Jump to content
Dogomania

List do Cioteczek Ostrowskich. Toja MOCZÓWKA, Mimi NIEWYDOLNOŚĆ SERCA I NEREK.POMOCY


Recommended Posts

[quote name='wanda szostek']Ona pije tylko nie je. Lekarz stwierdził, że to może być stres
Jestem załamana. Przed chwila dzwonił lekarz z lecznicy. Mimi ma bardzo złe wyniki. Rozwalone nerki.
Tak wygladały one 25.02

Gabinet Weterynaryjny "Czarny Kot "ALAB weterynaria


ul. Stępińska 22/30, 00-739 Warszawa
tel: +48 22 349 68 00
Właściciel: Szostek Wanda [URL="http://www.alabweterynaria.pl"]www.alabweterynaria.pl[/URL]
Pacjent: Pies Mimi, 10 L.


Numer/data zlecenia: :36 / 25-02-2013
Data i godzina rejestracji zlecenia: 25-02-2013 18:02:25
Lekarz zlecający: lek. wet. Ewa Zwierzyńska
Data wykonania badania:25-02-2013


Morfologia
Erytrocyty 7,2 T/l 5,5 — 8,5
Hemoglobina 16,2 15,0 — 20,0
Hematokryt 49,1 % 44,0 — 57,0
MCV 33,1 68,0 fl 60,0 — 77,0
MCH 22,5 pg 17,0 — 26,0
MCHC 33,1 g/dl 31,0 — 38,0
Płytki krwi 428 G/l 200 — 460
[COLOR=#800000]Leukocyty[/COLOR] 6,50 G/l [COLOR=#ff0000]6,00 — 12,00[/COLOR]
Neutrofile % 64,0 % 60,0 — 77,0
Neutrofile ilościowo 4,16 G/l 3,00 — 12,00
Limfocyty % 23,0 % 12,0 — 30,0
Limfocyty ilościowo 1,50 G/l 1,00 — 5,00
Monocyty % 3,0 % 3,0 — 10,0
Monocyty ilościowo 0,20 G/l 0,00 — 2,00
Eozynofile % 10,0 % 2,0 — 10,0
Eozynofile ilościowo 0,65 G/l 0,00 — 1,50
Neutrofile pałeczkowate 0,0 % 0,0 — 6,0
Neutrofile segmentowane 64,0 % 52,0 — 83,0
[B]Nazwa badania Wynik badania Zakres referencyjny[/B]
ALT (GPT) ↑ 86,6 U/l [COLOR=#ff0000]< 60,0[/COLOR]
AspAT (GOT) 33,1 U/l 0,0 — 45,0
AP (ALP) 75,9 U/l 20,0 — 155,0
Kreatynina 0,9 mg/dl 0,5 — 1,7
Mocznik ↑ 62,7 mg/dl [COLOR=#ff0000]20,0 — 50,0[/COLOR]
Glukoza 93 mg/dl 70 — 120
Bialko całkowite 6,1 g/dl 5,5 — 7,5
Albuminy 3,6 g/dl 3,3 — 5,6
Globuliny 2,5 g/dl 2,5 — 4,5
Sód 340 mg/dl 320 — 360
Potas 18,1 mg/dl 16,0 — 21,0
Chlorki ↑ 413 mg/dl [COLOR=#ff0000]350 — 410[/COLOR]
Fruktozamina 251 mg/dl < 350
Bilirubina całkowita 0,09 mg/dl < 0,20
Cholesterol 247,0 mg/dl 127,7 — 360,0
LDH ↓ 39 U/l [COLOR=#00ae00]105 — 1683[/COLOR]
Wapń 10,4 mg/dl 8,4 — 11,5
Fosfor ↓ 2,2 mg/dl [COLOR=#00ae00]2,5 — 6,3[/COLOR]
Magnez 2,2 mg/dl 1,7 — 2,9
[B]koniec wyników[/B][/QUOTE]

Nie wiem od czego i nie chcę już o tym myśleć i mówić.
Mocznik 296. 857mg/dl
Kreatynina 7. 165mg/dl H

WBC 7.4
LYM 1.0 LYM % [B]13.2[/B]
MON o.2 MON % 2.8
GRA 6.2 GRA% [B]84.0[/B]

RBC[B] 8.16
[/B]HGB[B] 204
[/B]HCT[B] 0.509
[/B]MCU[B] 62.4
[/B]MCH[B] 25.0
[/B]MCHC[B] 401
[/B]RDW 13.7PLT[B] 455
[/B]MPV [B]5.9
[/B]PCT 0.268
PDW 13.1
BYŁAM DZISIAJ NA KROPLÓWCE. Dostała Furasemit z kroplówką, antybiotyk w sumie 95,00
Jeszcze muszę jej podać smektrę.

