Jump to content
Dogomania

Bajka i Bianka mają kąt do końca roku. Pomocy! Grozi im wywiezienie do schroniska!


gabat

Recommended Posts

[quote name='irenaka'](...)Asia pracuje z psami, chciałabym poznać Jej opinię a Gabat zadecyduje co dalej.
Może sugerowanie rozdzielenia dziewczynek jest błędem?[/QUOTE]
Dokładnie. Ja nie wiem co w tej sytuacji jest dobre, a dobrymi chęciami itd.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gabat']Dokładnie. Ja nie wiem co w tej sytuacji jest dobre, a dobrymi chęciami itd.[/QUOTE]

Wyślę Ci na pw opinię Asi a decyzję podejmiesz sam.
Tu mała uwaga, dla reszty czytających wątek. Opinia nie jest tajna/ poufna;), ale nie ujawniam prywatnej korespondencji na dogo.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="red"]Właśnie otrzymałem nową informację na temat Bajki i Bianki. Otóż dziewczyny mogą liczyć na kąt tylko do końca grudnia.[/COLOR][/B]

Jak wcześniej pisałem w wątku, miałem zabrać dziewczyny, ale nie wiedziałem do kiedy mogą zostać - żaden termin, aż do dziś nie padł. Uprzednio, już prosiłem opiekunów o czas, bo nie jest łatwo znaleźć dom dla rasowej, kanapowej przytulanki, a co dopiero dla Bajki (psa o tak traumatycznej przeszłości) i jej córki Bianki.
W związku z powyższym poinformowałem opiekunów, że te 5 dni w końcówce roku, w dodatku w okresie świątecznym to żaden termin i poprosiłem o czas do końca stycznia zastrzegając jednocześnie, że gdyby jednak nie dali nam ani dnia i Bajka z Bianką zostaną wywiezione, to musimy otrzymać informację o adresie schroniska, po to żeby najszybciej je wyciągnąć.

Ponieważ, pisząc ten post, nie wiem jaką decyzję podejmą opiekunowie (przypominam, że 12 grudnia postawili mi warunek, że mam zabrać psy, bo w przeciwnym razie trafią do schroniska) proszę Dogomaniaków o każdą pomoc żeby oszczędzić Bajce i Biance pobytu w schronisku.
Potrzebny jest natychmiast jakikolwiek kąt, byleby było trochę serca i micha. Dziewczyny mieszkają w budach, więc specjalnych wygód nie potrzeba, no może przydałby się jakiś wybieg.

[COLOR="red"][B]Przepraszam, że wołam o pomoc w Święta, ale sytuacja jest podbramkowa![/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Wyślę Ci na pw opinię Asi a decyzję podejmiesz sam.
Tu mała uwaga, dla reszty czytających wątek. Opinia nie jest tajna/ poufna;), ale nie ujawniam prywatnej korespondencji na dogo.[/QUOTE]
Myślę, że w kontekście tego co się aktualnie dzieje (eksmisja do końca roku) nie powinno rozdzielać się Bajki i Bianki, bo w przypadku zmiany domu będą się wspierały. No oczywiście jeżeli dla jednej z nich chata będzie od zaraz, to trudno, będziemy rozdzielać.

Panta rhei... wczoraj jeszcze zastanawiałem się co dla nich najlepsze, a dzisiaj biorę cokolwiek los przyniesie, byle nie schronisko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anawa']Ogłoszenie wyróżnione, ma 92 odsłony i nic..................
Jakie portale ogłoszeniowe są równie popularne, co gratka? Z jakich miewacie odzew? Kto pomoże z ogłoszeniami?[/QUOTE]

Gumtree chyba sporo ludzi ogląda. I szerlok też ostatnio przeglądają.

Link to comment
Share on other sites

Dostałem nowe info, że mam czas do 10 stycznia.
Dlaczego najpierw podano mi (26 grudnia) termin do końca roku, a teraz do 10 stycznia nie wiem. Zresztą w całej tej sprawie wielu rzeczy nie rozumiem, nie wiem. Jedno wiem na pewno, że Bajce i Biance mogę zapewnić schronienie dopiero w drugiej połowie stycznia, więc znowu prosiłem o czas do końca stycznia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gabat']Dostałem nowe info, że mam czas do 10 stycznia.
Dlaczego najpierw podano mi (26 grudnia) termin do końca roku, a teraz do 10 stycznia nie wiem. Zresztą w całej tej sprawie wielu rzeczy nie rozumiem, nie wiem. Jedno wiem na pewno, że Bajce i Biance mogę zapewnić schronienie dopiero w drugiej połowie stycznia, więc znowu prosiłem o czas do końca stycznia.[/QUOTE]

To sie nazywa czasowy rollercoaster - metlik w glowie zapewniony :???:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Awit']A może znalazła swój dom..... <Optymistyczne myślenie>[/QUOTE]

Masz rację, trzeba cały czas wierzyć, że mimo wszystko będzie dobrze.
Wczoraj przejeżdżałem przez Bartoszówkę i.....

