Jump to content
Dogomania

Wypadające włosy Shih Tzu


eSstzu

Recommended Posts

Mojej Psinie wypadają włosy, a ona ma włosy a nie sierść, niepowinny wypadać. Ma rok i 2 miesiące. Ma dużo cieńsze włosy niż jej rówieśnicy, cały czas wypadają, i ma lekko takie łyse miejsca na karku. Narazie je Biotyne, duzo jej to pomogło, ale dalej jej wypadają i dalej jest cienka, włosy zrobiły się troche mocniejsze i gęstsze, ale nic pozatym. Używam szamponu "Champion 2 w 1 z odżywką, dr. Seidla". Może słaba dieta też na to wpływa??

Link to comment
Share on other sites

ja tez mam podobny problem tyle tylko ze mój shih ma 1 rok:( nie ma łysych miejsc ale rzadka sierc po bokach ciała:( od 2 tygodni podaje jej omegan i włoski nie wypadaja!!!! mam nadzieje ze szybko zgestnieja:( wczesniej figa miała problemy ze skóra (uczulenie na serduszka kurczaka) i zostały efekty drapania:(

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23652"]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23652[/URL]
[URL="http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23747"]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23747[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=918"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=918[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20668"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20668[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=7120"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=7120[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=5920"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=5920[/URL]

Link to comment
Share on other sites

;) Cześć! jestem Madźka.Mam SHIH-TZU (strasznie linieje) i... jeszcze ma alergię na nie wiem jeszcze co.Chcę kupić maszynkę dla mojego shih-tzu. Chodzę po sklepach i nie wiem czy kupić czy nie. Jestem początkująca, i boję się kupić maszynkę która zamiast strzyc może mi psa wydepilować!!!Wszyscy posiadacze rasy SHIH-TZU odpiszcie czy chodzicie do fryzjera czy może kupiliście maszynkę, a jeśli tak to jaką??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madźka'];) Cześć! jestem Madźka.Mam SHIH-TZU (strasznie linieje) i... jeszcze ma alergię na nie wiem jeszcze co.[/quote]

Madzka, psy tej rasy NIE LINIEJA. NIGDY.

eSstzu, dieta ma na pewno znczenie. Radze tez zmienic szampon - wlos tych psow ma specyficzne potrzeby. Zajrzyj w gr. IX w topic o Shih.

Link to comment
Share on other sites

moje shih tzu tez mialo problem z wlosami strasznie wypadaly:(

zaczelam stosowac omegan 10ml co dzienne i pomoglo wloskow teraz nie gubi i sie nie drapie:):multi: :multi: :multi: podawlam jej tez witaminy od weta (fosforan wapnia z witaminami i mineralam)
a zeby skora i wlosy sie zregenorowaly obielam ja na krótko i jest ok:)
poprawe widac golym okiem wloski blyszcza sie ze hej:multi:


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta21']moje shih tzu tez mialo problem z wlosami strasznie wypadaly:(

zaczelam stosowac omegan 10ml co dzienne i pomoglo wloskow teraz nie gubi i sie nie drapie:):multi: :multi: :multi: podawlam jej tez witaminy od weta (fosforan wapnia z witaminami i mineralam)
a zeby skora i wlosy sie zregenorowaly obielam ja na krótko i jest ok:)
poprawe widac golym okiem wloski blyszcza sie ze hej:multi:


pozdrawiam[/quote] :cool3: No to powiem o "omegan" mojemu weterynarzowi i zaczne stosowac, jak zadziała to będe chyba w 7niebie :razz: bo te jej włosy są wszędzie :placz: na ubraniach, w jedzeniu, na dywanie, to mnie już dobija, bo mam dużo czarnuch ciuchów i w ogóle jest z tym problem - jeszcze coś na GĘSTE WŁOSY mi potrzeba bo ma cienkie, moją też niedługo podetne, bo juz długie włoski ma - będzie jej gorące w lato.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Jeżeli przyczyna jest alergia lub choroba np.skóry,to sam omegan niewiele tu pomoże.Trzeba psa dokładnie zbadać i podjąć odpowiednie leczenie,a potem myśleć o poprawie kondycji włosa.[/quote] Wiem, lek. wet. powiedział nam, ze jeżeli Biotyna nie pomoże to dopiero zacznie ją poważnie badać, czy nie ma jakiegoś choróbska:Help_2: i całej reszty, Viki "NAPEWNO" ma złą diete, bo prawie wcale nie je ze swojej miski. Mamy z tym problem. Żadna sucha karma jej nie odpowiada, jezeli już to na krótką chwile - tak samo jest z puszkami, z gotowanym mięsem, ze spacjalnie gotowanymi dla niej zupkami. Kiedyś to wszystko jadła ze smakiem i z merdającym ogonkiem, teraz patrzy na to z obrzydzeniem. Proóbowaliśmy ją troche przygłodzić, ale nie jadła 5dni, juz się wystraszyliśmy, że umrze z głodu i tak jest chuda. Ona je tylko to co człowiek "I WIEM ŻE TO JEST NASZ WIELKI BŁĄD", ze daliśmy jej tego posmakować jak była mała, ale teraz nie dajemy sobie z tym rady, próbuje wszytskiego, karm to ona juz jadła z 20 rodzai od najdroższych po najtańsze. Czasem bardziej jej smakuje jej jakaś głupia karma za 2zł-0,5Kg niż Eukanuba czy Royal Canin za 30zł kG - powinna jeść te droższe bo zawierają dużo BIAŁKA, które jest potrzebne do pięknej szaty.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym nie czekała na efekty biotyny,tylko zmieniła weta,a przynajmniej skonsultowała z innym.Jak jada ludzkie żarcie,to może być reakcja na przyprawy,tłuszcze itp.Podstawowe badanie krwi można zrobić.
Woli ludzkie,to niech je ale trzeba jej oddzielic porcję przed przyprawieniem.W sumie,tylko tym sie róznią.A nie można jej gotowanego żarełka dopachnić odrobiną np.kiełbasy,czy innym smaczkiem ,które lubi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Ja bym nie czekała na efekty biotyny,tylko zmieniła weta,a przynajmniej skonsultowała z innym.Jak jada ludzkie żarcie,to może być reakcja na przyprawy,tłuszcze itp.Podstawowe badanie krwi można zrobić.
Woli ludzkie,to niech je ale trzeba jej oddzielic porcję przed przyprawieniem.W sumie,tylko tym sie róznią.A nie można jej gotowanego żarełka dopachnić odrobiną np.kiełbasy,czy innym smaczkiem ,które lubi?[/quote] próbowałam, wkładałam jej do miski psie ciasteczka, które lubi. To skubnęła jeden kawałeczek i wszystko. Kiebłbase tak jak na poczatku wyjadała z miski, a potem w ogóle jej sie znudziła w 1dień. Ja juz nie mam pojęcia, nie chce żeby jadła to co my, niech je to co jest przeznaczone, dla niej odpowiedniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam takiego shih-tzu który nie chce jeść tak jak Twój jadł by tylko to co my , ja żeby zjadł suchy pokarm / Hills / robie mu takie małe kuleczki z pasztetu drobiowego i wciskam w nie suchy pokarm i to jedyny sposób na to żeby zjadł . Co do puszek i gotowanego to jest dzień że zje a na następny dzień już nawet nie chce podejść do miski .

Link to comment
Share on other sites

eSstzu - mnie to wygląda na klasyczny szantaż kulinarny.Jak nie chce jeść,to zwraca waszą uwagę i zawsze dostanie coś lepszego niż ma.Jak wyjadała kiełbaski,tzn,że nie była głodna.Gdyby była to zjadłaby wszystko.
Głodne stworzenie je,niegłodne -grymasi.A 5 dni głodówki dla zdrowego psa to nic strasznego (założę się że była cichcem podkarmiana)

Wpisz do wyszukiwarki słowo "niejadek" to ci wyrzuci z 10 tematów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eSstzu']:cool3: No to powiem o "omegan" mojemu weterynarzowi i zaczne stosowac, jak zadziała to będe chyba w 7niebie :razz: bo te jej włosy są wszędzie :placz: na ubraniach, w jedzeniu, na dywanie, to mnie już dobija, bo mam dużo czarnuch ciuchów i w ogóle jest z tym problem - jeszcze coś na GĘSTE WŁOSY mi potrzeba bo ma cienkie, moją też niedługo podetne, bo juz długie włoski ma - będzie jej gorące w lato.[/quote]

na gęstsze włoski to moze Beaphar Laveta, ja uzywam dopiero kilka dni ale wiele osob poleca te witaminki

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

gdzieś przeczytałam, ze włos wypada ponieważ jest suchy i wtedy się łatwo łamie. I to chyba prawda, bo ja czesze mojo sunie na sucho, a powinno się na mokro podobno. Są jakieś domowe sposoby na gęsty włos?? bo na lśniący to znam. Czy na suchy włos odżywki Hery by pomogły? jestem skłonna kupić cały zestaw, tylko ze z czasem. JAKIE SĄ NAJLEPSZE KOSMETYKI na włos shih tzu?? i Jeszcze chciałam się zapytać czy dobra jest karma Royal Canin dla Shih Tzu??

