Jump to content
Dogomania

Legowisko do porodu.


Ana&dalma

Recommended Posts

Prawdopodobnie moja suczka będzie rodzić za 3 trzy tygodnie.
Wiem,że powinnam już przygotować jej kojec w którym bedzie rodzić.
I mam pewnien kłopot-(do weta ide dopiero w piątek,wiec i tak się dowiem
co i jak,no ale to dopiero w piątek....)Otóż nie wiem czy suka powinna
mieć oddzielne posłanie do porodu.Poradźcie...!!!

Link to comment
Share on other sites

Bardzo wygodne dla suczki są plastikowe legowiska ferplasta.
Mają dziurki na dnie, tak, że wody spłyną , można wyłożyć na podłodze pieluchę urologiczną , tak , żeby podłoga się nie zamoczyła.
W tym legowisku maluchy wychowają Ci się do 3 tyg.
Potem musisz zmienic na większe. Ja miałam robiony kojec z kratą zamiast dna. Widać go na filmiku na mojej stronie.
A i polecam maty dostępne w firmie rozprowadzającej kosmetyki All system.
Mata taka ma to do siebie , że jak szczeniak nasiusia , to mata pozostaje sucha i szczeniaki nie leżą na mokrym.

Link to comment
Share on other sites

Pielucha to coś jak pampers, tylko płaska płachta, po spodu ma ceratkę ,a na wierzchu coś co wchłania ciecz.
Dostępne w aptekach. A nazywa się to podkłady urologiczne na łóżko.
ten kojec z kratą teżjest rewelka, bo szczeniaki siusiają i robiąkupska przez kratki, i to wszystko wpada na dół właśnie na podkład urologiczny.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam teraz 6-tygodniowe szczenięta. Kojec z siatką na dnie jest świetny, pod spodem mam wysypane trocinkami, na które lecą siuśki. Trocinki wymieniam co drugi dzień.
Niestety moje buliki robią wielgachne kupy i jakbym miała mieć na dnie kojca siateczkę z takimi otworami, żeby kupy przelatywały, to małym wpadałyby łapki. Więc kupki po prostu zbieram.
Wcześniej, do wieku około 4 tygodni, małe siedziały w kartonie wielkości około 1mx2m (wys. 15cm), gdzie miały wydzieloną część do spania i zabaw oraz część do siusiania. Na dnie wyłożyłam gumoleum i na to jeszcze ceratę, żeby siuśki nie przemiękały. Ja siedzę cały czas w domu, więc miałam czas żeby sprzątać jak tylko się załatwiły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']a może ktoś mi podać linki gdzie można tanio kupic takie plastikowe legowisko dla psa??

szukam takze expeana dla psow bo chciałabym zakupić, moze byc uzywany byle w dobrym stanie.[/quote]

gdzies to widziałam na naszych stronach sklepów w internecie - jak sobie przypomnę to Ci podam

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://psiraj.pl/sklep/product_info.php?cPath=10_151&products_id=2187"]http://psiraj.pl/sklep/product_info.php?cPath=10_151&products_id=2187[/URL]

[URL="http://www.amekon.pl/x_C_Dz__PND_29510005__PD_29510276__SZPT_N__LL_30.html"]http://www.amekon.pl/x_C_Dz__PND_29510005__PD_29510276__SZPT_N__LL_30.html[/URL]

o takie Ci chodziło?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='Olivka']Pielucha to coś jak pampers, tylko płaska płachta, po spodu ma ceratkę ,a na wierzchu coś co wchłania ciecz.
Dostępne w aptekach. A nazywa się to podkłady urologiczne na łóżko.
ten kojec z kratą teżjest rewelka, bo szczeniaki siusiają i robiąkupska przez kratki, i to wszystko wpada na dół właśnie na podkład urologiczny.[/quote]


Kupuje te podklady sa rewelacyjne!!!!:multi: Moje maluszki maja 8 dni,siusiaja na to i od razu wchlania sie mocz w podkladzik.Zmieniam im codziennie swiezutki i nie musze niczego prac.W opakowaniu jest 6szt i kosztuje 5 zl,sa dwa rozmiary 60 na 60 i 60 na 90.Naprade serdecznie polecam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja zawsze używam kojca z listewkami na ściankach, które zapobiegają ewentualnemu przygnieceniu szczeniąt.
Kojców mam kilka- różnej wielkości, wszystkie własnej roboty.
Jak widać na zdjęciach - są albo z całych płyt(ten w pokoju), albo nawet z odpowiednio łączonych kawałków (ten jeszcze w trakcie wykończeń).
Taki kojec jest bezpieczny dla szczeniąt, wygodny dla suki i łatwy do utrzymania w czystości dla nas.

[IMG]http://img241.imageshack.us/img241/6155/kojec1uj2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img184.imageshack.us/img184/5834/kojecda9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

naparwde super to legowisko!! ja mam problem ,moja suczka bedzie rodzic juz nawet najprawdopodobniej dziś,problem polega na tym ,ze juz od około 3 tygodni przyzwyczajamy ja do nowego legowiska ,które usytuowane jest w piwnicy,ma tam przygotowany swoj kartonik,wyscielony pokolei folia, kołdra i prześcieradłem,wszystko było w porzadku,suczka wychodzi kiedy chce,wchodzi tez, (ma dostep do podwórka) wydaje mi sie ,ze czuje sie tam bezpiecznie i jest przyzwyczajjona juz do tego miejsca (sama wchodzi tam i sie kładzie ) no ale... dzis zauwazyłam ,ze usiłowała wejsc w inne miejsce na podwórku ,gdzie wczesniej spała,a które zamknelismy ,gdy przygotowalismy jej nowe legowisko, bo to miejsce sie nie nadaje,(tam jest praktycznie sam piach!!!nawet weterynarz w razie czego by sie tam nie dostał!!) no i dzis chciała tam wejsc ,piszczała obchodziła miejsce wokół ale jak zrozumiała ze to nic nie da to poszła to legowiska w piwnicy i zaczeła drapac w kartonie!!wszystko porozwalała ,podrapała i sie położyła!! wiec ja juz w sumie nie wiem... udostepnic jej tamto miejsce?czy zostawic w piwnicy??? (chodzi tez o to ,ze suczka bedzie sie prawodpodobnie dzis szczenic,bo juz 65 dzien,i moze potrzebowac pomoce ,bo istnieje podejrzenie ,ze bedzie mało ,ale dużych płodów i moze miec problem z urodzeniem :-( )
WIEC CO ROBIC????
;-(

Link to comment
Share on other sites

I co - jak suka?
Cos się zaczęło?

Ja bym absolutnie nie pozwalała suce na szczenienie się w miejscu dla ludzi niedostępnym i to na piachu.
A to że kopała w "posłaniu" to normalne- wszystkie psy tak czasem robią, a u suki w ciąży może oznaczać, że poród się zbliża (i albo szykuje legowisko wg swoich upodobań albo nawet ma juz pierwsze bóle).

Link to comment
Share on other sites

no jeszcz sie nie zaczęło:shake:
ale problem sie sam rozwiązał:multi: bo suczka zaczęła drapac w innym miejscu w piwnicy ,własciwie to w tym samym pokoju tylko ze w kącie,wiec przenisołam jej tam część posłanie (tzn kołdre ,bo z kartonu to prawie nic nie zostało ):roll: no ale połozyła sie tam ,chyba jej sie tam podoba , bo w kącie i nie jest tak na widoku.:p chyba ma pierwsze bóle ,bo jest bardzo niespokojna,popiskuje, trwa to juz od rana ,wiec chyba sie niedługo oszczeni:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...