[video=youtube;dbGsAiXjnsc]http://www.youtube.com/watch?v=dbGsAiXjnsc&feature=player_profilepage[/video]

Lisek wygląda naprawdę dobrze. Musi ją ktoś dokarmiać. Oczywiście uciekała od nas aż się kurzyło, więc filmik jest bardzo krótki - tyle udało się skręcić, ale najważniejsze, że żyje i ma się dobrze. Tylko jak ją przekonać do "współpracy"?

Myślałem, że nigdy już jej nie zobaczę....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bajkę i Biankę przewieźliśmy w piątek tzn. ja i lekarz z Żabiej Woli. Ponieważ dziewczyny były po Sedalinie, podróż przebiegła bardzo spokojnie. Po przyjechaniu na miejsce zanieśliśmy je do kojca, który budował się w styczniu. Chwilę poleżały na podeście po czym, jak przystało na porządne wiejskie psy, od razu zorientowały się gdzie jest wejście do budy.
Potem było małe co nie co, które szybko zniknęło więc stwierdziliśmy, że stres związany ze zmianą otoczenia jest umiarkowany.
Później dziewczyny postanowiły trochę pozwiedzać wybieg, ale już się ściemniało, więc po dniu pełnym wrażeń wkrótce poszły spać.
Prawdziwe zwiedzanie i zapoznanie z nami odbyło się dzisiaj. Faktycznie Bajka stroni od bezpośredniego kontaktu z człowiekiem natomiast Bianka jest dużo śmielsza. Myślę, że "przygotowanie do życia w rodzinie" nie powinno zająć zbyt wiele czasu.
Zresztą zobaczymy co przyniosą najbliższe dni.

[video=youtube;I8WhWCK8RW8]http://www.youtube.com/watch?v=I8WhWCK8RW8[/video]

Chciałem jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy byli kolejno (na ochotnika lub z łapanki) angażowani w los Bajki i jej dzieci: Marzenie i Marcinowi, anawa, wellington, irenka, Tarroi, yumanji, fundacji "Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie", DeMarko oraz tym, którzy postanowili pozostać anonimowi.

Link to comment
Share on other sites

Byłam, widziałam.......... suki jedzą z ręki, ogonki mało im się nie urwą od machania na widok nowej pani........... Szczęściary.......... muszą się jeszcze tylko zaprzyjaźnić z pozostałą piątką....... Jeszcze tylko kota im brakuje ale to da się załatwić :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anawa'](...) Jeszcze tylko kota im brakuje ale to da się załatwić :evil_lol:(...)[/QUOTE]
Ten temat już był poruszany, ale odpowiem na tę zaczepkę - jeżeli dobrze życzysz kotu to nawet o tym nie myśl. Ja mam porządne psy i one koty lubią...ganiać.
Jak słyszę, że niektórzy przedstawiciele canis są zmuszani do życia z kotami w zgodzie to mnie wzdryga. Jak można dopuścić do takiego wynaturzenia! Okropność!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Gabat - kapitalny film !
Rezyseria, aktorzy, kamera, muzyka, kulisy, szata graficzna - powtorze za yumanji , pelen profesjonalizm ![/QUOTE]
Powiem skromnie - trudno się nie zgodzić!
[quote name='wellington']Czy to Baster za mlodymi aktoreczkami wlazl do ich nowego lokum ?[/QUOTE]
Stary Don Juan ...
Basti? No wiesz to całkiem możliwe, że przeżywa kryzys wieku średniego. Muszę na to zwrócić uwagę, ale z drugiej strony to mu się nie dziwię - dwie nowe, niezłe dziewczyny...hmm...ja też bym zaglądał, dla dotrzymania towarzystwa ma się rozumieć.:oops:
[quote name='wellington']Kiedy kastracja jednej panienki ?[/QUOTE]
Najpierw udomowienie, a potem ciach. Zresztą, gdyby nas zaskoczyła cieczka to mamy trzy dni na jazdę na sygnale do lecznicy.
Spokojnie zdążymy! Liczymy: pierwszego dnia zagonię konie z pastwiska i oporządzę, drugiego zrobię przegląd furmanki i zaprzęgnę. To mamy jeszcze noc i dzień na jazdę do lecznicy.:cunao:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gabat'] Ja mam porządne psy .....
Jak słyszę, że niektórzy przedstawiciele canis są zmuszani do życia z kotami w zgodzie to mnie wzdryga. Jak można dopuścić do takiego wynaturzenia! Okropność!!![/QUOTE]

Sugerujesz więc, że mój Paco nie jest porządny bo......... ma dwa koty?
I w dodatku całkiem nieźle żyje im sie we trójkę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...