Link to comment
Share on other sites

Kosmetyki trzeba dobrac indywidualnie - musisz poprobowac, po czym Twoj psiak wyglada najlepiej. Dobre firmy #1 All Systems, Iv San Bernard (przepraszam za pisownie, jesli w nazwach zrobilam literowki).
RC - moze byc, pojawila sie teraz karma specjalnie dla Shih Tzu.

Ja jednak wrocilam do starego, dobrego gotowania. Nie wiem, co sie z tymi Shih-Tzami dzieje :shake: Moj pies jest zdrowy, nigdy nie jadl ludzkiego zarcia, choc gotowane - owszem - jak sie przytrul, to musial byc na diecie. I pewnego pieknego dnia pies po prostu przestal jesc, natomast pozostal zywotny, wesoly, zero objawow chorobowych. Oczywiscie wg. zasady - nie chce, niech nie je, nie przejmowalam sie zbytnio, dopoki nie zwymiotowal... z glodu; niemalze nad pelna miska. Wtedy namoczylam karme i ja zjadl; przez jakis czas jadl namoczona, potem sucha, potem zmienilam karme - wyglada to tak jakby psu "przejadalo" sie po pewnym czasie papu. Mam nadzieje, ze jes to sprawa przejsciowa, bo starszy pies nie jadl, tylko "skubal" mniej-wiecej do 15 m-ca zycia, a teraz je wszystko, co mu sie poda.

Odnosnie jedzonka gotowanego - zauwazylam zmiane na "+"; wczesniej psy qpaly na prawie kazdym spacerze, teraz 1, ew. 2 razy dziennie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Kosmetyki trzeba dobrac indywidualnie - musisz poprobowac, po czym Twoj psiak wyglada najlepiej. Dobre firmy #1 All Systems, Iv San Bernard (przepraszam za pisownie, jesli w nazwach zrobilam literowki).
RC - moze byc, pojawila sie teraz karma specjalnie dla Shih Tzu.

Ja jednak wrocilam do starego, dobrego gotowania. Nie wiem, co sie z tymi Shih-Tzami dzieje :shake: Moj pies jest zdrowy, nigdy nie jadl ludzkiego zarcia, choc gotowane - owszem - jak sie przytrul, to musial byc na diecie. I pewnego pieknego dnia pies po prostu przestal jesc, natomast pozostal zywotny, wesoly, zero objawow chorobowych. Oczywiscie wg. zasady - nie chce, niech nie je, nie przejmowalam sie zbytnio, dopoki nie zwymiotowal... z glodu; niemalze nad pelna miska. Wtedy namoczylam karme i ja zjadl; przez jakis czas jadl namoczona, potem sucha, potem zmienilam karme - wyglada to tak jakby psu "przejadalo" sie po pewnym czasie papu. Mam nadzieje, ze jes to sprawa przejsciowa, bo starszy pies nie jadl, tylko "skubal" mniej-wiecej do 15 m-ca zycia, a teraz je wszystko, co mu sie poda.

Odnosnie jedzonka gotowanego - zauwazylam zmiane na "+"; wczesniej psy qpaly na prawie kazdym spacerze, teraz 1, ew. 2 razy dziennie.[/quote]
a daj spokój, ja z jedzeniem mam same problemy, teraz kupię tą karmę dla shih tzu i zobaczymy czy jej posmakuje. Ona jak była mała to wszystko jadła, dopóki nie rozpieścili jej w mojej rodzinie, zaczeli dawać z rączki i się tak skończyło. Głodówka 5dniowa, jeden dzień zjadła potem znowu 5 dni nic. Już nie mam sił. Karm to jej kupowałam wszystkie rodzaje. A jej najbardziej smakują te najtańsze. Eukanuby nie nawidzi, nawet namoczonej. Royal Canin ujdzie ale dla yorków troche jadła. Teraz kupie jej ten dla shih tzu. Gotowałam jej też zupki nie zupki, puszki, kosci kupowałam i te bajeryy, ale ta i tak woli z rączki :angryy: wkurzyłam się, teraz nikt jej nie daje z ręki. Ale w dalszym ciągu marnie je. To przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wiem kiedy to minie. wrrr. Co dajesz swojemu pieskowi jeść na urozmaicenie suchej karmy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eSstzu'] Co dajesz swojemu pieskowi jeść na urozmaicenie suchej karmy?[/quote]

Do karmy nie dawalam juz nic, ew. moczylam w wodzie. Teraz gotuje - ryz, kurczak lub indyk, marchew, kalafior (nie zawsze).

Pilnuj, zeby nikt NIGDY juz nie karmil malej z reki. U mnie na osiedlu jest Shih, ktory od trzech lat je TYLKO z reki :shake: Horror, ludzie nie rozumieja, ze zrobili psu krzywde, bo jakby cos im sie stalo, to pies chyba by zdechl z glodu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...