Jump to content
Dogomania

Foksterier gładkow. 9 msc, czekamy....


ulvhedinn

Recommended Posts

DAKTYL.
Ma ok. 9 miesięcy. Sika jeszcze jak dziewczynka. Ma zupełnie nieczytelny tatuaż w pachwinie, wiec najpewniej miał metrykę. Idealny, poza przełamanym ogonem.
Straszny smarkacz, kompletnie jeszcze nieposłuszny (aczkolwiek smaczki sa skuteczną "bronią"). Silny i energiczny, skoczny jak sprężyna, nadawałby sie do sportów (agility, frisbee?).
Z psami zgodny, aczkolwiek w obronie miski umie sie postawić, do ludzi absolutnie przyjazny.

Niestety absolutnie nie nadaje sie do mieszkania z kotami i małymi zwierzętami (szczury, króliki)!!!!! Ma bardzo silny instynkt polowania.

Do tej pory żył z kotami w zgodzie, nawet spali razem na posłaniu. Kiedy jestem, zachowuje sie do kotów poprawnie (raz pogonił Sówka za wsadzanie nosa do miski). Dziś zaatakował kota. konkretnie, to nie było "pogonienie"...
Co ciekawe, kiedy jestem i patrzę, zachowuje sie poprawnie, ale obawiam sie ze gdyby został sam z kotami, to byc może zapoluje. Musi byc osobno, nie zaryzykuje....

W zwiazku z tym zostać nie może.


:placz: :placz: :placz:

Psiak wymaga na pewno zdecydowanego prowadzenia, to 100% terier, więc dom najlepiej doświadczony, nie polecałabym go na pierwszego psa, ale dobrze wychowany będzie wyjatkowo cudownym towarzyszem rodziny.

Telefon do mnie:
609 325 217


Edit:
Mozliwe, ze namierzylismy hodowcę i teraz szukamy właściciela..... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak do dzieci ? Nie lubię foksików , irytuje mnie , że są wiecznie nakręcone .
Dam ogłoszenie , jedno , ale ostatnio dałam , i w ciągu 3 dni sunia mix wyżła , znalazła dom .
Tekst dam ten co jest , a telefon jaki ? bo wiem , że Ci ukradli . Do kogo mam dac telefon ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BIANKA1']A jak do dzieci ? Nie lubię foksików , irytuje mnie , że są wiecznie nakręcone .
Dam ogłoszenie , jedno , ale ostatnio dałam , i w ciągu 3 dni sunia mix wyżła , znalazła dom .
Tekst dam ten co jest , a telefon jaki ? bo wiem , że Ci ukradli . Do kogo mam dac telefon ?[/QUOTE]

Ogólnie super, ale raczej nie do bardzo małych, bo przy jego zywiołowosci moze np przewrócić skacząc. Natomiast niezaleznieod tłamszenia i zaczepiania nie kłapie zebami (raczej lata za dziecmi w celu "pobaw sie!!!!!!").

Mam nadzieje że uda mi się jakis telefon zorganizować, cholera (tzn karte sim juz mam jeszcze aparat)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze ,to faktycznie nieciekawa sprawa z tym Twoim foksiem...:(
U mnie kot,psy oraz małe zwierzaki (żółw ,chomik) :(
Ale myślę ,że będzie odzew z ogłoszeń - bo przecież rasowiec i na dodatek młody.
Ja też dorzucę jakieś ogłoszenia od siebie ,tylko dasz radę sklecić jakiś teks...no i tek kontakt nieszczęsny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Kurcze na razie nie wiem, czy jutro juz będę miała telefon, póki co mój mail- [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE]
Ok ,dzięki.
Ale na forum foksowe mogę go dopiero jutro wrzucić ,bo się cholera napisałam i zrobiłam już "wyślij" ,a tu ,że 24h od zarejestrowania mogę dopiero założyć wątek :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Borówka16']Ok ,dzięki.
Ale na forum foksowe mogę go dopiero jutro wrzucić ,bo się cholera napisałam i zrobiłam już "wyślij" ,a tu ,że 24h od zarejestrowania mogę dopiero założyć wątek :([/QUOTE]

Dzieki!!!

Ma juz telefon, numer ten co zawsze - 609 325 217

Link to comment
Share on other sites

Ulv,wrzuć nr tel do pierwszego postu,będzie czytelniej.
A ja dodałam foksika tutaj
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/189987-Foksteriera-przygarn%C4%99?p=15117266#post15117266[/URL]
w prawdzie bez Twojej zgody umieściłam tam psiaka,ale może to szansa na domek?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Dzieki!!!

Ma juz telefon, numer ten co zawsze - 609 325 217[/QUOTE]
Ok ,dzięki ;)
Biorę się za wrzucanie na forum.

