Jump to content
Dogomania

Poznajmy się!


Florka_xyz

Recommended Posts

  • Replies 394
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moj psiak rodowod ma we krwi, ale nie na papierku. Rodzice mojego psiaka posiadaja rodowod, ale moj tato poprosil hodowce zeby nie wystawial naszemu rodowodu i sprzedał go taniej ;) Ja sie na tych rodowodach tak dokladnie nie znam :eviltong: A psina niczego sobie, wiele ludzi chcialo go odkupic ode mnie (nawet ksiądz, chociaz on to za duchownymi nie przepada tak samo jak za kotami) :eviltong:
A Wasze psiaki mają rodowod? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Wataha_']Moj psiak rodowod ma we krwi, ale nie na papierku. Rodzice mojego psiaka posiadaja rodowod, ale moj tato poprosil hodowce zeby nie wystawial naszemu rodowodu i sprzedał go taniej ;) Ja sie na tych rodowodach tak dokladnie nie znam :eviltong: A psina niczego sobie, wiele ludzi chcialo go odkupic ode mnie (nawet ksiądz, chociaz on to za duchownymi nie przepada tak samo jak za kotami) :eviltong:
A Wasze psiaki mają rodowod? :)[/quote]
Z tym rodowodem to raczej mało prawdopodobne bo maluszki od hodowcy dostają tylko metryczki :shake:
Najważniejsze teraz żeby się zdrowo chował

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego?
Ta suka tez nie miala papierow, a wszystkie 3 szczeniaczki znalazly dobre domy (jeden piesio mieszka kolo nas i jest niemalze identyczny jak Ares).
Poza tym to pies mojego ojca, a te szczeniaki to chciala miec ta gosciowka i moj ojciec sie na to zgodził. Nie rozumiem dlaczego nie mozna dopuszczac psa do samicy jesli nie ma rodowodu? Chodzi Ci o wady genetyczne? Wszystkie byly badane przez weta, a Ares nigdy na nic nie chorował mimo ze ma juz 8 lat. Pochodze z malej miejscowosci i ludzi nie stac na psy z rodowodem, wola kupic psa bez papierow za okolo 200 zł, co nie oznacza ze takie psiaki sa gorsze.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie to nie mialam nic do gadania jesli chodzi o te szczeniaki. Starszych ludzi ciezko przekonac do zmiany pogladow (zreszta nie tylko starszych).
Prosze tylko o wyjasnienie dlaczegoz to parka bez papierow nie powinna miec szczeniakow? Slyszalam o wadach i chorobach genetycznych, ale pewnie nie tylko o to tu chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[B]A wady i choroby genetyczne nie wystarczą?

a tu cytat:
"[/B][SIZE=4]Jeżeli zależy Ci na psie o określonym charakterze i wyglądzie, kup psa z rodowodem.
Jeśli nie zależy Ci na określonych cechach, przygarnij kundelka ze schroniska."[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Powtarzam: JA NIE MIALAM WPLYWU na decyzje o szczeniakach.
Ja to wszystko rozumiem ale moj ojciec i wielu ludzi nie. Mnostwo osob ma na tym forum psy bez rodowodu, co swiadczy o tym ze wiele ludzi takie psy rozmnaza bo duzo osob takie kupuje.
Planuje w przyszlosci zakup psiaka z rodowodem :) A schorniska u nas nie ma, najblizsze daleko. Poza tym u mnie praktycznie nikt nie bierze psow ze schronisk, tak sie jakos dziwnie przyjelo w tym spoleczenstwie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Wataha_']Dlaczego?
Ta suka tez nie miala papierow, a wszystkie 3 szczeniaczki znalazly dobre domy (jeden piesio mieszka kolo nas i jest niemalze identyczny jak Ares).
Poza tym to pies mojego ojca, a te szczeniaki to chciala miec ta gosciowka i moj ojciec sie na to zgodził. Nie rozumiem dlaczego nie mozna dopuszczac psa do samicy jesli nie ma rodowodu? Chodzi Ci o wady genetyczne? Wszystkie byly badane przez weta, a Ares nigdy na nic nie chorował mimo ze ma juz 8 lat. Pochodze z malej miejscowosci i ludzi nie stac na psy z rodowodem, wola kupic psa bez papierow za okolo 200 zł, co nie oznacza ze takie psiaki sa gorsze.[/quote]

[B]Nie wszystkie psy z rodowodem są drogie, jeżeli nie interesują kogoś wystawy zawsze może kupić sobie rodowodowego szczeniaka z drobnymi mankamentami jak np. u bokserów umaszczenie, zgryz itp które dyskwalifikują je pod względem wystawowym , ale są rasowymi przedstawicielami danej rasy .[/B]

