Jump to content
Dogomania

Bulowate w Holandii


OniISucz

Recommended Posts

Hej
Orientuje się ktoś jak wygląda w tej chwili sprawa z bulowatymi w Hohlandii ??Mam zamiar wyjechać tam na dłużej ,ale informacj które przeczytałem na temat bulowatych itp.odbierania zwierzaków właścicielom i ich usypianie mnie kompletnie rozbiły. Sam mam pannę bulkę (w papierach amstaff ) red nochala trochę niewychowaną (osobny wątek na dogo).
Informacje które znalazłem w necie są sprzeczne . Z jednej strony podobno rasa już legalna z drugiej testy ,usypianie i ogólny brak rzetelnych informacji.Może znajdzie się jakiś forumowicz który ma sprawdzone info jak to wygląda w holandii ?Czy odpuścić sobie ten kraj ,bo z psa nie zrezygnuję i gdyby ktokolwiek chciał mi go odebrać musiał by się zdecydować na wojnę ze mną a wiadomo jak z polakami nawet 40 na 1 trzeba :)
Ale pytanie całkiem serio pity są tam rzeczywiście odbierane właścicielom ,psy muszą przechodzić testy ? Jeśli tak to jak taki test wygląda ?
Z góry dzięki
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

najlepiej skontaktuj sie z ambasada albo konsulatem, jesli mowisz w ich jezyku zadzwon do jakiegos gabinetu weterynarii, ja mieszkam przy granicy szwajcarsko francuskiej, w obu tych krajach asty sa psami tzw I kategorii i jesli masz rodowod to w zasadzie nie powinno byc problemu bo w wielu krajach jest on zaswiadczeniem pochodzenia etc.
mimo ze moja astka jest w typie (ze schronu) wystarczylo zarejestrowac ja w "marie"-tj gmina i place specjalne ubezpieczenie (ochrona cywilna) w razie pogryzien etc plus ubezpieczenie zdrowotne nie obowiazkowe ale bardzo korzystne w sumie za rok ok 350e. Wiem ze w Belgii sytuacja wyglada podobnie jak tu, o Holandii nie mam pojecia...W tutejszym prawie tez istnieja zapiski ze pies nie powinen przebywac w miejscach publicznych czy jezdzic publicznym transportem i zawsze w kantarku...w realu wyglada to znacznie lepiej. w szwajcarii nawet do baru chodze z moja sunia i nikt nigdy sie nie czepil;) powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...