Rokowania?
Jutro mamy przyjść na 10 - 11

Edited by wanda szostek
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj następna wizyta u weta (45,00). Kroplówka, w kroplówce Furosemid. Dostałam do domu kroplówkę, furosemid i przeciwwymiotny.
O 17:30 skończyliśmy jedną dawkę a drugą mam podać o 22:30.

Jutro znowu do weta na następną turę. Sunia po kroplówce dużo siusia. Do miski podchodzi i trochę pije, ale jeść nic nie chce.
Zaraz muszę podać jej smektrę a o 21 leki.
Dorota muszę kombinować i jakoś dawać sobie radę. Żeby ode mnie DT odeszło, bo nie wiem jak je teraz wykarmię to 4 duże psy a tylko Borys ma 120 zł. Same szczepienia to 4x30= 120 zł a gdzie odrobaczanie, odkleszczanie i karma. Na jednego idzie 20 kg worek suchej karmy

Link to comment
Share on other sites

nikt nie placi za szczepienia i odrobaczenia psow na DT?
nie przesyla nikt karmy? skad sa te pieski, coto za jedne? Przepraszam moze pisalas wczesniej a ja przeoczylam. Czy ktos procz Ciebie jest za nie odpowiedzialny? Ktos je oglasza? 4 duze psy na DT i 3 z nich bez grosza?
Napisz mi gdzie mam szukac o tych psach kto i gdzie je oglasza itd.
Jaka karme dajesz?

Link to comment
Share on other sites

Mimi jest bez rokowań. Według oceny weta pozostaje uśpienie. Jak powiedział mi, albo utopi się jej serce w wodzie. albo zatruje się mocznikiem. Jeżeli odstawię Furosemid to się się utopi. Jak przestane dawać kroplówki to mocznik ją zatruje. Dał mi czas i kroplówki do piątku. W piątek badanie czy coś drgnęło a potem albo moja decyzja o eutanazji, albo żyje dotąd, aż odejdzie z powodu mocznika trzy - cztery dni. Wizyta 35,00.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']nikt nie placi za szczepienia i odrobaczenia psow na DT?
nie przesyla nikt karmy? skad sa te pieski, coto za jedne? Przepraszam moze pisalas wczesniej a ja przeoczylam. Czy ktos procz Ciebie jest za nie odpowiedzialny? Ktos je oglasza? 4 duze psy na DT i 3 z nich bez grosza?
Napisz mi gdzie mam szukac o tych psach kto i gdzie je oglasza itd.
Jaka karme dajesz?[/QUOTE]

Dorothy te psy są okoliczne. Były bezdomne. To nie są psy, które wzięłam z wątku. Ja sama zakładałam im wątki. Nie było chętnych do pomocy. Nie ja pierwsza na Dogo założyłam sobie pętlę na szyi. Ktoś kiedyś mi nawet napisał, ze wzięłam je na własną odpowiedzialność.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232887-Albo-j%C4%85-uratujemy-wsp%C3%B3lnie-albo-Ma%C5%82o-czasu-b%C5%82agamy-o-pomoc[/url]
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/176591-Wilczur-Borys-PROSI-O-WSZELK%C4%84-POMOC-W-SZUKANIU-DOMU[/url]
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/190388-N%C3%B3%C5%BC-na-gardle-Potrzebne-na-cito-adopcje-Pomocy[/url]!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']a może te wyniki skonsultuj z jeszcze jednym wetem?[/QUOTE]

Już nie mam z kim konsultować. Mimi po kroplówce czuje się na tyle lepiej, ze jak zwykle drepcze za mną i kładzie się obok.
Dobrze że Berek pojechał i juz na nią nie skacze i możemy być razem ze sobą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']Boże, Wanda :-(
trzymaj się, nie wiem jak Ci pomóc.
Prosze przeslij na pw numer konta lub adres na jaki moge wyslać przekaz i/lub karmę. Choć tak pomogę.
Bardzo mi przykro :-([/QUOTE]

Ty sama ledwo ciągniesz i masz własnych problemów kupę. Muszę jakiś bazarek zrobić, ale nie umiem robić dobrych zdjęć, ani nie wiem jak się za to wziąć.