Link to comment
Share on other sites

Slyszalam o tym ze pieski z wadami wystawowymi sa tansze. Jeszcze pare lat temu malo kto mia dostep do netu, a szary kowalski jak chcial miec psa to kupowal za symboliczna cene od sasiada i nie czytal ksiazek na temat swojej pociechy, na wystawy nie jezdzil, z hodowcami sie nie zadawal, wiec przyjelo sie ze pies z rodowodem to pies drogi i lepiej kupic takiego bez papierow. Wiec duzo ludzi nawet nie patrzy na te z rodowodem gdyz z gory przyjmuja ze taki pies to mnostwo kasy, u mnie w miasteczku mysli tak 95% ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Wataha_']Moj psiak rodowod ma we krwi, ale nie na papierku. Rodzice mojego psiaka posiadaja rodowod, ale moj tato poprosil hodowce zeby nie wystawial naszemu rodowodu i sprzedał go taniej ;-) Ja sie na tych rodowodach tak dokladnie nie znam :eviltong: A psina niczego sobie, wiele ludzi chcialo go odkupic ode mnie (nawet ksiądz, chociaz on to za duchownymi nie przepada tak samo jak za kotami) :eviltong:
A Wasze psiaki mają rodowod? :smile:[/quote]

[B]Nie wszystkie moje psiaki miały rodowód, niektóre były bez- takie tylko do kochania:loveu:

Nie wierzę że hodowca nie wystawił Waszemu psu rodowodu dlatego "że tato poprosił" bo sam papierek-metryka( na podstawie której otrzymuje się rodowód) kosztuje OK 40 zł, więc zbytnio by tej ceny obniżyć nie mógł:p
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Bonita ja juz pisalam ze sie nie znam na rodowodach i metrykach, ale musze te wiedze uzupelnic bo mi głupio :eviltong: Napisalam tylko to co przekazal mi ojciec.
Wiem ze nie mozna rozmnazac bez papierow, bo juz tyle biednych istot sie paleta po ulicach. Ale starszym ludziom do rozumu nie przegadasz.
Ja zamiezam kupic psinke z rodowodem i jej nie rozmnazac, a najlepiej to ja jeszcze wysterylizowac. Ale nie o to w tym temacie chodzi, wiec nie zasmiecam juz tego wątku :oops:
Czy zostane przyjeta do grona bokseromaniakow? :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Wataha_']Bonita ja juz pisalam ze sie nie znam na rodowodach i metrykach, ale musze te wiedze uzupelnic bo mi głupio :eviltong: Napisalam tylko to co przekazal mi ojciec.
Wiem ze nie mozna rozmnazac bez papierow, bo juz tyle biednych istot sie paleta po ulicach[COLOR=Red] [B]To prawda :([/B][/COLOR] Ale starszym ludziom do rozumu nie przegadasz. [COLOR=Red][B]To też prawda, ale trzeba się starać[/B][/COLOR]
Ja zamiezam kupic psinke z rodowodem i jej nie rozmnazac, a najlepiej to ja jeszcze wysterylizowac. [B][COLOR=Red]Nie przesadzaj:p[/COLOR][/B]Ale nie o to w tym temacie chodzi, wiec nie zasmiecam juz tego wątku :oops:
Czy zostane przyjeta do grona bokseromaniakow? :oops:[/quote]

[B]:diabloti: Witamy:evil_lol::loveu:


[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bodziulka'][SIZE=1](i zaraz się zacznie...)[/SIZE][/quote]
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: dokładni etak :diabloti: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

[quote name='_Wataha_']Powtarzam: JA NIE MIALAM WPLYWU na decyzje o szczeniakach.
Ja to wszystko rozumiem ale moj ojciec i wielu ludzi nie. Mnostwo osob ma na tym forum psy bez rodowodu, co swiadczy o tym ze wiele ludzi takie psy rozmnaza bo duzo osob takie kupuje.
Planuje w przyszlosci zakup psiaka z rodowodem :) A schorniska u nas nie ma, najblizsze daleko. Poza tym u mnie praktycznie nikt nie bierze psow ze schronisk, tak sie jakos dziwnie przyjelo w tym spoleczenstwie.[/quote]

tez mam psa bez rodowodu
ale to nie znaczy ze co cieczka bedzie miec szczeniaki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonita'][B]Nie wszystkie psy z rodowodem są drogie, jeżeli nie interesują kogoś wystawy zawsze może kupić sobie rodowodowego szczeniaka z drobnymi mankamentami jak np. u bokserów umaszczenie, zgryz itp które dyskwalifikują je pod względem wystawowym , ale są rasowymi przedstawicielami danej rasy .[/B][/quote]

To dlaczego kupujecie psy bez rodowodu skoro chcecie zeby takie psy sie nie rozmnazaly? Ludzie je rozmnazaja bo wy je kupujecie :eviltong: No chyba ze ktos przygarnal takiego psiaka ze schorniska :)

PS: Juz nic nie pisze w tym temacie zeby nie zasmiecac :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Wataha_']To dlaczego kupujecie psy bez rodowodu skoro chcecie zeby takie psy sie nie rozmnazaly? Ludzie je rozmnazaja bo wy je kupujecie :eviltong: No chyba ze ktos przygarnal takiego psiaka ze schorniska :)[/quote]

