go chwalę i nie wiem dlaczego od razu do niego nie pojechałam z jamniczką. Dr. nic nie mówił o szansie na wyzdrowienie, wogóle nie wiedział jakie są rokowania, zostawiłam ją w kilinice, przeczuwając, że w nocy umrze. Była tam 6 dni. dzisiaj jest 3 dzien jak ją zabrałam do domu. Wczorajsze wyniki -mocznik 50, kreatynina 2.3, sunia wygląda na zdrową, tylko nie chce nic jeść. Podaję jej karmy dla nerkowców, suchą, mokra, gotowałam specjalną zalecaną przy chorobie nerek ale nie je. Wciskam jej to to pyska , wypluwa , boję się co bedzie dalej. Podaję jej do picia wode z potasem bo ma go za mało.

Link to comment
Share on other sites

Milka była cały czas podłączona do pompy -krópłowki. Miała robione wyniki codziennie, tam psa badają gruntowonie, są bardzo dobrzy( a chirurgia niesamowita).
teraz nie dostaje nic, podaję jej tylko potas bo ma go za mało. Ipakitinę, calo-pet standardowo.

Link to comment
Share on other sites

może za dużo potasu,czasem przy nadmiarze jest brak apetytu(potas jest wydalany z moczem m.in.,gdy pies często oddaje mocz może sie tak zdarzyc że ma go mniej ,jeśli sika"normalnie"nadmiar potasu tez jest szkodliwy).moze niski potas miała na poczatku leczenia,lecz teraz jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj na kontroli u dr. Mederskiego .Crea-2,23 , Urea-47,6, przy niepodawaniu kroplówek dr. powiedział, że to dobre wyniki. Ma lekką anemię, potas poszedł do góry, ale do normy jeszcze brakuje. W klinice kupiłam jej puszkę k/d zjadła od razu połowę. Trochę puścil mnie stres, dziekuję Bogu, ze zdążyłam z nią do tej kliniki.

Link to comment
Share on other sites

Kajtek ma 15 lat . Odrobaczony dwa tygodnie temu .Zrobiliśmy badania krwi Pierwsze wyniki : Mocznik 186 mg/dl kreatynina 2,03 mg/dL alat 84 wszystkie pozostałe w normie. Diagnoza P N N dieta (Renal)+ ChitoFos. Potygodniu II badania ( inny wet. - nauczony przykrym doświadczeniem) . Wyniki dokładniejsze: BUN=107 mg/dL , CREA=1,9 mg/dL , ALKP=336 U/L , EOS=1,7x10^9/L , PLT=626x10^9/L Diagnoza - rokowania (nerki nie pracują ) albo stan zapalny nerek Zalecenia Antybiotyk Synergal 250mg 2xdzień przez tydzień potem badanie biochemiczne krwi. Kajtek pije wodę ,sika na spacer wychodzi Kupy robi ( ciekawe z czego) tylko ten brak apetytu. (Karmą Renal pluje).

Edited by Wit
Link to comment
Share on other sites

Wit,
a rtg nerek robiliście? U mojej 12-letniej suni zabranej ze schroniska w listopadzie mocznik i kreatynina rosły pomimo diety niskobiałkowej (RC renal) i leków, rtg pokazało guz na prawej nerce i kamienie w lewej.
Suchy renal firmy RC zdaje się nie bardzo smakuje psom, dawałam trovet renal&oxalate puszki, nasz wet pozwolił mieszać z ryżem lub makaronem, dodaję trochę gotowanej utartej marchewki
[B]"Diagnoza - rokowania (nerki nie pracują ) albo stan zapalny nerek [/B]" - nie ma albo, dobry wet ma mieć pewność, jeśli nie może zrobić badań dokładnych u siebie niech Wam poda gdzie i jakie
Napisz z jakiego regionu Polski jesteś

Link to comment
Share on other sites

Uwielbiam to.. Wszelkie badania się robi, a zwykłego badania moczu nie.. A przecież to podstawa! Jeśli są podejrzenia zlej pracy układu moczowego - pierwsze i podstawowe obok morfologii i biochemii są badania moczu! MOcz mówi bardzo, bardzo dużo. I nie tylko o ukl. moczowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saganka']Uwielbiam to.. Wszelkie badania się robi, a zwykłego badania moczu nie.. A przecież to podstawa! Jeśli są podejrzenia zlej pracy układu moczowego - pierwsze i podstawowe obok morfologii i biochemii są badania moczu! MOcz mówi bardzo, bardzo dużo. I nie tylko o ukl. moczowym.[/QUOTE]
Dziękuję za zainteresowanie moim postem . Weterynarz I cytat" Badanie moczu w małym stopniu odzwierciedla stan nerek." Przed badaniem krwi nauczony "doświadczeniem " zrobiłem badanie moczu oto wyniki: C.właściwy - 1.02 ,Leukocyty - neg. Bakterie - neg. Odczyn - 5 Erytrocyty - neg. Białko - neg. Ciała ketonowe - neg. Kwas askorbinowy - neg. Urobilinogen -norm. Bilirubina - neg. Nabłonki - pł.0-1 wpw. Krwinki - białe 0-2 wpw. Krwinki czerwone - brak . Wałeczki - brak . Składniki mineralne - poj. szczawiany wapnia.

Link to comment
Share on other sites

Wit , parę pytań ( może będę mógł coś pomóc):
1 . Badanie krwi - podaj wszystkie badane parametry dokładnie wpisując dane ( ALKP - nie ma czegoś takiego)
2 . Badanie moczu:
- sposób pobrania próbki
- sposób badania ( labolatorium , lecznica . Paski czy aparat )
- czas od pobrania próbki do jej zbadania

Link to comment
Share on other sites

wit,co do moczu bardzo dobre wyniki,co do biochemi creatynina nie jest zła 1,9 mg/dl to nie tragedia(na przykład przy lekkim odwodnieniu kreat,jest podwyższony).moim zdaniem jesli pies "normalnie "się zachowuje to nie ma się czym martwić.daj do jedzenia to co lubi

Link to comment
Share on other sites

gryf80 - Pies który ma PNN NIE MOŻE jeść tego co lubi a MUSI być diecie o obniżonej zawartości białka . Pies Wita ma ewidentnie podwyższony poziom mocznika a więc podanie mu tego co lubi ( a większość psów lbi np . mięso) może spowodować dalszy wzrost poziomu mocznika . Bo mocznik powstaje w wyniku przemian białka . Wynik badania moczu są ok , pod warunkiem że badanie zostało przeprowadzone w odpowiednim czasie od pobrania próbki i przy użyciu odpowiedniego sprzętu ( np. ciężar właściwy bada się refraktometrem a nie paskiem) , jeśli nie zostało to wyniki są nic nie warte . Kreatynina jest podwyższona i wskazuje na pierwszy stopień PNN wg IRIS

Link to comment
Share on other sites

ja to wszytsko wiem,wiem tez żeies bez jedzenia może wytrzymać 2 m-ce,ale brak łaknienia powoduje postepujaca marskosc watroby,psy lubia nie tylko mieso,może lubi ryz z masłem.może bułke,ni ekoniecznie mięso.co do badania moczu- wystarczy urometr.ale wit cos sie nie odzywa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...