Jump to content
Dogomania

Foksterier gładkow. 9 msc, czekamy....


ulvhedinn

Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jest chętny domek w Katowicach . Potrzebne są osoby do wizyty przedadopcyjnej , i dokładne wypytanie , co mają zamiar robić z psem . Chodzi o jakies sporty , bo on musi mieć zajęcie , wtedy jest grzeczny . Ulv , nie ma , kontakt z nią telefoniczny , bo Ona nie ma telefonów , które zostały na karcie starego , ukradzionego telefonu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BIANKA1']Jest chętny domek w Katowicach . Potrzebne są osoby do wizyty przedadopcyjnej , i dokładne wypytanie , co mają zamiar robić z psem . Chodzi o jakies sporty , bo on musi mieć zajęcie , wtedy jest grzeczny . Ulv , nie ma , kontakt z nią telefoniczny , bo Ona nie ma telefonów , które zostały na karcie starego , ukradzionego telefonu .[/QUOTE]
Zaraz napiszę do fajnej dziewczyny z Katowic ( Monika z Katowic) ,może zrobi wizytę ? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']To dziwne,pies jest młodziutki,moze ktos celowo zatarł tatuaz:roll:[/QUOTE]
to nie jest nic dziwnego, tatuaż w miarę jak pies rośnie może się stać niewyraźny. Celowe zacieranie nie ma sensu bo po pierwsze jakiśtam tatuaż ma, po drugie jest to dosyć kosztowne, po trzecie- trwa długo ;)

Link to comment
Share on other sites

Daktyl jest naprawdę genialny :loveu: idealny dla kogoś kto lubi się ruszać i chciałby uprawiać jakieś psie sporty. Jest bardzo kontaktowy i nakręcony na zabawę, jak ma patyk czy dysk, reszta świata włącznie z innymi psami dla niego nie istnieją :loveu: Cudo, nie pies :loveu: W ciągu dwóch dni opanował "siad", "daj łapę" i "przybij piątkę". Jest posłuszny, przychodzi na zawołanie. Jest mega skoczny i cały czas biega, ale w domu potrafi się grzecznie zachowywać, przytuli się i śpi cały czas :loveu: Daki był naszym pupilem zlotowym :p no i ten wygląd ... :loveu:

[IMG]http://img46.imageshack.us/img46/4083/dsc0085o.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kwasek']Sprawdzaliście czy nie ma chipa?
[/QUOTE]
Jak trafił do schronu, to nie miał.

Jesli chodzi o zachowanie, to dokładnie go opisała NightQueen. I dlatego wolałabym go nie oddawać do domu, gdzie nie będza nic robic, Daktyl powinien miec zajęcie.

Forum agilitowe, bardzo dobra mysl!


I jak pisała Bianka potrzebna wizyta p/adopcyjna w Katowicach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']A jakby spróbować się skontaktować z hodowcami foksów gładkowłosych w PL., jest ich stosunkowo nie dużo, może któraś z nich rozpoznałaby szczeniaka od siebie?[/QUOTE]

No właśnie już to proponowałam, wystarczy zadzwonić do Związku Kynologicznego, żeby dowiedzieć się o mioty w tym okresie i hodowle.
Może ktoś psa wywiózł i wyrzucił daleko od domu, różne rzeczy się zdarzają.

U jednej z moich suń, najstarszej, tatuaż był nieczytelny, gdy miała 3-4 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']już trochę wygrzebałam :diabloti: są trzy- wystarczy ;)[/QUOTE]

To nasz pupil więc jest chyba najbardziej obfotografowanym psem ze zlotu :evil_lol:
Nie mam warunków dla takiego psa, ale gdyby było inaczej to bym go zabrała, zresztą nie tylko ja, bo on podbija serca w tempie ekspresowym :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']To nasz pupil więc jest chyba najbardziej obfotografowanym psem ze zlotu :evil_lol:
Nie mam warunków dla takiego psa, ale gdyby było inaczej to bym go zabrała, zresztą nie tylko ja, bo on podbija serca w tempie ekspresowym :p[/QUOTE]
ty nie wiesz jak ja żałuję, że nie mogę go wziąć :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ty nie wiesz jak ja żałuję, że nie mogę go wziąć :placz:[/QUOTE]

wiem bo żałuje tak samo :-( Nie pamiętam kiedy ostatnio spotkałam tak genialnego psa :loveu: nie dość że to foks (mam do nich zamiłowanie) to jeszcze ten charakter :loveu: i zapał do pracy z człowiekiem.
Co prawda dostałyśmy po palcach parę razy, krew poleciała, bo młody pomylił nas z patykiem, ale nie da się go nie kochać :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Pati, jeszcze komendę "obrót" załapał w 5 minut ;)

Słuchajcie, pies jest naprawdę genialny, obłędny. Zresztą każdy kto był na zlocie wie, że jestem w nim zakochana po uszy. Gdyby nie mój królik, to brałabym go i nawet bym się nie zastanawiała. Cudowny pies, naprawdę. Mądry, pojętny, piękny, i naprawdę trochę go podszkolić i będzie bardzo posłuszny, już teraz się słuchał, choć tak jeszcze nie do końca ;) Ale zazwyczaj dało się go odwołać. Potraf ganiać za patykiem cały dzień, a z drugiej strony potrafi spać jak aniołeczek (jak miał dzień bez patyka, bo był wykończony, to praktycznie cały dzień mi na kolanach przespał ;)). I jeszcze tak słodko mruczy jak się układa do snu :loveu: Widzę go chyba najbardziej jako psa do frisbee, aczkolwiek z agility też by sobie nieźle poradził, na zlocie mieliśmy małą próbę (Pati :evil_lol:).

Ja się dzisiaj popłakałam, jak się z nim żegnałam (całe szczęście byliśmy sami w domku ;)), bo naprawdę bardzo chciałam go wziąć, jestem w nim zakochana, jak w żadnym innym psie (a teriery nigdy jakoś specjalnie do mnie nie przemawiały, zawsze byłam ONkowa).

Link to comment
Share on other sites

Wyslałam wiadomość o foksiku do kilku hodowlii.
Co do kastracji to na waszym miejscu bym się z tym nie spieszyła. Jest okres wakacyjny. Właściciele mogli wyjechać i psa komuś powierzyć a ten mógł nawiać. Miałam jakiś czas temu taką przygodę ze znalezionym labradorem. Właściciele wyjechali za granice a osoby u których był nie szukały psa. Na szczęście pies miał nr telefonu na obroży i wysłałyśmy sms a. Właściciel odebrał psa po powrocie ze schroniska.
Pies ma tatuaż, więc może mieć właściciela. Nawet jeśli kwarantanna minie w schronisku i schronisko go wyda komuś to z tego co wiem prawnie jego właściciel go może odebrać osobie adoptującej do 2 lat jeśli udowodni,*że pies do niego należy i że pies nie został porzucony. Nie wiem co się stanie jak odbierze psa wykastrowanego. Czy nie będzie miał pretensji i czy ma wtedy jakieś*roszczenia prawne.
Może trzeba najpierw przejrzeć wszystkie hodowle foksów i tam rozesłać wici.

Link to comment
Share on other sites

Super :lol:
Dokładnie tak samo uważam jeśli chodzi o kastrację. Psiak mógł uciec, zostać wywieziony itp.
Tym bardziej, że wszyscy na wątku piszą jaki to cudny psiak. Jeśli ktoś chce się pozbyć rodowodowego psa to go jednak zwykle sprzedaje, a nie wyrzuca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...