Jump to content
Dogomania

Najpierw skatowana, później z adopcji oddana... Czy znajdę swojego człowieka?


Drzagodha

Recommended Posts

To może użyć zeszłorocznego tekstu i tylko lekko go przerobić?



Szczeniaczki... One to mają szczęśliwe życie. Są rozpieszczane, przytulane, kochane przez wszystkich. Są przecież takie rozkoszne.

SZCZĘŚLIWE. Ale czy wszystkie? Wetka nie zaznała tego szczenięcego szczęścia...

Pisk. Ogromny skowyt katowanego psa. Grupka dzieciaków znalazła sobie „zabawkę”, na której uczy się AGRESJI. Nikt nie zwraca na to uwagi. A Wetka? Wetka cierpi... Okropnie cierpi. Jest kopana, bita, rzucana o ziemię... Marzy już tylko o tym, żeby przestać czuć. Chciałaby odejść za Tęczowy Most...

Krzyk. Nagle oprawcy małej Wetki uciekają. Nie ma czasu na pogoń za nimi. Obolałe, krwawiące maleństwo zostaje natychmiast dostarczone do weterynarza. Przerwana opłucna... Wyrok?

NIE! Nie poddajemy się. Natychmiastowy zabieg. Teraz pozostaje nam tylko czekać...

Wetka wybudza się z narkozy. Ciężko oddycha, ale wydaje się być lepiej. Udało się...

Maleństwo powoli dochodzi do siebie. Coraz częściej wstaje, próbuje chodzić. Niestety – małej wyszły dwie przepukliny, nie staje też na przednią łapkę. Kolejny zabieg.

Mimo swojego młodziutkiego wieku malutka Wetka jest bardzo silna. Wszystko ładnie się goi, mała ma coraz więcej energii...


Tak było rok temu. Co od tego czasu się zmieniło? Sunia doszła do siebie, szybko rosła. W styczniu tego roku została adoptowana. Niestety rodzina się rozpadła, a małżeńskie kłótnie nie wpłynęły zbyt dobrze na Wetkę. Sunia boi się obcych mężczyzn, potrzebuje czasu, żeby kogoś zaakceptować. Czeka na nowy dom kolejne miesiące... Czy w końcu go znajdzie? Możesz jej w tym pomóc!

Jeśli chciałbyś podarować Wetce nowy dom, napisz: [email][email protected][/email] lub zadzwoń: 667 096 617. Sunia jest wysterylizowana, zaszczepiona, otoczona opieką przeciwpasożytniczą, posiada microchip. Warunkiem adopcji jest odbycie wizyty przedadopcyjnej oraz podpisanie umowy.

Link to comment
Share on other sites

hej osobiście to bardzo chciałabym przygarnąc 2go psiaka :) jednak nie wiem czy to jest odpowiedni moment.. mam 3miesięcznego szczeniaka i wetka strasznie mnie zaciekawiła :) bo był plan na wzięcie 2go szczeniaka z tego samego miejsca. pisaki zostawały by same w domu dopiero od połowy listopada obecny będzie miała ponad 5 miesięcy na 8 godizn.. mieszkam sama w bloku. mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat ? czy powinnam czy nie ? pod koniec września idę z małym do psiego przedszkola bo to mój pierwszy pies :) u rodziców mam działkę 10arową gdzie leon szlaleje jak narazie bo go nie zostawiam samego ciągle jest ze mna a pracuje u pani matki w domu, od paź będę miała samochód tylko, że nigdy nie jeżdziłam sama z psem i czy da się z 2ójką ?

Link to comment
Share on other sites

Iwonko obawiam się, że Wetka ze względu na swoje rozmiary mogłaby zrobić 3-miesięcznemu szczeniakowi krzywdę. Co innego dorosły zwierzak, który w razie gdyby Wetka była zbyt nachalna w zabawie to się jej odgryzie, a co innego psie dziecko, które na 99% jej tego nie pokaże. Moim zdaniem akurat Wetka do tak młodego psa się nie nadaje, ze względu właśnie na dobro tego szczeniaka.

Jeśli decydowałabyś się teraz na drugiego psa, osobiście polecałabym Ci jakiegoś 2-3 letniego, spokojniejszego psa. Przy jednym szczeniaku jest co robić, aby nauczyć go wszystkiego, a co dopiero przy dwóch ;) Ale ja to jestem fanką staruszków w ogóle, więc mogę być nieobiektywna :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

aha bo mój jest strasznie rozrywkowy i nie odpuszcza nawqet jak 2gi daje wyraźny sygnał wtedy reaguje odwracając jego uwagę ( jest tak nachalny, że z osiedla już prawie nikt nie chce aby się z nim bawiły psy :( ) myślałam nad tym aby było im raźniej gdy będą zostawałty same i o suce :) leon jest strasznym dominatorem.. rywalizuje nawet z moim chłopakiem o miejsce w łóżku, bo jak go nie ma u mnie to pies ze mną nie śpi tylko obok łóżka natomiast gdy on śpi to leon odpycha go w nocy i podgryza i odsuwa ode mnie ( tak mówił Pan Wu ja nie widziałam bo spie jak zabita :D)

Link to comment
Share on other sites

wiem i jeśli widzę w danym momencie to mu nie pozwalam jednak gdy śpie trocxhę trudno :) w sumie też w ten sposób leozeon zaczepia chłopaka do zabawy, jednak gdy przesadza pod pacvhe i na 2 min do lazien ki, mały juz nawet nie ppiszczy czeka aż otworzę

chłopaka widzi 2 razy w tyg max jednak uwielbia się z nim bawić, może w nocy jest to zachęta również z resztą mały między 12 a 4 przeważnie nie sypia..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Drzagodha']Iwonko obawiam się, że Wetka ze względu na swoje rozmiary mogłaby zrobić 3-miesięcznemu szczeniakowi krzywdę. Co innego dorosły zwierzak, który w razie gdyby Wetka była zbyt nachalna w zabawie to się jej odgryzie, a co innego psie dziecko, które na 99% jej tego nie pokaże. Moim zdaniem akurat Wetka do tak młodego psa się nie nadaje, ze względu właśnie na dobro tego szczeniaka.

Jeśli decydowałabyś się teraz na drugiego psa, osobiście polecałabym Ci jakiegoś 2-3 letniego, spokojniejszego psa. Przy jednym szczeniaku jest co robić, aby nauczyć go wszystkiego, a co dopiero przy dwóch ;) Ale ja to jestem fanką staruszków w ogóle, więc mogę być nieobiektywna :evil_lol:[/QUOTE]

mój 'maluch sięga na siedząco do kolana i waży ponad 8 kg :evil_lol: no ale ok mogą w sumie nie dojść do porozumienia i wtedy co robic ech

Link to comment
Share on other sites

[quote name='necianeta89']o boziu, wlazłam przez banerek, jakie uszy :) a jak się zmieniła w młodą panienkę :D normalnie nie powiedziałabym, że będzie miała takie uszęta ;)[/QUOTE]

Myśmy się przez kilka miesięcy zastanawiali w ogóle co z niej wyrośnie :evil_lol: A Wetka jest po prostu proporcjonalna - długaśne łapy, to i uszy muszą być długaśne :diabloti:

Kasiu, osoba na wizytę już jest, przekażę jej kontakt do Ciebie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...