Link to comment
Share on other sites

Pytałaś o kardiologa, mogę podać namiary na babkę od nerek. Ja bym skonsultowała, znam wiele zwierzaków które pomimo mocznicy żyły w dobrym stanie. Mój pies chorował na nerki i znam wiele które mają ten problem, jak to się mówi "póki życie, póty nadzieja".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosenka']Pytałaś o kardiologa, mogę podać namiary na babkę od nerek. Ja bym skonsultowała, znam wiele zwierzaków które pomimo mocznicy żyły w dobrym stanie. Mój pies chorował na nerki i znam wiele które mają ten problem, jak to się mówi "póki życie, póty nadzieja".[/QUOTE]

Wetka mi dzisiaj powiedziała," żeby to była tylko niewydolność nerek, ale do tego jest jeszcze niewydolność serca" i jedno szkodzi drugiemu. Serce jest bardzo powiększone, płyn cały czas zbiera się w worku osierdziowym i chyba trochę tez w płucach. Serce nie daje sobie z tym rady. Leki na ściągnięcie wody niszczą nerki. Gdybym miała cień chociaż nadziei......
Powiedzieli mi, że nawet na dializę, by się nie zakwalifikowała. Ciągać ją i męczyć.. . nie wiem . Jeżeli dobrze znasz jakiegoś to dopytaj go jak On to widzi, czy jest chociaż minimalna szansa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wanda szostek']Wetka mi dzisiaj powiedziała," żeby to była tylko [B]niewydolność nerek, ale do tego jest jeszcze niewydolność serca[/B]" i jedno szkodzi drugiemu. Serce jest bardzo powiększone, płyn cały czas zbiera się w worku osierdziowym i chyba trochę tez w płucach. Serce nie daje sobie z tym rady. Leki na ściągnięcie wody niszczą nerki. Gdybym miała cień chociaż nadziei......
Powiedzieli mi, że nawet na dializę, by się nie zakwalifikowała. Ciągać ją i męczyć.. . nie wiem . Jeżeli dobrze znasz jakiegoś to dopytaj go jak On to widzi, czy jest chociaż minimalna szansa.[/QUOTE]


A rozmawiałas z Niziołkiem ?

Myśmy miały prowadzonego przez niego sercowo Monara (tetralogia Fallota - w skrócie mial jednokomorowe serce) przeszliśmy i wyszliśmy przy jego pomocy/zaleceniom i z zagęszczenia krwi (w pewnym momencie krew była gęsta jak budyń) i z mocznicy.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj jest lekarz od nerek [url]http://www.nerkiwet.com/index.php/o-mnie-mainmenu-33.html[/url] Ja osobiście bym skonsultowała przynajmniej z dobrym kardiologiem. Rozumiem oczywiście, że nie tak łatwo dojechać na konsultacje. Na pewno jeśli podejmiesz decyzje, że nie walczysz, to lepiej uśpić. Zwierzęta bardzo cierpią odchodząc na mocznice... Ja swojego pieska na koniec uśpiłam, ale leczenie trwało w sumie 1.5 roku. Miał jednak zdrowe serce. O jakiej lekarce piszesz? miejscowej czy z Warszawy?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie napisałam na maila do dr. Nieziołka. Nie wiem czy się odezwie, ale na to liczę. Problem z tym, ze mamy tak mało czasu a odpowiedź przyszła

Witam,
W dniach od 10 do 17 marca 2013 z powodu wyjazdu na badania będę mieć znacznie ograniczony dostęp do konta. W związku z tym odpowiedzi na większość maili moga przyjść po tym czasie. Jednocześnie informuję że zmieniłem miejsce pracy. Obecnie pracuję w Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej VETCARDIA przy ul.Kijowskiej 11. Więcej w profilu VETCARDIA na Facebook'u lub [URL="http://www.vetcardia.pl"]www.vetcardia.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Na Kijowską byś miała z pociągu blisko, może warto zapisać się na konsultację? zobacz jaki najbliższy termin to spotkamy się tam i pomogę Ci. Albo na dworcu.


edit.
Chciałam zadzwonić i poprosić o wizytę dziś, ale czynne od 10, może uda się na popołudnie umówić, byś ją w torbę wsadziła i przyjechała, a ja na Wschodni dojadę po godz. 16 co? jeśli oczywiście będzie umówiona wizyta..

Edited by enia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...