Jump to content
Dogomania

Co podać psu na rozwolnienie?


SuperGosia

Recommended Posts

Czy ktoś podawał psu z biegunką Scopolan ??
Bezik od wczoraj ma jakiś problem z brzuszkiem, byliśmy w hodowli na trymowaniu i tam zaczął gazować, myślałam, że z emocji, wczoraj załatwił się 'na rzadko' ale nie jakoś bardzo, dzisiaj rano tak samo. Ogólnie ma apetyt i nie jest smutny ani apatyczny itd ale widać, że go boli bo się kładzie na brzuchu itd. No i gazuje chociaż już mniej. Nie chcę od razu lecieć do weta bo pewnie po prostu coś mu zaszkodziło (może jakiś smakołyk...sporo ostatnio się szkolimy) i to przejściowe.

Dałam mu No-spę ale mam też w domu Scopolan i chciałabym wiedzieć czy można go podawać psom. Chciałam dać Nifuroksazyd ale się skończył...

Link to comment
Share on other sites

nifuroksazyd w dawce 200 -tabletki- jest bez recepty /ironio, 100 jest na recepte.../ i jest Endiex, tez nifuroksazyd 200 w skladzie. ale to leki p/bakteryjne, a nie kazda biegunka ma taka etiologie. ja na biegunki ewidentnie spowodowane np niewlasciwym posilkiem /nie taka karma/-daje laremid/stoperan.
co do wegla-zwroccie uwage na dawkowanie-jest naprawde duze, dorosly czlowiek z biegunka powinien dostac na raz 10-13 tabletek, zdecydowana wiekszosc bierze 1 -2 i czeka na cud...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Chyba pojedziemy do weta...
Przed 12 dostał trochę suchego żarcia (chyba błąd:shake:) i No-spę, po 15 wszystko zwrócił nadtrawione...:shake: Dałam mu Taninal.
Poszliśmy na spacerek - i ciągle rozwolnienie... Ale generalnie ciągle nie jest apatyczny ani niemrawy, wykazuje chęć oszamania czegoś (jak zwykle) i pije bez zmian. Ale zaraz jak będę mieć samochód to jedziemy do weta... bo to już za długo trwa!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

odswieżę trochę temat, bo coś mamy pecha ostatnio do biegunek i konczymy u weta.

proszę mi powiedzieć czy dla psa o wadze 7kg wystarczy 1/4 tabletki nifuroksadyzu?
"po domowemu" ile czasu mam to podawać, bo wet powiedzial ze jak nie przejdzie po 1 dawce mam z nim przyjechać, a mi sie gdzieś obilo o uszy ze należy go podawać kilka dni.

lepsze są tabletki czy zawiesina?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 7 years later...
Dnia 23.08.2008 o 11:19, Agnieszka K. napisał:

Ja podaje smecte na rozwolnienie (saszetka rozpuszczona ;) w 1/2 szklanki wody, strzykawka do pyska, minimum 15 ml za kazdym razem).

Ale jak sie juz krew pojawi, nawet w niewielkiej ilosci to od razu jade do weta.

Ja byłam bardzo zadowolona z Intestinala Eukanuby (jest jeszcze Trovet HLD).

Zamiast Lakcidu podaje Lacidofil.

Ja mojemu Golden owi daje cały czas 1kaps. dziennie Sanprobi Ibs - nauczona problemami biegunką u poprzedniego Golden. Jest na serio super! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Odkopię i się wtrącę dla potomnych.

Psa przegłodzić minimum 24h z dostępem do wody świeżej non-stop.

1. Węgiel - w ostateczności dla psa - może powodować zaparcia

2. Jak już ktoś wspomniał Nifuroksadyt - 1tab na 15kg masy ciała

3. Smecta - 1 saszetka na 10kg masy ciała psa - JEDNORAZOWO, a nie dzielone na parę serii -  działa przeciw-bakteryjnie,  osłonowo na jelita, a niektóre badania dowodzą, że również przeciw-wirusowo.

4. Można podawać probiotyk na 1-2h przed podaniem smecty, dużo osób zapomina, że Smecta działa do 16h.

5. Można podawać napar z kory wiązu co by psu ulżyć w układzie pokarmowym - parzymy, robimy "gluta" i podajemy np następnego dnia

6. Opcjonalne podanie elektrolitów jest wskazane

--

Zjedzenie trutki, zgnilizny itp:

1. Wywołujemy  wymioty u psa podając wodę utlenioną podobno 1 łyżka/1kg, ja nabieram do strzykawki 5ml wody utlenionej, do pyska i po 5min mamy wymioty jak się patrzy

2. Po tym zabiegu żeby nie lecieć do weterynarza i nie podawać leków osłonowych itp. konieczne jest zrobienie "gluta" z kory wiązu, który zabezpieczy układ pokarmowy psiaka. Zabieg wywoływania wymiotów bardzo go obciąża i podrażnia. Kora wiązu "oplata" układ pokarmowy i tworzy barierę ochronną.

P.S

Gdzieś ktoś w temacie wykłócał się, że smecta jest lekiem - warto zauważyć, że smecta jest produktem w 100% pochodzenia naturalnego  i jest glinką. Z ciekawostek zwierzęta w środowisku naturalnym przy biegunkach same  szukają glinek, które zjadają.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Smecta traci 'popularnośc',ale...nadal jest skuteczna.Moja hodowczyni polecała napar z kory dębu - działał.

Nifuroksazyd podaje się w przypadku bakteryjnych zakażeń przewodu pokarmowego,o jego podaniu powinien zadecydować lekarz.

Dnia 27.07.2020 o 09:27, Matthias napisał:

Jak już ktoś wspomniał Nifuroksadyt - 1tab na 15kg masy ciała

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...