Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Dziękuję za trzymanie kciuków!

Psiak ma wyniki takie sobie (mocznik spada, ale kreatynina trzyma się mocno w okolicach ośmiu..., może jeszcze ruszy w dół...). Natomiast "w obrazie klinicznym" nareszcie odżył po 2 tygodniach - zaczął jeść, interesować się światem i jest kompletnie nieznośny podczas czterogodzinnych kroplówek.

Wiec, jeśli możecie, kontynuujcie trzymanie kciuków...;)

Link to comment
Share on other sites

Witam po długiej nieobecności:) Wczoraj robiłam badania kontrolne krwi Brutusowi i spadła i kreatynina i mocznik.W marcu mocznik mielismy 203 a wczoraj tylko 80.Kreatynina w marcu wynosila 3,5 , wczoraj juz 2,4. Przypomne ze zaczynalismy leczenie od mocznika 502 i kreatyniny 14.
Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za psiaki.Nie poddawajcie sie:)

Link to comment
Share on other sites

No dobrze, to nie dziękuję za słowa otuchy, żeby nie zapeszyć... Ale jestem za nie wdzięczna. Magia, a już Brutus jest chodzącym przykładem na to, że z pnn można sobie skutecznie radzić:). Jutro kolejne badania, więc trzymajcie co możecie, żeby kreatynina spadła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kratka']Dziękuję za trzymanie kciuków!

Psiak ma wyniki takie sobie (mocznik spada, ale kreatynina trzyma się mocno w okolicach ośmiu..., może jeszcze ruszy w dół...). Natomiast "w obrazie klinicznym" nareszcie odżył po 2 tygodniach - zaczął jeść, interesować się światem i jest kompletnie nieznośny podczas czterogodzinnych kroplówek.

Wiec, jeśli możecie, kontynuujcie trzymanie kciuków...;)[/QUOTE]

to się chyba nazywa kciukoterapia:razz:

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, chyba ta mieszanka pt. dość silny organizm i wola walki pacjenta, świetny lekarz, Wasza kciukoterapia i mój ośli upór zaczyna przynosić efekty. W ciągu 3 dni kreatynina poszła w dół o 0,7. Teraz do tej mieszanki trzeba dodać tylko jeszcze parę tygodni płukania i trochę szczęścia...

W wolnych chwilach kontynuujcie kciukoterapię, pliz:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eFF']Dzień dobry

Może tu znajdę odpowiedź. Mianowicie, nie mogę nigdzie w necie znaleźć normy mocznika w moczu, a na forach widzę takie wartości, jak 200 i przerażenie właścicieli psów - niestety, nikt nie pisze, czego 200, a moja sunia miała dziś zrobioną analizę moczu i ma 1775,0 mg/dl. Czy to jest coś strasznego?

Dzięki za odpowiedź, jeśli ktoś z Was coś wie,
Pozdrawiam[/QUOTE]

Witam, ktoś mi odpowiedział na powyższy post, że norma u psów jest 40-50 mg/dl. Chciałabym poinformować, że lek. wet. powiedziała mi, że taki wynik 1775,0 mg/dl jest OK i że trzeba uważnie patrzeć, w jakich jednostkach wynik jest podawany.

Link to comment
Share on other sites

JAk dla mnie wynik 1775,o mg/dl to kosmos jakis. Wyzej wkleilam link z normami badan krwi i moczu u psa, ktore znalazlam w necie. Moze przecinek ma byc wczesniej i to jest 177,5mg/dl. Wyczytalam ze jesli bada sie mocznik w moczu u psa to nie jest to jednorazowe badanie tylko w ciagu doby robi sie to kilka razy zeby miec odniesienie i wtedy sie wyniki porownuje.Jednorazowe badanie jest bezcelowe.

Link to comment
Share on other sites

Kratka- my tez trzymamy kciuki - bardzo, bardzo mocno!!
U nas tez jakis kryzys. Wyniki dotąd podwyzszone ale na stałym poziomie, teraz podskoczyły. Pufi nie chce jeść. Jest smutny. Juz nie wiem co wykombinować aby zjadł trochę puchy z lekarstwami. Suche chrupki rochę podjada, ale z tym nie mam jak wcisnąc lekarstw.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie. Jestem tu po raz pierwszy. Postanowilam poprosic Was o pomoc,ponieważ mam podobny problem. Moja suczka Roksy od kilku dni ma problem z sikaniem. Dostala leki, miala zrobione usg, ktore wykazalo piasek w pęcherzu. Wet( jak zrozumialam z Waszych opisów chodzi o weterynarza :-) ) zaproponował przejście na karmę dla nerkowców firmy Royal Canin. Czytając Wasze wpisy wielokrotnie natknęłam się na stwierdzenie " dieta AM". Czy możecie coś o tym bliższego napisac?
Dziekuję w imieniu swoim i mojej kochanej labradorki Roksy. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ata_to,

Zanim cokolwiek na temat diety, o której mowa w tym wątku, ustalmy jedną rzecz: Roksy ma problem z "piaskiem" (kryształami) w pęcherzu, czy z nerkami??? Bo jeśli jest to kwestia wyłącznie kryształów w pęcherzu, to dieta dla nerkowców (Royal Canin Renal) jest tu totalnie bez sensu... Co najwyżej można pomyśleć o Royal Canin Urinary, ale i to ostrożnie i po ustaleniu, jakiego rodzaju są to kamienie. Jeśli wet chce Roksy leczyć "na wyczucie", to pędź do innego. Powodzenia:)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Kratka.
Wet tłumaczyl, że ten piasek w pęcherzu jest wynikiem złej pracy nerek. Ma może i to jakiś sens, choc dla laika takiego jak ja, można wcisnąc każdy kit. Powiedz, czy można byłoby pomyślec o jakiejś formie diety gotowanej? Mój pies ma "alergię" na wszelkiej maści suchą karmę :-)

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak - daj sobie na razie spokój z jakąkolwiek dietą. Pierwsza rzecz, jaką trzeba zrobić, to diagnostyka, czyli: porządne USG jamy brzusznej, oznaczenie przynajmniej mocznika i kreatyniny we krwi oraz badanie ogólne moczu. Bo - jeżeli dokładnie powtarzasz to, co powiedział Ci wet bez zrobienia podstawowych badań - to jest to jakiś kosmos, a ten wet jest niemiłosiernym konowałem...

[quote name='ata_to']Dzięki Kratka.
Wet tłumaczyl, że ten piasek w pęcherzu jest wynikiem złej pracy nerek. Ma może i to jakiś sens, choc dla laika takiego jak ja, można wcisnąc każdy kit. Powiedz, czy można byłoby pomyślec o jakiejś formie diety gotowanej? Mój pies ma "alergię" na wszelkiej maści suchą karmę :-)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...