[quote name='Energy']Nie wiem czy hodowli gładkowłosych foksterierów jest dużo, ale po wieku psiaka można odszukać w związku gdzie były szczeniaki 9 miesięcy temu. Jest zawsze szansa, że hodowca pomoże...[/QUOTE]
Dobry pomysł...
[quote name='Renata5']Ulv,wrzuć nr tel do pierwszego postu,będzie czytelniej.
A ja dodałam foksika tutaj
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/189987-Foksteriera-przygarn%C4%99?p=15117266#post15117266[/URL]
w prawdzie bez Twojej zgody umieściłam tam psiaka,ale może to szansa na domek?:roll:[/QUOTE]
Oby się zakochali w Daktylku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']Pies jest śliczny, ale kurcze, z foksami to jest ciezko na prawde, trudne psiaki. A co z kastracją? Moim zdaniem trzeba jak najszybciej, poki jest młody, chyba jak ma 9 miesięcy to juz mozna?[/QUOTE]
W tej chwili wyjeżdżamy na śląski zlot, więc ten tydzień poza domem....
Po powrocie zaraz pies będzie wykastrowany, wogóle nie ma opcji wydania do DS bez kastracji!!!!!! Już byłoby to zrobione, ale ponieważ w schronie jest okres urlopowy to dr Rak "był wyjechany" (dlatego także pinczerka czeka na sterylkę). A dr Rak robi kastracje nalepiej, to raz; dwa- jesli jest tylko jeden wet, to nie wyrabia nawet z kastracjami schroniskowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']W tej chwili wyjeżdżamy na śląski zlot, więc ten tydzień poza domem....
Po powrocie zaraz pies będzie wykastrowany, wogóle nie ma opcji wydania do DS bez kastracji!!!!!! Już byłoby to zrobione, ale ponieważ w schronie jest okres urlopowy to dr Rak "był wyjechany" (dlatego także pinczerka czeka na sterylkę). A dr Rak robi kastracje nalepiej, to raz; dwa- jesli jest tylko jeden wet, to nie wyrabia nawet z kastracjami schroniskowych.[/QUOTE]
Super ,że kastracja będzie i to dość szybko :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Borówka16']Właśnie , Ulv - będziesz próbować ?[/QUOTE]

Nie bardzo wiem, od czego zacząć... i te 9 miesięcy to takie dość szacunkowe, w schronie wycenili go na 1,5 roku (phi!), ale - jest wzrostu dorosłego psa, ale delikatnej, dziecinnej budowy. Zęby stałe, ale widać, ze jeszcze nie dorośnięte. Jajeczka "dziecinne" ;) i sika jak dziewczynka.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Nie bardzo wiem, od czego zacząć... i te 9 miesięcy to takie dość szacunkowe, w schronie wycenili go na 1,5 roku (phi!), ale - jest wzrostu dorosłego psa, ale delikatnej, dziecinnej budowy. Zęby stałe, ale widać, ze jeszcze nie dorośnięte. Jajeczka "dziecinne" ;) i sika jak dziewczynka.....[/QUOTE]
Ja też bym nie wiedziała od czego zaczynać , trudno będzie..

Link to comment
Share on other sites

Jeśli siusia jak dziewczynka i ma taką budowę to nie powinien mieć ukończonego roku, tak sądzę.
No troszkę pracy by było, trzeba podzwonić po związkach, ale nie ma rzeczy niewykonalnych. Może ktoś z forum foksterierów by wiedział o miotach, pisałyście może? Na pudlach od razu by skojarzono miot;)
Ja tak "męczę" o kontakt z hodowcą, bo wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji jako hodowca.

Edit: wystarczy zadzwonić do zarządu, oni mają mioty na 100%:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']Jeśli siusia jak dziewczynka i ma taką budowę to nie powinien mieć ukończonego roku, tak sądzę.
No troszkę pracy by było, trzeba podzwonić po związkach, ale nie ma rzeczy niewykonalnych. Może ktoś z forum foksterierów by wiedział o miotach, pisałyście może? Na pudlach od razu by skojarzono miot;)
Ja tak "męczę" o kontakt z hodowcą, bo wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji jako hodowca.

Edit: wystarczy zadzwonić do zarządu, oni mają mioty na 100%:p[/QUOTE]
To czekamy na Ulv , sądzę ,że zadzwoni ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja jak zobaczyłam wątek zaczełam szukac ogłoszen o zaginionych psach.. niestety nic nie znalazłam, ale natrafiłam sie na ogloszenie, ze Pani kupi czy tam bylo napisane porzygarnie foksa gladkowlosego. Napisałam maila, odpisała ze bylaby zainteresowana więc podałam numer telefonu ktory jest w pierwszym poscie. Moze to będzie fajna kobieta. Jesli dotrzecie do właściciela po hodowcy to pies pewnie będzie mu oddany?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']Ja jak zobaczyłam wątek zaczełam szukac ogłoszen o zaginionych psach.. niestety nic nie znalazłam, ale natrafiłam sie na ogloszenie, ze Pani kupi czy tam bylo napisane porzygarnie foksa gladkowlosego. Napisałam maila, odpisała ze bylaby zainteresowana więc podałam numer telefonu ktory jest w pierwszym poscie. Moze to będzie fajna kobieta. Jesli dotrzecie do właściciela po hodowcy to pies pewnie będzie mu oddany?[/QUOTE]
Czekamy na telefon od Pani , mam nadzieję ,że to dobry i TEN dom...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...