:cool3:Moje wszystkie są rodowodowe.
A psy które były bez rodowodu to:
a. suczka która miała być uśpiona ponieważ pewnym ludziom urodziło się dziecko
b. wyrzucona z domu bo niszczyła i wyła
obie pewno trafiły by do schroniska,
przygarnęliśmy je, ja nie dałam zarobić żadnej pseudo hodowli.
Dożyły sędziwych lat u nas, a teraz obie już są za TM.
[quote]
PS: Juz nic nie pisze w tym temacie zeby nie zasmiecac :oops:[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Moim pierwszym psem była suczka z pseudo hodowli, kupiona przed wystawą, ja wtedy miałam chyba 7 lat i po prostu chciałam mieć psa, mama miała do wyboru ( w podobnej cenie!) rodowodowego Pudla i Spaniela z pseudo hodowli, wybrała Spaniela, stwierdziła że i tak nikt z nim na wystawy nie będzie jeżdził, to po co rodowód.
Zapłaciła wzięłyśmy ją do domu , od samego początku było z nią coś nie tak wymiotowała, była osowiała , na początku tak bywa- pies się musi przyzwyczaić, po kilku dniach mama wróciła z nią od weta i powiedziała że ma Parvovirozę i że weterynarz wątpi żeby przeżyła...
Długo walczyliśmy o jej życie, bardzo cierpiała:placz: ( I pomyśleć że w kojcu razem z nią było jeszcze z 5 takich maluszków :( :( ). Wiadomo pies nie był na nic szczepiony, ani odrobaczony, trzymany dotąd w byle jakich warunkach, bez witamin, osłabiony - nie przeżył :(.
Od tej pory nigdy już nie kupiłam i nie kupię psa z pseudo hodowli, wolę dać dużo więcej i mieć pewność że kupię psa zdrowego, odrobaczonego, zaszczepionego, który na pewno wyrośnie na przedstawiciela danej rasy.

Ja też już kończę w tym temacie:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Wataha_']Powtarzam: JA NIE MIALAM WPLYWU na decyzje o szczeniakach.
Ja to wszystko rozumiem ale moj ojciec i wielu ludzi nie. Mnostwo osob ma na tym forum psy bez rodowodu, co swiadczy o tym ze wiele ludzi takie psy rozmnaza bo duzo osob takie kupuje.
Planuje w przyszlosci zakup psiaka z rodowodem :) A schorniska u nas nie ma, najblizsze daleko. Poza tym u mnie praktycznie nikt nie bierze psow ze schronisk, tak sie jakos dziwnie przyjelo w tym spoleczenstwie.[/QUOTE]

To prawda wiele osób jeszcze takie psiaki kupuje (zasilając pseudohodowle) ale wiele z tych tutejszych użytkowników zrobiło to zanim weszło na to forum i zostało uświadomione, ja np. o rasowy=rodowodowy dowiedziałam się właśnie dzięki mojej ukochanej dogomanii:loveu:

Wataha czy zostaniesz przyjęta do bokseromaniaków?? hmm jasne zakładaj fotobloga:evil_lol: :evil_lol: i dawaj linka:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kitka20']To prawda wiele osób jeszcze takie psiaki kupuje (zasilając pseudohodowle) ale wiele z tych tutejszych użytkowników zrobiło to zanim weszło na to forum i zostało uświadomione, ja np. o rasowy=rodowodowy dowiedziałam się właśnie dzięki mojej ukochanej dogomanii:loveu:

Wataha czy zostaniesz przyjęta do bokseromaniaków?? hmm jasne zakładaj fotobloga:evil_lol: :evil_lol: i dawaj linka:eviltong:[/quote]
hmm no nie wiem ja bylam na forum wczesniej potem Tigra sie pojawila;)
ale:
po 1: nie kupilam jej do rozrodu
po 2: jak nie ja bym kupila to albo :
a) ktos kto by ja co cieczka dopuszczał
b) zostala by uspiona albo bog wie co

kupilam ja i okazalo sie ze kupilam schorowanego pieska ( ktos kto zna nasza historie to wie ze Tigra miala psi kaszel )

i moje zdanie jest takie ze jezeli ktos chce psa i go kupi w pseudohodowli to niech przynajmniej go nie rozmnaża

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evaxon']
i moje zdanie jest takie ze jezeli ktos chce psa i go kupi w pseudohodowli to niech przynajmniej go nie rozmnaża[/quote]

i nie oddaje do schronu pod byle pretekstem.

[QUOTE](i zaraz się zacznie...)[/QUOTE]

Jak trafi do kogoś, choć jednej osoby to warto :eviltong:

Wakacje zapasem, a na adopcyjnej już się robi tłoczno :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='la_pegaza']

Jak trafi do kogoś, choć jednej osoby to warto :eviltong: [/quote]

true true

to ja tylko dodam, że Box nie miał rodowodu, ale 14 lat temu to i netu nie było, i innych takich źródeł informacji, wzieliśmy go od znajomych, znaliśmy i ojca i matkę, poza tym wtedy boksery bezpapoerkowe wyglądały jak boksery, a nie np. jak mieszanka amstafa z bokserem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...